Loading...
Bekleyin...


Türkiye'yi örnek gösterdi! Bize de saldıracaklar


Libero gazetesine mülakat veren İtalya Başbakanlık Müsteşarı Giancarlo Giorgetti, bu ayın sonu ile eylül ayının başında İtalya'ya yönelik ekonomik bir saldırı olabileceğine dikkati çekerek, bu bağlamda Türkiye'yi örnek gösterdi.

Türkiye'yi örnek gösterdi! Bize de saldıracaklar
Bu içerik 260 kez okundu.
Loading...

İtalya Başbakanlık Müsteşarı Giancarlo Giorgetti, piyasalarda avını seçip harekete geçen aç spekülatif fonlar bulunduğunu belirterek ülkesinin tıpkı Türkiye gibi bir ekonomik saldırıya uğrayabileceğini söyledi. İtalya Dışişleri Bakanı Enzo Moavero Milanesi de hafta sonu bir gazeteye verdiği mülakatta Türkiye`ye dayanışma mesajı gönderdi.

Piyasa üzerinden İtalya'ya yönelik ekonomik saldırı olabileceği  ihtimalinin sorulması üzerine Giorgetti, "Böyle bir saldırıyı bekliyorum.  Piyasalarda  avını seçip harekete geçen aç spekülatif fonlar bulunur. 1992  Ağustos sonunda ve 7 yıl önce Berlusconi'yle neler olduğunu hepimiz gördük. Yazın  borsada az hareket olduğunda bu, ülkelere yönelik agresif girişimlere neden  olabilir, tıpkı Türkiye'de olduğu gibi." ifadelerini kullandı.
 
İTALYA'DAN TÜRKİYE'YE DAYANIŞMA MESAJI
 
İtalya Dışişleri Bakanı Enzo Moavero Milanesi de hafta sonu bir  gazeteye verdiği mülakatta Türkiye'ye dayanışma mesajı göndermişti.
 
Milanesi, "İlk düşüncem, Akdeniz'in ticari ve mali dengesi açısından  çok mühim bir oyuncu olan önemli bir ülkeyle dayanışma göstermek gerektiğidir.  Kriz durumu hepimiz için kötü haberdir. Sorumluluk sahibi bir şekilde yakınlık  göstermemiz ve Türk lirasının çöküşünün kısa vadedeki muhtemel sonuçları için  dikkatlice gözetim ve denetim yapmamız gerekir." demişti.
 
Türkiye'de olanların, Avrupa kıtasını da ilgilendirdiğini belirten  Milanesi, Avrupa gibi sağlam bir bölgede, birçok ülkenin tek bir güçlü para  birimi kullandığı ve bir sorun yaşandığında bu ülkelerin bir koruma ağı  oluşturduğu bir bölgede bulunmanın avantaj olduğunu söylemişti.
 
Milanesi, "Türkiye'de yaşananlar, euro gibi bir para birimi  kullanmanın olumlu veya olumsuz olduğu konusunda hala şüpheleri bulunanlar  tarafından çok dikkatlice değerlendirilmelidir." yorumunda bulunmuştu.

Bu Habere Tepki Ver

Etiketler:  #İtalya #Giancarlo Giorgetti #İtalya Başbakanlık Müsteşarı #Enzo Moavero Milanesi #Türkiye

Loading...
Sende Yorumla...

loading...

POPULER ETiKETLER

On numara
Super Loto
Hava Durumu
iste Benim Stilim All Star
Secim sonuclari
O Ses Turkiye
cilek Kokusu dizisi
Paramparca dizisi
Kiralik Ask dizisi
Dirilis Ertugrul
O Hayat Benim dizisi
Acil Ask Araniyor dizisi
Gullerin Savasi dizisi
Kurtlar Vadisi dizisi
Poyraz Karayel dizisi
iliski Durumu Karisik dizisi
Gunesin Kizlari dizisi
Eskiya Dunyaya Hukumdar Olmaz
TuMu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Ünlü Şarkıcı Sahnede Hayatını Kaybetti!
Ünlü Şarkıcı Sahnede Hayatını Kaybetti!
Şarkıcı Devran Çağlar toprağa verildi
Şarkıcı Devran Çağlar toprağa verildi
İran'da Karar Açıklandı! Yasak Devam Edecek...
İran'da Karar Açıklandı! Yasak Devam Edecek...