Bekleyin...


Tesla'da ortalığı karıştıran casus yakalandı!


Tesla CEO’su Elon Musk, firmadaki çalışanları bu casus hakkında uyaran e-posta’lar göndermişti.

Tesla'da ortalığı karıştıran casus yakalandı!
Bu içerik 162 kez okundu.
Loading...

Tesla'nın CEO'su Elon Musk, geçtiğimiz Pazar gecesi tüm çalışanlarına bir e-posta gönderdi. Bu e-posta'daki mesaja göre çalışanların "kapsamlı ve zararlı bir sabotaj" hakkında uyarıldığı öğrenildi. CNBC'nin haberi ile ortaya çıkan bu gelişmeye göre CEO, geçtiğimiz Pazartesi günü fabrikada bir yangın veya benzer şekilde bir sabotaj yapılabileceği konusunda tüm çalışanları uyarmış.

SAHTE KULLANICI ADIYLA VERİLER ÇALMIŞ

 

Elon Musk'ın açıklamalarına bakılırsa Tesla'nın içerisinde yer alan sabotajcının sahte bir kullanıcı adı kullandığını ve Tesla'nın üretimde kullandığı işletim sisteminden önemli ve büyük boyutlarda veriyi bilinmeyen dış kaynaklara aktardığını öğreniyoruz.

Motor1 TR'nin haberine göre Musk, çalışanlarından önümüzdeki haftalarda normalden daha fazla dikkatli olmalarını istemişti. Zira şu günlerde Tesla, Model 3 üretimini artırması ile gündeme geliyor ve rakibi olan birçok firmanın da yakın takibinde.

ARAŞTIRMALAR DEVAM EDİYOR

Nihayet son gelen haberlere göre de hızlandırılan araştırmalar sonucunda bu casus yakalanmış ve eylemlerinin büyük kısmını itiraf etmiş. Bu Tesla çalışanı, görevinde ve maaşında yeterli artışlar göremediğinden dolayı böyle bir yola başvurduğunu belirtmiş. Bu suçlunun tek başına mı yoksa dışarıdan başka kaynaklarla beraber mi çalıştığı ise henüz bilinmiyor ve araştırılmaya devam ediyor.

Bu Habere Tepki VerEtiketler:  Elon Musk Tesla

Loading...
Sende Yorumla...
loading...

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Sarımsak kokusunu elden çıkarmanın kolay yolları
Sarımsak kokusunu elden çıkarmanın kolay yolları
Dubai'den Burak Özçivit'e dudak uçuklatan teklif!
Dubai'den Burak Özçivit'e dudak uçuklatan teklif!