Loading...
Bekleyin...
Advert


İnce ve Kılıçdaroğlu pazarlık mı yaptı?


CHP'deki gerilimin yönü bugün tamamen değişti. CHP genel Başkanı Kılıçdaroğlu ve Muharrem İnce'den açıklamalar peş peşe gelirken, Kılıçdaroğlu'nun İnce'ye İstanbul Belediye Başkanlığı adaylığını teklif edeceği iddia edildi.

İnce ve Kılıçdaroğlu pazarlık mı yaptı?
Bu içerik 405 kez okundu.
Loading...

Seçimde alınan yenilgi sonrası tepkilerin çığ gibi büyüdüğü ve istifa seslerinin yükseldiği CHP'de işler iyice arap saçına döndü.

KILIÇDAROĞLU DÜN İNCE'YE 'BAŞARISIZ' DEMİŞTİ

Dün Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamada, Muharrem İnce'nin başarısız olduğunu vurgulayarak istifa kapısını kapatmış ve "Koltuk sevdası olanların bu partide yeri yoktur. Kendisine yol arayan kişilerin bu partide işi yoktur." demişti.

Kılıçdaroğlu'nun bu açıklaması parti içinde zaten yüksek olan tansiyonu zirveye çıkardı ve CHP'liler CHP Genel merkezi önünde oturma eylemi yaparak Kılıçdaroğlu'nu istifaya çağırdılar.

SÖYLEM DEĞİŞTİRDİ, TALİMAT VERDİ

Kılıçdaroğlu bugün tekrar kameralar karşısına geçerek, dünkü söylediklerinin tam aksine Muharrem İnce'ye sahip çıkarak  "Herkes bilsin, Muharrem İnce bizim bir değerimizdir, onu da sonuna kadar kucaklıyoruz.  Sevgili arkadaşım Muharrem İnce 81 ili gezeceğini ifade ediyorum. İl başkanlarıma talimatımdır. Geldiği zaman karşılayacaksınız, halkla buluşturacaksınız, gülerek, sevinerek, heyecan içinde yolcu edeceksiniz. " dedi.

MUHARREM İNCE'DEN İSTİFA AÇIKLAMASI

Kılıçdaroğlu'nun sözlerinin ardından bir açıklama da Muharrem İnce'den geldi. İnce, "Bir kişi dahi partiden istifa etmesin. Herkes yerinde kalsın. Benim ağzımdan kurultay diye bir şey duyarsanız o zaman konuşursunuz ama duyamayacaksınız" dedi.

BOMBA İDDİA: PAZARLIK MI YAPTILAR? 

CHP'de dünkü sert söylemlerin bugün yumuşaması akıllarda soru işareti bırakırken bugün, TV 24 Kılıçdaroğlu'nun İnce'ye İstanbul Belediye Başkanlığı adaylığını teklif edeceğini iddia etti.

İNCE'YE SARIGÜL TARİFESİ

 

Kılıçdaroğlu'nun bu hamlesi Mustafa Sarıgül'ü hatırlattı.  Hatırlanacağı üzere Mustafa Sarıgül'ün CHP Başkanlığı'na yürüyüşü sırasında da Kılıçdaroğlu, Sarıgül'ü İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne aday göstermiş ve seçimi kaybeden Sarıgül siyasette etkisini yitirmişti.

Bu Habere Tepki VerParti Zamanı...

Etiketler:  ,CHP ,Kılıçdaroğlu ,Muharrem İnce

Loading...
Sende Yorumla...
loading...

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İstanbul'da korkutan yangın
İstanbul'da korkutan yangın
Yeni Zelanda'da camiye saldıran katil Erdoğan ve Türkleri de tehdit etmiş
Yeni Zelanda'da camiye saldıran katil Erdoğan ve Türkleri de tehdit etmiş
Kadroya Geçen Taşeronlara Terfi Müjdesi!
Kadroya Geçen Taşeronlara Terfi Müjdesi!