Loading...
Bekleyin...


Yeni Volkswagen Polo'nun reklamı İngiltere'de yasaklandı


Yeni Volkswagen Polo'nun sürüş asistanlarını öne çıkaran reklam, İngiltere'nin Reklam Standartları Kurumu tarafından tehlikeli bulunduğu gerekçesiyle kaldırıldı. Konunun detayları haberimizde..

Yeni Volkswagen Polo'nun reklamı İngiltere'de yasaklandı
Bu içerik 251 kez okundu.
Loading...

Alman üretici Volkswagen, sınıfının başarılı temsilcisi Polo’nun reklamlarında güvenlik teknolojilerine bolca yer veriyor. Yeni nesil Polo’daki sürüş asistan sistemlerinin ne kadar gelişmiş olduğunu tüm dünyaya kanıtlamak isteyen şirket, İngiltere’de hiç beklemediği bir tepkiyle karşılaştı.

Yeni Polo’nun İngiltere televizyonlarında yayınlanan reklamı ülkenin Reklam Standartları Kurumu (ASA) tarafından yasaklandı. ASA tarafından yapılan açıklamada, otomobilin sürüş asistan sistemlerini öne çıkarmayı amaçlayan reklamın insanları “sorumsuz ve tehlikeli sürüşe” teşvik ettiği için uygunsuz bulunduğu dile getirildi.

Polo'nun güvenlik sistemleri abartılıyor 

ASA, Polo reklamının iki önemli kuralı ihlal ettiğini söyledi. Bunlardan ilki şu şekilde açıklandı: “Reklamlar tehlikeli, rekabetçi, düşüncesiz ve sorumsuz sürüşü teşvik edemez. Aynı zamanda reklamlar güvenli sürüşün sıkıcı olduğunu iddia edemez.” İkinci neden olarak da araçtaki güvenlik sistemlerinin bu denli abartılmaması gerektiği dile getirildi.

Reklamın yasaklanmasının ardından konuyla ilgili açıklama yapan Volkswagen, Reklam Standartları Kurumunun iddialarını reddetti. Şirket, reklamdaki amacın güvenli ve sorumlu sürüşü desteklemek, Polo’daki güvenlik sistemlerinin olası bir tehlikeyi nasıl önlediğini göstermek olduğunu söyledi. Yeni Volkswagen Polo’nun söz konusu reklamını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz:

Bu Habere Tepki Ver

Etiketler:  ,Yeni Volkswagen Polo ,İngiltere ,Reklam

Loading...
Sende Yorumla...

loading...

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Suya yüzde 50 indirim talebine ret
Suya yüzde 50 indirim talebine ret
Şahan Gökbakar, Eleştirilere Anayasa Paylaşımıyla Cevap Verdi
Şahan Gökbakar, Eleştirilere Anayasa Paylaşımıyla Cevap Verdi
Oruç tuttuğumuzda vücudumuzda neler olur?
Oruç tuttuğumuzda vücudumuzda neler olur?