Bekleyin...


Fatih Portakal’a Kötü Haber!


FOX TV’nin Mersin Devlet Hastanesi hakkındaki yalan haberiyle ilgili ‘Devlet organlarını aşağılama’, ‘Hakaret’ ve ‘İftira’ suçları kapsamında Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatıldı.

Fatih Portakal’a Kötü Haber!
Bu içerik 272 kez okundu.
Loading...

FOX TV geçtiğimiz günlerde Mersin Şehir Hastanesi ile ilgili gerçek dışı bir habere imza atmış, sözde haberin kurgu olduğu hastane güvenlik kamera görüntülerinin yayınlamasıyla ortaya çıkmıştı. Yalan haber sebebiyle FOX TV'ye büyük tepki gösterilmişti. Kanalın Ana Haber Spikeri Fatih Portakalhaberin yalanı çıkması durumunda istifa edeceğini açıklamış, fakat bu güne kadar istifa etmemişti.

SORUŞTURMANIN ŞÜPHELİLERİ FATİH PORTAKAL VE İBRAHİM ONUR KUMBARACIBAŞI

İşte bu kurgu haber üzerine harekete geçen Sağlık Bakanlığı avukatları FOX TV Ana Haber Spikeri Fatih Portakal ve Sorumlu Müdür İbrahim Onur Kumbaracıbaşı hakkında şikâyet dilekçesi verdi. Şikâyet üzerine Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı 'Devlet organlarını aşağılama', 'Hakaret' ve 'İftira' suçları kapsamında soruşturma başlattı. Soruşturmanın şüphelileri Fatih Portakal ve İbrahim Onur Kumbaracıbaşı…

AŞAĞILAYICI, KÜÇÜK DÜŞÜRÜCÜ, İFTİRA NİTELİĞİNDE...

Ayrıca Bakırköy Sulh Ceza Hakimliği söz konusu haberle ilgili kritik bir karar verdi. Hâkimlik, sözde haber ile ilgili FOX TV Ana Haber bülteninde cevap ve düzeltme metni yayınlanmasını kararlaştırdı. Kararda, FOX TV'nin söz konusu yayınının genel olarak yayıncılık kurallarına, haber verme ve haber alma özgürlüğü kapsamında objektif habercilik kıstaslarına uymadığı belirtildi. Haberin, eleştiri sınırları ötesinde aşağılayıcı, küçük düşürücü ve iftira niteliğinde olduğu, ayrıca doğruluğundan emin olmaksızın ve soruşturulmaksızın yayınlandığı kaydedildi.

Kararda, cevap ve düzeltme metninin Fatih Portakal ile FOX TV Ana Haber programında ve programın en başında yukarıdan aşağıya yazı kaydırma tekniği kullanılarak 'Sağlık Bakanlığı'nın Cevap ve Düzeltme Metnidir' başlığı altında geciktirmeksizin derhal yayınlanmasına hükmedildi.

CEVAP VERDİ

Haberi duyan Fatih Portakal sosyal medyadan açıklama yaptı, 'haberimin arkasındayım' dedi.

Portakal'ın tweeti şöyle;

"Hakaret ve iftira davasını @saglikbakanligi açtı. Şaşırmadım, bekliyordum. Çünkü ilk iftira davasını bakan @lutfielvan’a biz açtık. Her haberin olduğu gibi bunun da arkasındayım. Sizlerden çekinip de habercilik yapmayanın gözü kör olsun, dili tutulsun."

SABAH

 

 

Bu Habere Tepki VerEtiketler:  Mersin Şehir Hastanesi Fatih Portakal FOX TV Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı İftira Hakaret

Loading...
Sende Yorumla...
loading...

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Canan Karatay'dan şaşırtan açıklama! Bol bol yiyin...
Canan Karatay'dan şaşırtan açıklama! Bol bol yiyin...
Japonya'dan Facebook'a uyarı
Japonya'dan Facebook'a uyarı