Loading...
Bekleyin...


Ekonomik güvenliği tehdit edenlere soruşturma


İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, ekonomik güvenliği tehdit içeren eylemlerde bulunan kişi ya da kişiler hakkında soruşturma başlattı.

Ekonomik güvenliği tehdit edenlere soruşturma
Bu içerik 143 kez okundu.
Loading...

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, Türkiye'ye yönelik olarak sosyal barışı, iç huzuru, ekonomik güvenliği hedef alan ekonomik saldırılarla ilgili açıklama yapıldı.

Açıklamada, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne yönelik 15 Temmuz darbe girişiminin arkasındaki güçler tarafından gerçekleştirilen Türkiye Cumhuriyeti'nin sosyal barışını, iç huzurunu birliğini ve ekonomik güvenliğini hedef alan ekonomik saldırılar kapsamında, bu amaca hizmet eder mahiyette her türlü yönlendirici haber yazılı ve görsel yayın operasyonel amaçlı sosyal medya hesapları ile birlikte ekonomik güvenliği tehdit içeren eylemlerde bulunan kişi ya da kişiler hakkında Türk Ceza Kanunu, Bankacılık Kanunu, SPK Mevzuatı ve ilgili kanun maddeleri uyarınca soruşturma başlatılmıştır" denildi.

 

ANKARA CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI DA HAREKETE GEÇTİ

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, "ekonomik güvenliği tehdit eden eylemlerde bulunan kişi ve sosyal medya hesapları" ile ilgili soruşturma başlatıldı.

Bu Habere Tepki VerEtiketler:  İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Türkiye sosyal barışı iç huzuru ekonomik güvenliği 15 Temmuz darbe girişimi SPK Mevzuatı Ankara İstanbul Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı

Loading...
Sende Yorumla...
loading...

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Bir hafta boyunca maydanoz suyu içerseniz ne olur?
Bir hafta boyunca maydanoz suyu içerseniz ne olur?
İnanılmaz olay! Kadınların resimlerini toplayıp...
İnanılmaz olay! Kadınların resimlerini toplayıp...