Loading...
Bekleyin...


Fazladan oy atıldığı iddiasına YSK'dan açıklama!


MHP lideri Devlet Bahçeli, oyunu kullandıktan sonra kısa bir açıklama yaptı. Şanlıurfa'da "fazladan oy kullanılıyor" iddiasını değerlendiren MHP lideri, "İçişleri gerekli her türlü tedbiri aldı" dedi. İddialar üzerine bir açıklamada YSK Başkanı Sadi Güven'den geldi.

Fazladan oy atıldığı iddiasına YSK'dan açıklama!
Bu içerik 334 kez okundu.
Loading...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli oyunu Ankara Anıttepe Ortokulu'nda kullandı.

Bahçeli, oyunu kullandıktan sonra şu açıklamayı yaptı: "Milletimiz açısından önemli bir gündür. Devletimize, milletimize, cumhuriyetimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. İnanıyorum ki huzur ve güven ortamında yeni bir döneme Türkiye girecektir. Bütün siyasi partilere, adaylarına başarılar diliyorum."

 

BAHÇELİ: "HER TÜRLÜ TEDBİR ALINDI"

Seçim sonuçlarını parti genel merkezinden takip edeceğini söyleyen Bahçeli, Şanlıurfa Suruç'ta seçimlerde "fazladan zarf atıldığı" iddiasına ilişkin için sert çıktı.

Bahçeli, "Hiçbir bilgi sahibi değilim ancak sayın İçişleri Bakanı ve diğer yetkili kuruluşların sorumluları gerekli her türlü tedbiri aldı. Hiçbir engelleyici faktör rol oynayamayacaktır, sağlıklı bir seçim ortaya çıkaracaktır" dedi.

YSK'DAN İDDİALAR SONRASI AÇIKLAMA

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Başkanı Sadi Güven, Suruç'taki bazı sandıklarda asayişe yönelik duyumlar alınması üzerine kurul tarafından idari, adli ve seçim hukuku açısından işlem yapılması için gerekli girişimlerde bulunulduğunu bildirdi.

Seçimin Türkiye genelinde sükunet içinde geçtiğini, katılımın iyi olduğunu belirten Güven, Suruç'taki bazı sandıklarla ilgili asayişe yönelik duyumlar alındığını söyledi. Sadi Güven, "Duyumlar üzerine kurulumuzca idari, adli ve seçim hukuku açısından işlem yapılması için ilgili makamlara gerekli girişimlerde bulunulmuştur" dedi.

Başkan Güven, 08.00'de başlayan oy verme iş ve işlemleriyle ilgili şu ana kadar önemli bir olumsuzluğun kendilerine bildirilmediğini dile getirdi.

FAKIBABA'DAN SURUÇ AÇIKLAMASI

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba da iddialar üzerine, "Spekülatif olaylar çıkarıyorlar sanki Şanlıurfa'da bir şeyler varmış, Şanlıurfa’da bir şeyler oluyormuş gibi... Değişik düşüncede insanlar var ama kardeşçe hepimiz birbirimizi selamlayıp gidip oylarımızı veriyoruz" açıklamasında bulundu.

KILIÇDAROĞLU: DOĞU, GÜNEYDOĞU'DAN GELEN ŞİKAYETLER VAR

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, oyunu Ankara'daki Arjantin İlkokulu'nda kullandı. Kameraların önüne geçip "sandık memurlarına baskı yapılıyor" iddiasında bulundu.

Oy veren Kemal Kılıçdaroğlu, bazı bölgelerde kamu görevlilerine baskı yapıldığını iddia ederek şu ifadeleri kullandı: "Buradan bütün kamu görevlilerine açıkça çağrıda bulunuyorum. Lütfen devlet memuru olduğunuzu unutmayınız. Bir siyasi partinin memuru değilsiniz. Devletin memurusunuz. Devletin bekası için çalışmak zorundasınız. Birilerinin baskısı altında kalmayınız. Bu konuda gelen şikayetler var. Özellikle Doğu, Güneydoğu'dan gelen şikayetler var. O nedenle bütün kamu görevlilerin dikkatini çekmek zorundayım."

Bu Habere Tepki Ver

Etiketler:  #24 Haziran 2018 # Erken seçim #Benzin #ABD #Ekonomi #Devlet Bahçeli #Kemal Kılıçdaroğlu

Loading...
Sende Yorumla...

loading...

POPULER ETiKETLER

On numara
Super Loto
Hava Durumu
iste Benim Stilim All Star
Secim sonuclari
O Ses Turkiye
cilek Kokusu dizisi
Paramparca dizisi
Kiralik Ask dizisi
Dirilis Ertugrul
O Hayat Benim dizisi
Acil Ask Araniyor dizisi
Gullerin Savasi dizisi
Kurtlar Vadisi dizisi
Poyraz Karayel dizisi
iliski Durumu Karisik dizisi
Gunesin Kizlari dizisi
Eskiya Dunyaya Hukumdar Olmaz
TuMu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Şarkıcı Devran Çağlar toprağa verildi
Şarkıcı Devran Çağlar toprağa verildi
İran'da Karar Açıklandı! Yasak Devam Edecek...
İran'da Karar Açıklandı! Yasak Devam Edecek...
Lübnanlı Aktristen Irkçı Paylaşım! Filistinli Müslümanlara Hitler Gibi Yapalım
Lübnanlı Aktristen Irkçı Paylaşım! Filistinli Müslümanlara Hitler Gibi Yapalım