Loading...
Bekleyin...


Muharrem İnce'nin 'Ezan' Çarkı


Uğur Dündar, Muharrem İnce'yi konuk ettiği açık hava canlı yayını sırasında ezan okununca ne yapacağını şaşırdı. İmdadına İnce'nin açıklaması yetişti.

Muharrem İnce'nin 'Ezan' Çarkı
Bu içerik 701 kez okundu.
Loading...
Haberin Videosu İçin Tıklayın!

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Halk TV'de yayınlanan Halk Arenası programında Uğur Dündar'ın konuğu oldu.

Antalya Muratpaşa Kent Meydanı'nda açık havada devam eden program sırasında yatsı ezanı okundu. Ezan sesi yayına da gelince ortaya ilginç diyaloglar çıktı.

DÜNDAR, NE YAPMASI GEREKTİĞİNİ BİLEMEDİ

Dündar, ezan sesinin yayına geldiği esnada "Ezan da okunuyor, Allah kabul etsin"sözleriyle ne yapacağını şaşırdı ve topu İnce'ye attı.

Muharrem İnce ise; "Ezan okunurken konuşulmaz diye bir şey olmaz. Bir şarkı söylemiyoruz, eğlenmiyoruz. Ezan hem namaza çağrıdır, hem bağımsızlığımızın sembolüdür. Bağımsızlığımızın iki sembolü vardır: bayrak ve ezan. Ezan, hem bağımsızlığımızın sembolüdür hem de bir iddiadır. 'Biz bu toprakların sahibiyiz, müslümanız, buradayız' demektir. O yüzden konuşmakta hiçbir sakınca yok."sözleriyle durumu toparladı.

Muharrem İnce, bir gün önceki mitinginde, ezan okunduğunda konuşmasını keserek ezanın bitmesini beklemişti. İnce'nin yer ve zaman değişince gösterdiği bu ikili tavır, sosyal medyada büyük tepki topladı.

Bu Habere Tepki VerEtiketler:  Uğur Dündar Muharrem İnce Ezan

Loading...
Sende Yorumla...
loading...

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Kuşum Aydın'ın yıllardır gizlediği eşini gördünüz mü?
Kuşum Aydın'ın yıllardır gizlediği eşini gördünüz mü?
Dünyanın en güçlü dilleri listesinde Türkçe 18'inci sırada
Dünyanın en güçlü dilleri listesinde Türkçe 18'inci sırada