Loading...
Bekleyin...


Ortalama fiyat açıklandı, bundan fazla para vermeyin


Okulların açılmasına sayılı günler kala milyonların cebini etkileyecek kırtasiye masrafı için ortalama fiyatlar belirlendi.

Ortalama fiyat açıklandı, bundan fazla para vermeyin
Bu içerik 138 kez okundu.
Loading...

kulların açılması yaklaşırken; velileri de alışveriş telaşı sardı. Veliler, kırtasiye ve kıyafet alışverişlerinin faturasını merak ederken; fiyatlar da belli olmaya başladı. Tüm Kırtasiyeciler Derneği (TÜKİD) Başkanı Vecdet F. Şendil, bir öğrenci için ortalama kırtasiye alışverişi tutarının 165 ila 650 lira arasında olacağını belirtti.

FİYATLAR FAZLA OLURSA BİLDİRİN

 

Tüm Kırtasiyeciler Derneği, bu yılki ortalama fiyatları açıkladı Bu fiyatların üzerinde satış yapanları yapanların derneğe bildirilmesini istedi.

ÖZEL OKULLARDA DAHA YÜKSEK

Özel okullarda okuyanların kırtasiye harcamalarının devlet okullarına göre daha yüksek tuttuğunu belirten Şendil, anaokulunda kırtasiye masrafının ilköğretim ve ortaöğretime göre daha yüksek olduğuna dikkat çekti. Kırtasiye alışverişleri için velilere uyarılarda bulunan Şendil, şunları kaydetti: "Tüketiciler aldıkları ürünlerin mutlaka etiketlerine bakmalı. Ambalajlı, ithalatçısı ya da üreticisi belli olan ürünleri tercih etmeliler."

OKUL SERVİSİNE % 13 ZAM

Okul servis ücretlerine zam geldi. Ankara Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası, yüzde 13 zam yaptı. 0-3 kilometre arası, 2018-2019 eğitim dönemi için bin 818 TL oldu.


Bu Habere Tepki VerEtiketler:  Kırtasiyeciler Derneği Okulların açılması

Loading...
Sende Yorumla...
loading...

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Ahmet Kural'ın avukatından flaş açıklama!
Ahmet Kural'ın avukatından flaş açıklama!
Terim isyan etmişti! Kural kitabı ne diyor?
Terim isyan etmişti! Kural kitabı ne diyor?