Loading...
Bekleyin...


Garip Ama Gerçek! Bakire Kızların Evlenmesi Yasak!


Bu insanların yaşam tarzları sizleri şok edecek. İşte dünyanın farklı yerlerinden en garip ve şok edici 10 cinsel yaşam tarzı... DÜNYANIN EN İLGİNÇ CİNSEL YAŞAM ÖYKÜLERİ

Garip Ama Gerçek! Bakire Kızların Evlenmesi Yasak!
Bu içerik 2329 kez okundu.
Loading...
Haberin Galerisi İçin Tıklayın!

 DÜNYANIN EN İLGİNÇ CİNSEL YAŞAM ÖYKÜLERİ

GUAM:

 Guam'da erkekler için değişik bir meslek var. Bu mesleği yapan erkekler, şehir şehir gezerek bakire kızlarla para karşılığı ilişkiye girer ve bekaretlerini bozarlar. Bunun nedeni ise, Guam yasalarına göre bakirelerin evlenmesinin kesinlikle yasaklanmış olması.

HAİTİ:

Saut-d'Eau Haiti'ye ait bir belediyedir ve şelaleleri dinsel bir öneme sahiptir. Her yaz Temmuz ayında voodoo uygulayıcıları ve dindar hevesliler, ayinlerini gerçekleştirmek için kutsal bölgeye hac yolculuğu yapar ve aşk tanrıçalarına tapar.

Sondan bir önceki ibadet, herkesin çıplak halde şelalenin altına girip cennetten iyilik istemesini içerir.

Sonrasında, katılanlar kutsanmış hayvanların kanıyla çamur karışımı çevresinde kıvrılarak bir dans gerçekleştirir.

NİJER: 

Nijer “Tabunun insanları” veya Wodaabe'ler Nijer'in güzellikleri ve zengin kültürel seremonileriyle tanınan bir kabilesidir. Geleneksel olarak, kişinin ilk evliliği daha bebekken ailesi tarafından ayarlanır ve aynı sülaledeki kuzenlerinden biriyle evlenmek zorundadırlar. Yıllık Gerewol festivalinde Wodaabe erkekleri, özenle hazırlanmış kostümlerini giyer, yüzlerini boyar ve güzel dişlerini, gözlerini ve özelliklerini göstermek için bir dizi kadının önünde dikilir.

Kadınlar en çok etkilendikleri erkekleri yeni kocaları olarak seçer ve yeni çiftin, eski kocanın haberi olmadan birlikte olması sosyal olarak da onaylanır. Usule uygun ilk evliliğin tersine ikinci evlilik “aşk evliliği” olarak anılır.

HİMALAYALAR: 

Himalayaların yerleşim yerlerinde pek fazla tarım ve otlakçılığa uygun arazi yok, bu nedenle birden fazla oğlu olan aileler her oğlu için toprağını bölerek kendi ailelerini kurmasını böylece aile başına daha az tarım düşmesini sağlar.

Bunun için buldukları çözüm de tüm erkek çocuklar için tek bir bekar kadın eş bulup arsayı bütün halinde ellerinde tutmaktı. Bazı Nepal topluluklarında çoğu erkek kardeş tek bir kadını paylaşır ve hepsi onunla evlenir. 

Antropologlar bu tip tüm erkek kardeşlerin bir kadınla evlendiği çok kocalı toplum yapısına “kardeşçe çok kocalılık” der. Anlaşılan o ki kadının, kardeşler arasında kıskançlık duygusunun alevlenmemesi için her kardeşle geçireceği zamanı iyi ayarlaması gerekiyor.

PAPUA YENİ GİNE:

 TROBRİAND KABİLESİ/ Papua Yeni Gine 848 farklı dil ve farklı geleneksel topluluklarıyla dünyanın en çok kültürel çeşitliliğe sahip ülkelerinden biridir. Trobriand kabilesi bilgisi nesilden nesile geçen büyülerle uğraşır ve bu büyülerden bazılarını, birine cinsel istek vermek veya birini güzelleştirmek için kullanırlar.

Güzellik büyüleri Hindistan cevizi yağına karşı tekrarlanır ve bu yağ kişinin cildine sürülür. Kabile ayrıca genç yaşta cinsel aktiflikleriyle de bilinir.

Kızlar 6 ve 8 yaşları arasında, erkekler de 10 ile 12 yaşları arasında hiçbir sosyal damga yemeden birlikte olmaya başlar. Bir diğer ilginç ayrıntı da evlilik öncesi cinsel ilişkinin iyi karşılanması ancak evlenmeden önce birlikte yemeğe çıkmanın hoş karşılanmaması.

PAPUA YENİ GİNE - SAMBİAN KABİLESİ: 

 Yine Papua Yeni Gine Sambian kabilesinin cinsel alışkanlıkları Trobriand'lı komşularından çok daha uç. Sambian erkekleri kadınların yanından 7 yaşında ayrılır ve sadece erkeklerden oluşan bir toplulukta 10 yıl yaşar.

Ciltleri, kadınlarla olan etkileşimle gelen kirlenmeyi ortadan kaldırmak için delinir ve burunları kanayıp kusana kadar oldukça fazla miktarda şekerkamışı yerler. Güç, büyüme ve cinsel iktidar getirmesi için kabiledeki yaşlı erkeklerin spermlerini içerler ve topluluğa geri döndüklerinde de karılarının adet kanamasını yansıtmak amacıyla burun kanatma alışkanlıklarını devam ettirirler.

AVUSTRALYA:

 Bayılmak istemiyorsanız buradan uzak durun. Avustralya'nın Mardudjara Aborjinleri en şok edici çocukluktan erkekliğe geçiş dönüşümüne sahip.

10 veya 12 yaşlarına gelen bir oğlan çocuğu ön dişini söktürür ve ön dişlerinin üstündeki yumuşak doku bölgesini deldirir. Bu noktada sembolik olarak ölü farz edilen çocuk sonra diğer erkekler tarafından vahşi doğaya götürülür, sünnet edilir ve sünnet parçasını çiğnemeden yutması beklenir.

Çocuk tüm bu süreç içinde sessizdir. Sonra penisinin yan tarafı uzunlamasına kesilir ve kanı arınması için ateşe damlatılır. Ve sonrasında penisinin alt kısmına işerler.

Sonra tüm erkekler avlanmaya gider ve kampa kana bulanmış şekilde yiyecekle dönerler ve erkek çocuk da yetişkin bir erkek olarak yeniden doğmuş kabul edilir.

ENDONEZYA:

 Endonezya'da Pon adı verilen bir kutlama yapılır. Bu kutlama yılda 7 kez, katılımcıların Java adasındaki kutsal bir dağa yolculuk ederek cinsel ilişki yoluyla iyi şans ve kısmet getirmesi amacıyla düzenleniyor.

Katılımcılar geceyi orada geçirmek ve karıları veya kocalarından başka biriyle cinsel ilişkiye girmek zorundadır. İnanışa göre, iyi şans dilekleri sadece yıl içindeki 7 kutlama boyunca aynı kişiyle beraber olduklarında gerçekleşebilir.

ANTİK YUNAN:

 Antik Yunan tarihte, cinsellikteki en verimli ve kabul edici topluluklardan biriydi. Homoseksüellik sıradan bir toplumsal gelenekti ve herkes tarafından kabul edilmişti. Ama Antik Yunanlıların cinsel kültürlerini garip yapan bu toleransları değildi.

Cinsel tutku iki cins için de normal görülen bir şeydi ve bu sadece taraflar arasındaki aktif/ pasif rol bakımından birbirinden ayrılıyordu. Aktif olan kişi cinsel eylemi gerçekleştirendi, bu onun toplumdaki yüksek statüsünü, yetişkinliğini ve erkeksiliğini yansıtan bir eylemdi.

HİNDİSTAN:

 Merkez Hindistan'ın Chhattisgarh yöresinde ormanda yaşayan The Deer Horn Muria kabilesinin “Ghotul” adı verilen, genç kız ve erkeklere şarkı, bilgi, kabile dansı ve seks öğreten bir festivali vardı.

Gece olduğunda törensel orgiler düzenlerler. Kızlar doğal bitkisel bir doğum kontrol likörü içerek hamilelikten korunurlar ve her gece farklı bir cinsel ilişki partneri seçerler.

Eğer bitkisel içecek işe yaramaz ve kız hamile kalırsa, tüm köy bebeği sahiplenir ve kimse babasının kim olduğunu bilmez.

 

Dünyanın Çeşitli Bölgelerinde Yaşayan Toplumların En İlginç Örf Ve Gelenekleri :

 

Tazmanya'da kadın ölen kocasının kesilip kurutulan cinsel organını boynuna asmak zorunda.

> Guyana'da banyoda cinsel ilişkiye girerken yakalanan çiftler önce boyanıyor sonra da bir eşeğin arkasına bağlanarak şehirde gezdiriliyor.

> Arizona'da patlak lastikli otomobil içinde cinsel ilişkiye girmek yasak. Kurala uymayan ön koltukta cinsel ilişkiye girmek 25, arka koltukta cinsel ilişkiye girmek 50 dolar ödüyor.

> Gine'de evli kadını baştan çıkaran adamın el ve ayak parmaklarından biri kesiliyor. Kesilen parça ilişkiye giren kadına yediriliyor.

> Newlyweds'de evlenen çift gerdeğe tören sırasında yere serilen hasır üstünde konukların gözü önünde giriyor.

> Bir diğer ilginç gelen ise Endonezya'da yaşanıyor. Endonezya'nın Java adasının merkezinde bulunan Gunung Kemukus adlı dağ, ilginç dini ve turistik ayiniyle şaşırtıyor...

> Colombia'da gelinin annesi gerdeğe giren çiftin yatağının kenarına oturarak ilk ilişkiye şahitlik ediyor.

> Hindistan'da evlere gündeliğe gelen kadınlar evdeki bekar gencin cinsel ilişkiye girme ihtiyacını karşılamak zorunda.

> Afrika'nın bazı bölgelerinde damat adayı kızı ailesinden istedikten sonra kızın ailesi teklifi kabul ederse kızlarına para ve fıstık veriyor. Gelin adayı, fıstığı damatla bölüşürken, çiftin birleşmesine yardımcı olan aracıya da bir parça veriliyor. Bu, komşulara ve akrabalara düğün daveti anlamına geliyor.

> Eskimolar ve Hintlilerde misafirin yediği yemek dolayısıyla ev sahibine teşekkür etmesi, geğirmesiyle anlaşılıyordu.

> Yeni Gine yerlileri, misafirlerini uğurlarken inlemelerle birlikte bütün bedenlerini çamura buluyorlardı.

> Zulular 'düşmana gözlerini kırpmadan bakabilme gücünü kazanabilmek için' düşmanlarının alnının ortasını ve kaşını, Çinliler ise idam edilen ünlü haydutların safrasını yerlerdi.

> Avustralyalı Kamilaroiler cesur bir insanın kalbini ve ciğerlerini, Filipinlerde yaşayan Efugaolar ise öldürdükleri düşmanın beynini emerlerdi.

Tibet'te misafir uğurlanırken ona dil çıkarmak şarttı.

 

 

 

Bakireliğin hoş karşılanmadığı Kamchdal'da   evlendiği kızın bakire olduğunu gören erkek, kayınvalidesine “kızının yetişmesinde ihmalkar davrandığını” için sitem ederdi.

 

 

  •  

 

 

 

 

Bosna-Hersek'te evlenme çağına gelmiş gelin adayını isteyen damat adayı, kız evine yemeğe davet ediliyor ve ailenin büyükleri ile söz konusu evlilik hakkında tartışıyorlar. Kızın aile büyükleri damat adayı hakkında bir karara vardıktan sonra kahve ikramına geçiliyor. Şekerli kahve damat adayının evlilik için uygun görüldüğü, sade olması ise damat adayının reddedildiği anlamını taşıyor.

 

 

Bu Habere Tepki VerEtiketler:  Bakire Kız Evlilik Gelin Damat Erkek Penis Vajina Göğüs Meme Anne Baba Nijer Gine Bosna Avusturya Cinsellik Cinsel Yaşam

Loading...
Sende Yorumla...
loading...

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Loris Karius, Ece Sükan uğruna tenisçi oldu!
Loris Karius, Ece Sükan uğruna tenisçi oldu!
Ersun Yanal'ın Tarihi Sınavı!
Ersun Yanal'ın Tarihi Sınavı!