Loading...
Bekleyin...
Loading...


Cumhurbaşkanı Danışmanı olarak atanan Sümeyra Merve Kılınç kimdir?


Geleneksel, tamamlayıcı tıp ve psikoloji alanlarında ihtisas yapan Sümeyra Merve Kılınç Cumhurbaşkanı danışmanı olarak atandı. Genç yaşına rağmen kayda değer eğitimler alan ve çalışmalarına devam eden Kılınç'ın yaşamı merak konusu oldu. Peki, Cumhurbaşkanı danışmanlarından olan Sümeyra Merve Kılınç kimdir, kaç yaşındadır?

Cumhurbaşkanı Danışmanı olarak atanan Sümeyra Merve Kılınç kimdir?


loading...


Loading...

Ürdün Üniversitesi psikoloji bölümü mezunu olan ve İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde eğitimlerine devam eden Sümeyra Merve Kılınç'ın yaşamı merak konusu oldu. Cumhurbaşkanı danışmanlarından olan Kılınç'ın dergi ve haber portallarında psikoloji, sağlık ve beslenme üzerinde pek çok çeviri ve yayını bulunuyor. Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp alanlarında değerli çalışmaları olan ve meslek yaşamı merak edile Sümeyra Merve Kılınç kimdir? İşte, yeni Cumhurbaşkanı danışmanı Sümerya Merve Kılınç hakkında merak edilenler?

SÜMEYRA MERVE KILINÇ KİMDİR?

 

2010 yılında Ürdün Üniversitesi Arapça-İngilizce Psikoloji bölümünden mezun olan Sümeyra Merve Kılınç, çalışmalarına farklı sahalarda devam etmiştir. 

Dergi ve haber portallarına psikoloji, beslenme ve sağlık üzerine yazı ve çeviri haberler hazırlamış, aynı zamanda Sade Hayat e-dergisinde editörlük yapmıştır.

Mezun olduktan bir yıl sonra 2011 yılından 2015 yılına dek NHI İstanbul Doğal Sağlık Enstitüsü'nde beslenme ve doğal yaşam danışmanı olarak görev yapmıştır. 

1. ve 2. Uluslararası Kupa Terapisi Sempozyumu organizatörlüğünde yer almıştır. Bunun yanında Doğal Sağlık Derneği'nin kurucu üyeliğini yürütmüştür.

2013-2015 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Tıp Tarihi ve Etik anabilim dalında yüksek lisans eğitimini sürdürmüştür.

Sümeyra Merve Kılınç Geleneksel Tıp, Anadolu Halk Tıbbı, İslam Tıbbı, Geleneksel ve Doğal Beslenme, Açlık Tedavisi, Ekolojik Psikoloji, Doğal Doğum ve Doğum Psikolojisi alanlarında çalışmalarına devam etmektedir.

Sümeyra Merve Kılınç Cumhurbaşkanı danışmanı olarak atanmıştır. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın danışmanlığını yürütecek olan Kılınç, en genç danışmanlardan biri olacaktır.

Bu Habere Tepki Ver


Etiketler:  #Sümeyra Merve Kılınç #Ürdün Üniversitesi #psikoloji bölümü #İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi #Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp #Cumhurbaşkanı danışmanı Sümerya Merve Kılınç #Cumhurbaşkanı danışmanı Sümerya Merve Kılınç Kimdir

Loading...
Okuyucu Yorumları
Diğer Yorumları Gör

  Diğer Haberler
loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Ahmet Nur Çebi Koronavirüsü Yendi...
Ahmet Nur Çebi Koronavirüsü Yendi...
Valör ne demek? 100 gram altın alımı valör süresi nedir? BDDK açıkladı!
Valör ne demek? 100 gram altın alımı valör süresi nedir? BDDK açıkladı!
Avrupa Konseyi'nden skandal 'Türkiye' açıklaması!
Avrupa Konseyi'nden skandal 'Türkiye' açıklaması!
Sistem : TurkaSoft.Com News v7.0