Bekleyin...


Beyaz Saray'dan skandal İsrail katliamı açıklaması


Beyaz Saray, Gazze sınırında şehit edilen 55 Filistinliye ilişkin 'İsrail'in kendisini savunma hakkı var' açıklamasını yaptı.

Beyaz Saray'dan skandal İsrail katliamı açıklaması
Bu içerik 215 kez okundu.
Loading...

Beyaz Saray Sözcü Yardımcısı Raj Shah, İsrail  askerlerinin Gazze sınırında açtığı ateş sonucu 55 Filistinlinin şehit olmasından sadece 'Hamas'ın sorumlu olduğunu' iddia etti.

Sözcü Yardımcısı Shah, Beyaz Saray'daki basın brifinginde ABD'nin  büyükelçiliğini Kudüs'e taşımasını ve İsrail'in 55 Filistinliyi şehit etmesine  ilişkin soruları yanıtladı.

 

Konuyla ilgili ısrarlı soruların tamamına "Bu kayıplardan Hamas  sorumludur" şeklinde cevap veren Shah'ın, İsrail yönetimi ve askerleri ile ilgili  hiçbir değerlendirme yapmaması dikkati çekti.

GAZETECİNİN "İSRAİL'E HİÇBİR ÇAĞRINIZ YOK MU" SORUSUNA SKANDAL CEVAP

Bir basın mensubunun, "Gazze sınırında öldürülenlerin tamamı Filistinli, İsrail yönetimine ve askerlerine şiddeti düşürmeleri konusunda hiçbir çağrınız yok mu?" şeklindeki sorusuna yanıt vermekte zorlanan Shah, "Daha önce de  söylediğim gibi bu kayıplardan Hamas sorumludur, İsrail değil." şeklinde konuştu.

Shah, Fransa Dışişleri Bakanlığının gerilimin düşürülmesi konusunda  İsrail'e yaptığı çağrının hatırlatılması üzerine de önceki sözlerini  tekrarlamakla yetindi.

İsrail askerleri, Gazze sınırında bugün düzenlenen gösterilerde  şimdiye kadar 55 Filistinliyi şehit etti, yüzlercesi gerçek mermiyle olmak üzere  2 bin 771 Filistinliyi yaraladı.

Bu Habere Tepki VerEtiketler:  Raj Shah İsrail Beyaz Saray ABD Gazze Filistin

Loading...
Sende Yorumla...
loading...

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Emre Belözoğlu, Ali Koç'la görüştü teklifi kabul etti
Emre Belözoğlu, Ali Koç'la görüştü teklifi kabul etti
Loris Karius, Ece Sükan uğruna tenisçi oldu!
Loris Karius, Ece Sükan uğruna tenisçi oldu!