Loading...
Bekleyin...


AK Parti'den 'Bedelli askerlik' açıklaması


AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, bedelli askerlik düzenlemesindeki 28 gün temel eğitimin 21 gün olarak revize edilmesini teklif edeceklerini bildirdi.

AK Parti'den 'Bedelli askerlik' açıklaması
Bu içerik 447 kez okundu.
Loading...

AK Parti Grup Başkanvekili Muş, bedelli askerlik düzenlemesindeki 28  gün temel eğitimin revize edilmesini teklif edeceklerini  bildirdi.  Mehmet Muş, şunları söyledi:

28 GÜN 21 GÜNE İNİYOR

"Bedelli askerlik konusunda 3 kriter söz konusu. 25 yaş, 28 günlük temel eğitim ve 15 bin lira bedel. Kamuoyu ve siyasetteki tartışmalar ile TSK’nın gelecekle alakalı planlaması çerçevesinde, 28 günlük temel askerlikle ilgili teklifimiz bugün görüşülmekte. Biz teklifin 21 gün olarak revize edilmesi konusunda komisyona öneride bulunacağız.

TEKLİFİ BUGÜN SUNACAĞIZ

 

Teklif hazırlanırken tüm kesimlerin görüş, beklenti ve talepleri dikkate alınmıştır. Bir grubun görüşleri dikkate alınarak hazırlanan bir teklif değildir ve bugün komisyona 21 gün olarak yeni bir teklif sunmuş olacağız.

YAŞ VE ÜCRETTE DEĞİŞİKLİK YOK

Teklifle ilgili çalışmalara son halini TBMM verir. Müzakerelerde bizim teklifimiz, 28 günün 21 gün şeklinde yeni bir teklif olarak sunulmasıdır. Takdir miletvekillerinindir. Bedel ve yaşta bir değişiklik olmayacak; 25 yaş ve 15 bin lira...

USUL VE ESASLARI MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞINA BIRAKIYORUZ

Firarilerin durumuna ilişkin de değerlendirmede bulunan Mehmet Muş, "Firariler konusu geldi. Usul ve esaslarla ilgili yetki Milli Savunma Bakanlığı'na verilmektedir. Askerlik meselesini ilgilendiren vatandaşlarımızın taleplerini dikkate alarak hareket edecektir. Teknik boyutu usul ve esasları Milli Savunma Bakanlığı'na bırakıyoruz. Onlar bununla ilgili çalışma yapacaktır."
 

 

Bu Habere Tepki Ver

Etiketler:  #bedelli askerlik #Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan #AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan #Bülent Turan #AK Parti Grup Başkanvekili

Loading...
Sende Yorumla...

loading...

POPULER ETiKETLER

On numara
Super Loto
Hava Durumu
iste Benim Stilim All Star
Secim sonuclari
O Ses Turkiye
cilek Kokusu dizisi
Paramparca dizisi
Kiralik Ask dizisi
Dirilis Ertugrul
O Hayat Benim dizisi
Acil Ask Araniyor dizisi
Gullerin Savasi dizisi
Kurtlar Vadisi dizisi
Poyraz Karayel dizisi
iliski Durumu Karisik dizisi
Gunesin Kizlari dizisi
Eskiya Dunyaya Hukumdar Olmaz
TuMu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Ünlü Şarkıcı Sahnede Hayatını Kaybetti!
Ünlü Şarkıcı Sahnede Hayatını Kaybetti!
Şarkıcı Devran Çağlar toprağa verildi
Şarkıcı Devran Çağlar toprağa verildi
İran'da Karar Açıklandı! Yasak Devam Edecek...
İran'da Karar Açıklandı! Yasak Devam Edecek...