Loading...
Bekleyin...


Saldırının Hedefi Bütün Milletimiz


Başbakan Ahmet Davutoğlu dün Ankara saldırısıyla ilgili kendisinden randevu isteyen MHP lideri Devlet Bahçeli'yi Çankaya Köşkü'nde kabul etti.

Saldırının Hedefi Bütün Milletimiz
Bu içerik 394 kez okundu.
Loading...

Yaklaşık 45 dakika süren görüşmenin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Davutoğlu şöyle konuştu: 
 Bu terör saldırılarının hedefi bütün milletimizdir. Evine gitmek için otobüs durağında bekleyen insanlara karşı böyle bir saldırı gerçekleştirenler, insan olamazlar. Barbarlığın en alçakçasını yapmışlardır. 
 Bu saldırı, 23 Temmuz'dan bu yana, özellikle de bölücü terör örgütüne, DAEŞ'e, DHKP-C'ye yönelik sürdürdüğümüz son derece başarılı mücadeleye karşı yapılan bir hamledir. 
 Hiç kaygılanmayın, hainler ve alçaklar ne kadar barbarca saldırılar yaparlarsa yapsınlar, onun karşısında en güçlü iradeyle duracak bir devletimiz, milletimiz var. 
 Bu terör odaklarına ve arkasındaki sahiplerine sesleniyorum; irademizi kıramayacaksınız. İşte dün gece bu olaya müteakip, Silahlı Kuvvetlerimiz K. Irak'ta çok kapsamlı bir harekat gerçekleştirdi. Aynı şekilde Nusaybin'de, Yüksekova'da bu terör odaklarına karşı mücadelemiz en kararlı şekilde sürüyor. 
 Sayın Bahçeli'ye de teşekkürü bir borç biliyorum. Bugünler siyasiler için de imtihan günleridir. Kim bu acıları siyasi hesaba tahvil etmek isterse, siyasi bir hesap görmek isterse millet karşısında hesap vermek zorunda kalır. Başbakan Davutoğlu, patlamada yaralanan vatandaşları da hastanede ziyaret etti. 

HÜKÜMETTEN ORTAK DEKLARASYON ÇAĞRISI

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ankara'yı kana bulayan canlı bombanın kadın olduğunun kesinleştiğini, 10 kişinin gözaltına alındığını bildirdi. Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada şunları kaydetti: Ülke olarak, millet olarak büyük sarsıntı içindeyiz. Bir kadının canlı bomba olduğu kesindir. Kadının bağlantıları üzerinden birtakım yerlere ulaşılmış durumda, daha ilave yerlere de ulaşılmaya çalışılıyor. Şu anda 10 kişi gözaltında,10 kişi de aranıyor. Saldırıyı yapanların birtakım istihbari veya birtakım siyasi destek aldıkları veya bir yerlerden güç devşirdikleri anlaşılıyor. TBMM'de grubu bulunan bütün partilerin bir araya gelerek terör saldırısı karşısında ortak bir deklarasyon yayımlamasının önemli bir mesele olacağına ve Türkiye kamuoyunda teröre karşı ortak bir bakış açısı oluşturacağına inanıyoruz.

Bu Habere Tepki Ver

Etiketler:  #Ankara Valiliği # Patlama # Kızılay # İtfaiye # Ankara # Kamera # Vatan # Başbakan # Ahmet Davutoğlu

Loading...
Sende Yorumla...

loading...

POPULER ETiKETLER

On numara
Super Loto
Hava Durumu
iste Benim Stilim All Star
Secim sonuclari
O Ses Turkiye
cilek Kokusu dizisi
Paramparca dizisi
Kiralik Ask dizisi
Dirilis Ertugrul
O Hayat Benim dizisi
Acil Ask Araniyor dizisi
Gullerin Savasi dizisi
Kurtlar Vadisi dizisi
Poyraz Karayel dizisi
iliski Durumu Karisik dizisi
Gunesin Kizlari dizisi
Eskiya Dunyaya Hukumdar Olmaz
TuMu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Şarkıcı Devran Çağlar toprağa verildi
Şarkıcı Devran Çağlar toprağa verildi
İran'da Karar Açıklandı! Yasak Devam Edecek...
İran'da Karar Açıklandı! Yasak Devam Edecek...
Lübnanlı Aktristen Irkçı Paylaşım! Filistinli Müslümanlara Hitler Gibi Yapalım
Lübnanlı Aktristen Irkçı Paylaşım! Filistinli Müslümanlara Hitler Gibi Yapalım