Loading...
Bekleyin...


Hem Derse Girecek Hem MKYK’ya - Hatice Merve Tatar Kimdir?


AK Parti’nin yeni Merkez Karar ve Yönetim Kurulu’nda (MKYK) 50 üyenin en genci olan 21 yaşındaki üniversite öğrencisi Hatice Merve Tatar, “Öğrenince çok şaşırdım ve sevindim. En büyük desteğim ailem ve okulum” dedi. Hatice Merve Tatar kimdir? İşte AK Parti MKYK'sının en genç ismi

Hem Derse Girecek Hem MKYK’ya - Hatice Merve Tatar Kimdir?
Bu içerik 1029 kez okundu.
Loading...

MKYK üyeliğinin kendisine büyük sürpriz olduğunu dile getiren Tatar, “Kongrede ismim okunmadan önce televizyonda MKYK üyesi olduğumu duyan yakınlarım beni aradı. Böyle bir şey olmadığını söyledim. Kongrede ismim okunduğu zaman çok şaşırdım ve çok mutlu oldum” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önceki gün düzenlenen MKYK toplantısında “Ailemizin en küçük üyesi olarak ilk önce sen kendini tanıt” dediğini dile getiren Tatar, diyaloğu şu sözlerle aktardı:

ERDOĞAN YAŞINI SORDU, TEBRİK ETTİ

“Sayın Cumhurbaşkanı özellikle yaşımı söylememi istedi. Yaşımı söyledikten sonra beni tebrik etti ve MKYK üyelerine, ‘Arkadaşımız 1997 doğumlu, çocuklarınız ile aynı yaşta. Gençleri aramızda görmek çok güzel ve önemli. Ailemizin en genç üyesi, çalışkanlığı ile herkese örnek olsun’ ifadelerini kullandı. Ben de kendilerine teşekkür ettim.” 

İlk olarak bugün memleketi Gaziantep’te gençlerle buluşacağını dile getiren Tatar, “Annem ev hanımı, babam ise esnaf. Her zaman siyasete ilgim vardı. Hasan Kalyoncu Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü 3. sınıf öğrencisiyim. Okulum ve ailem beni çok destekledi. Derslerimi aksatmadan çalışacağım” diye konuştu.

Hatice Merve Tatar kimdir sorusu AK Parti MKYK'sının belli olmasının ardından vatandaşlar tarafından sorgulanmaya başlandı. Yeni MKYK'dan 27.dönemden 42 milletvekili 8 milletvekili olmayan üye ve 29 yeni üye yer aldı. MKYK'da bir çok tecrübeli siyasetçi bulunurken, listesinin en genç ismi 1997 yılında Gaziantep’te doğan Hatice Merve Tatar oldu. Peki, Hatice Merve Tatar kimdir?

AK Parti 6. Olağan Kongresini yaklaşık 100 bin kişinin katıldığı dev bir törenle gerçekleştirdi. MKYK ve Genel Başkanlığın belli olduğu kongrede 1380 oy olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeniden AK Parti Genel Başkanı seçildi. Partinin en üst kademesi olan MKYK'nın da belirlendiği kongrede en dikkat çeken isim Hatice Merve Tatar oldu. Peki, Hatice Merve Tatar kimdir?

HATİCE MERVE TATAR KİMDİR?

MKYK listesinin en genç ismi 1997 yılında Gaziantep’te doğan Hatice Merve Tatar oldu. Babası esnaf, annesi ise ev hanımı olan Tatar, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünde öğretim görüyor. Tatar, 24 Şubat 2018 tarihinde yapılan AK Parti Gaziantep 6. Olağan İl Kongresiyle birlikte Gaziantep İl Yönetim Kurulunda en genç üye olarak görev almıştı.

KAYNAK: HÜRRİYET

Bu Habere Tepki Ver

Etiketler:  #AK Parti #MKYK #Merkez Karar ve Yönetim Kurulu #Hatice Merve Tatar

Loading...
Sende Yorumla...

loading...

POPULER ETiKETLER

On numara
Super Loto
Hava Durumu
iste Benim Stilim All Star
Secim sonuclari
O Ses Turkiye
cilek Kokusu dizisi
Paramparca dizisi
Kiralik Ask dizisi
Dirilis Ertugrul
O Hayat Benim dizisi
Acil Ask Araniyor dizisi
Gullerin Savasi dizisi
Kurtlar Vadisi dizisi
Poyraz Karayel dizisi
iliski Durumu Karisik dizisi
Gunesin Kizlari dizisi
Eskiya Dunyaya Hukumdar Olmaz
TuMu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Rusya ile Suudi Arabistan S-400 için görüşüyor
Rusya ile Suudi Arabistan S-400 için görüşüyor
Ünlü fast food zincirine ait skandal hamburger ve patates görüntüsü! Herkesi şoke etti
Ünlü fast food zincirine ait skandal hamburger ve patates görüntüsü! Herkesi şoke etti
BDDK'dan son dakika taksit kararı
BDDK'dan son dakika taksit kararı