Loading...
Bekleyin...


Brunson, CIA'den fırçayı yedi: Beceriksiz


FETÖ ve PKK adına casusluk yaptığı iddiasıyla 35 yıla kadar hapisle yargılanan Brunson’a 15 Temmuz sonrası CIA’den ‘Türkiye’den ayrıl’ talimatı geldiği ortaya çıktı. Ancak Brunson bu çağrıya uymakta geç kalınca yakalandı. Yaşanan bu gelişmelerin ardından CIA’in Brunson’a olan kızgınlığını, “Beceriksiz, ikinci sınıf ajan” olarak yorumladığı belirtiliyor.

Brunson, CIA'den fırçayı yedi: Beceriksiz
Bu içerik 338 kez okundu.
Loading...

ABD yönetiminin uğruna Türkiye'yi karşısına aldığı hatta skandal kararla İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'e yönelik yaptırım kararı uyguladığı Papaz Brunson'a 15 Temmuz sonrası CIA'dan talimat geldiği ortaya çıktı.

ABD'YE DÖN ÇAĞRISI

 

Papazlık kılıfında Türkiye'de terör örgütleri FETÖ ve PKK ile ilişki kuran hendek döneminde Kobani'ye giden Brunson'a hain darbe girişimi başarısız olunca CIA tarafından "Türkiye'den çık ve hemen ABD'ye dön" şeklinde çağrı yapıldığı öğrenildi.

YAKALANACAĞINI BİLİYORLARDI

Emrin Brunson'a verilme nedeni ise 15 Temmuz sonrası kirli ağları ortaya çıkan FETÖ'nün ABD'deki bağlantılarının deşifre olması kaygısı olarak değerlendiriliyor. CIA'nın Brunson'un yakalanması halinde tüm oyunu deşifre edeceğinden endişelenip bu hamleyi yaptığı ifade edildi. Ancak Brunson bu çağrıya uymakta geç kalınca yakalandı.

CIA KIZGIN: BECERİKSİZ

Akşam gazetesine konuşan kaynaklar, yaşanan bu gelişmelerin ardından CIA'in Brunson'a olan kızgınlığını, "Beceriksiz, ikinci sınıf ajan" olarak yorumladığını belirtti.

TÜRKİYE'YE GELİP AJANLIĞA BAŞLADI

Papaz Andrew Brunson'a ilişkin konuşan kaynaklar Brunson'ın ABD'den Türkiye'ye ajan olarak gitmediğini ancak Türkiye'deki FETÖ, PKK bağlantıları nedeniyle CIA'nın radarına girdiğini belirtti. CIA'nın Papaz Brunson'un bağlantılarını kullanmak için onu ajanlık faaliyetlerine yönlendirdiği öğrenildi. FETÖ ve PKK ile oldukça yakın olan Brunson'ı, Brunson Türkiye'deyken ekibe dahil etti.

Bu Habere Tepki VerEtiketler:  ABD Türkiye Adalet Bakanı Abdulhamit Gül İçişleri Bakanı Süleyman Soylu CIA Papaz Brunson

Loading...
Sende Yorumla...
loading...

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Erdoğan, Müslüman ümmetin en cesur lideridir
Erdoğan, Müslüman ümmetin en cesur lideridir
Fenerbahçe Avrupa'ya veda etti!
Fenerbahçe Avrupa'ya veda etti!