Loading...
Bekleyin...


Tüm bakanlıklara yazı gönderildi! Oran yüzde 30


Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, tasarruf için tüm bakanlıklara yazı yolladı. Giderlerde % 30 oranında tasarruf sağlanması hedefleniyor.

Tüm bakanlıklara yazı gönderildi! Oran yüzde 30
Bu içerik 246 kez okundu.
Loading...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında önceki gün toplanan yeni kabinede masaya yatırılan ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası duyurduğu “kamuda tasarruf” uygulamalarının detayları ortaya çıkmaya başladı.

Buna göre bakanlıklar, yıl sonuna kadar yüzde 30 tasarruf edecekler. Özellikle yatırım bütçelerinden yapılması istenen tasarrufa ilişkin resmi yazı, Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak tarafından tüm bakanlıklara gönderildi.

 

SIKILAN KEMERE TAKİP

Kamu bütçe dengesinin güçlendirilmesi üzerinde de durulan toplantıda, Hazine ve Maliye Bakanlığı, kamuda sağlanacak tasarrufun detaylarını da kabine üyeleriyle paylaştı. Edinilen bilgiye göre Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, kabine toplantısından bir süre önce bu yöndeki tedbirlerin alınması için harekete geçerek, tüm kurumlara kamuda tasarrufun sağlanması yönündeki adımı attı. Özellikle Türkiye ekonomisinin sağlam zeminde oturtulduğuna yönelik yurt dışı görüşmeler sırasında dile getirilen başlıkların alt yapısını oluşturan bu adım ile kamunun bundan sonraki süreçte harcamalarında ciddi bir “kemer sıkma” dönemine gireceği ortaya konmuş oldu. Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak imzasıyla tüm bakanlıklar gönderilen yazıyla, bakanlıkların özellikle yatırım bütçelerinden başlamak üzere tüm bütçe harcamalarından yüzde 30 kısıtlamaya gitmeleri istendi. Böylelikle Türkiye ekonomisi içinde kamu harcamalarının payının azaltılması ve bütçe fazlası yaratılması amacıyla önemli bir adım atılmış oldu.

Bu Habere Tepki Ver

Etiketler:  #kamuda tasarruf #Başkan Recep Tayyip Erdoğan #İbrahim Kalın

Loading...
Sende Yorumla...

loading...

POPULER ETiKETLER

On numara
Super Loto
Hava Durumu
iste Benim Stilim All Star
Secim sonuclari
O Ses Turkiye
cilek Kokusu dizisi
Paramparca dizisi
Kiralik Ask dizisi
Dirilis Ertugrul
O Hayat Benim dizisi
Acil Ask Araniyor dizisi
Gullerin Savasi dizisi
Kurtlar Vadisi dizisi
Poyraz Karayel dizisi
iliski Durumu Karisik dizisi
Gunesin Kizlari dizisi
Eskiya Dunyaya Hukumdar Olmaz
TuMu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
2019 LGS tercih robotu aktif: MEB LGS tercih işlemi nasıl yapılır?
2019 LGS tercih robotu aktif: MEB LGS tercih işlemi nasıl yapılır?
Bahçeli'den erken seçim açıklaması
Bahçeli'den erken seçim açıklaması
Manisa'da feci kaza: Otomobil kağıt gibi ezildi!
Manisa'da feci kaza: Otomobil kağıt gibi ezildi!