Sponsor
724HaberAl.Com - Haberimiz Var, Haberiniz Olsun! Reklamları
Bekleyin...
Loading...


Saldırının Hedefi Bütün Milletimiz


Başbakan Ahmet Davutoğlu dün Ankara saldırısıyla ilgili kendisinden randevu isteyen MHP lideri Devlet Bahçeli'yi Çankaya Köşkü'nde kabul etti.

Saldırının Hedefi Bütün Milletimiz


loading...


Loading...

Yaklaşık 45 dakika süren görüşmenin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Davutoğlu şöyle konuştu: 
 Bu terör saldırılarının hedefi bütün milletimizdir. Evine gitmek için otobüs durağında bekleyen insanlara karşı böyle bir saldırı gerçekleştirenler, insan olamazlar. Barbarlığın en alçakçasını yapmışlardır. 
 Bu saldırı, 23 Temmuz'dan bu yana, özellikle de bölücü terör örgütüne, DAEŞ'e, DHKP-C'ye yönelik sürdürdüğümüz son derece başarılı mücadeleye karşı yapılan bir hamledir. 
 Hiç kaygılanmayın, hainler ve alçaklar ne kadar barbarca saldırılar yaparlarsa yapsınlar, onun karşısında en güçlü iradeyle duracak bir devletimiz, milletimiz var. 
 Bu terör odaklarına ve arkasındaki sahiplerine sesleniyorum; irademizi kıramayacaksınız. İşte dün gece bu olaya müteakip, Silahlı Kuvvetlerimiz K. Irak'ta çok kapsamlı bir harekat gerçekleştirdi. Aynı şekilde Nusaybin'de, Yüksekova'da bu terör odaklarına karşı mücadelemiz en kararlı şekilde sürüyor. 
 Sayın Bahçeli'ye de teşekkürü bir borç biliyorum. Bugünler siyasiler için de imtihan günleridir. Kim bu acıları siyasi hesaba tahvil etmek isterse, siyasi bir hesap görmek isterse millet karşısında hesap vermek zorunda kalır. Başbakan Davutoğlu, patlamada yaralanan vatandaşları da hastanede ziyaret etti. 

HÜKÜMETTEN ORTAK DEKLARASYON ÇAĞRISI

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Ankara'yı kana bulayan canlı bombanın kadın olduğunun kesinleştiğini, 10 kişinin gözaltına alındığını bildirdi. Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada şunları kaydetti: Ülke olarak, millet olarak büyük sarsıntı içindeyiz. Bir kadının canlı bomba olduğu kesindir. Kadının bağlantıları üzerinden birtakım yerlere ulaşılmış durumda, daha ilave yerlere de ulaşılmaya çalışılıyor. Şu anda 10 kişi gözaltında,10 kişi de aranıyor. Saldırıyı yapanların birtakım istihbari veya birtakım siyasi destek aldıkları veya bir yerlerden güç devşirdikleri anlaşılıyor. TBMM'de grubu bulunan bütün partilerin bir araya gelerek terör saldırısı karşısında ortak bir deklarasyon yayımlamasının önemli bir mesele olacağına ve Türkiye kamuoyunda teröre karşı ortak bir bakış açısı oluşturacağına inanıyoruz.

Bu Habere Tepki Ver


Etiketler:  #Ankara Valiliği # Patlama # Kızılay # İtfaiye # Ankara # Kamera # Vatan # Başbakan # Ahmet Davutoğlu

Loading...
Okuyucu Yorumları
Diğer Yorumları Gör

  Diğer Haberler
loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Ayasofya kararı sonrası çılgına döndüler! İlk tepki Rus Ortodoks Kilisesi'nden geldi
Ayasofya kararı sonrası çılgına döndüler! İlk tepki Rus Ortodoks Kilisesi'nden geldi
Son dakika: Ayasofya kararı sonrası ilk tepkiler!
Son dakika: Ayasofya kararı sonrası ilk tepkiler!
Ülkeler peş peşe açıklıyor! Koronavirüs salgınında kabus gerçek oldu
Ülkeler peş peşe açıklıyor! Koronavirüs salgınında kabus gerçek oldu
Sistem : TurkaSoft.Com News v7.0