Loading...
Bekleyin...


Irkçılık karşıtları Mesut Özil'i yalnız bırakmadı!


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile çektirdiği fotoğraf sonrasında uğradığı ırkçı ve ayrımcı saldırılar nedeniyle Almanya Milli Takımı'nı bırakan Mesut Özil'e tüm dünyadan destek yağıyor.

Irkçılık karşıtları Mesut Özil'i yalnız bırakmadı!
Bu içerik 379 kez okundu.
Loading...

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Arsenal'de forma giyen Mesut'in maruz kaldığı ırkçı ve ayrımcı saldırılardan bahsederek Almanya Milli Takımı'nı bıraktığını açıklaması üzerine dünya kamuoyunda büyük yankı uyandırdı.

KEVIN CAMPBELL

"Bravo Mesut Özil. Ayrımcılığın dünyada ve futbolda yeri olmamalı. Sen Almanya'nın kupalar kazanmasına yardım ettin ama şimdi sana doğru döndüler. Kim olduğun ve kökeninle gurur duymalısın."

RİO FERDİNAND

Twitter paylaşımında Mesut Özil'in yayımladığı metne yer vererek, "Çok büyük saygı." yazdı

LUKAS PODOLSKI

"Çoğu zaman beraber kazandık, bazen de başaramadık. Sonuçta futbol bu... Seninle takım arkadaşı olmak her zaman büyüleyiciydi. Eğlenceli ve kahkaha dolu anlar paylaştık. Daha da paylaşacağımıza eminim. Her zaman mutlu ol ve pozitifliğini koru."

HECTOR BELLERİN

"Ülkesi için saha içi ve dışında çok şey yapmış birine böyle saygısızca davranmak gerçeküstü. Bravo Mesut. Bu davranışa karşı göğüs germen harika."

"KICK İT OUT" HAREKETE GEÇTİ

"Özil'e destek vermek için Arsenal ile temasa geçtik. Eylemi, birden fazla ülke vatandaşı olduğu için ırkçılığa maruz kalan futbolculara cesaret verici bir örnek olmuştur."

ARSENAL KULÜBÜ

Sosyal medyada Özil'in fotoğraflarına yer veren kulüp, takımın bir arada yer aldığı fotoğrafı, "Bu kadar özel bir kulüp olmamızın nedeni çeşitliliğimiz. Birlikte, herkes için Arsenal." ifadeleriyle paylaştı

ZMD BAŞKANI AIMAN MAZYEK

"Dünya şampiyonu ve en iyi oyuncularımızdan birinin üzerine yağan daha önce benzeri görülmemiş bir saygısızlık, ön yargı ve ırkçılıktan beslenen bu tutum tahrip edici ve alçakçadır."

ALMAN SİYASETÇİ RENATE KUNAST

Özil'i eleştiren Bayern Münih Kulübü Başkanı Uli Höeness'e ağır ifadelerle yüklendi. "İşlediği suça rağmen, yanaklarını bu kadar şişirip ağız dolusu konuşmamalı. Vergi kaçakçılığı hoş görülebilir bir suç değil."

YAZAR PAULO COELHO

"Okumaya değer bir metin: 'Kaybettiğimizde göçmendim.' Özil, geçmişte ve şimdi ne olduğu hakkında ne söylerlerse söylesinler, daima kazanan sen olacaksın."

Bu Habere Tepki VerParti Zamanı...

Etiketler:  ,başkan Recep Tayyip Erdoğan ,Mesut Özil

Loading...
Sende Yorumla...
loading...

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Milli Eğitim Bakanlığı 'Momo ve Mavi balina' için harekete geçti.
Milli Eğitim Bakanlığı 'Momo ve Mavi balina' için harekete geçti.
Hercai Dizisi Erken Final Kararı Aldı!
Hercai Dizisi Erken Final Kararı Aldı!
AK Parti harekete geçti: İptal edilirse el değiştirecek
AK Parti harekete geçti: İptal edilirse el değiştirecek