Loading...
Bekleyin...


Aston Martin'in Elektrikli Modeli Gün Yüzüne Çıktı


Aston Martin’in ilk elektrikli otomobili Rapide E dünya genelinde tanıtıldı. Çift elektrikli motoru bulunan Rapide E, 602 beygir güç üretebiliyor. 0’dan 100 kilometre hıza 4 saniyede ulaşabilen Rapide E, dünyada sadece 155 adet üretilecek.

Aston Martin'in Elektrikli Modeli Gün Yüzüne Çıktı
Bu içerik 810 kez okundu.
Loading...

İngiliz lüks ve spor otomobil üreticisi Aston Aston Martin tarihinde ilk kez üretimini yaptığı elektrikli RapideRapide E modelini tanıttı. ‘Williams Advanced Engineering’Engineering’ şirketi işbirliğiyle ortaya çıkan RapideRapide E, yalnızca 155 adet üretilecek. 

Tamamen elektrikli iki motor ile piyasaya girecek olan model, 602 beygir güç üretme kapasitesine sahip olacak. 800V’luk ve 65 kW-saat kapasiteli motor, 250 km/s’liks’lik maksimum hız değerine ulaşabilecek. 0-100 kilometreye 4 saniyede çıkabilen RapideRapide E, tam şarj ile 322 kilometre yol kat edebiliyor. 950 NmNm torktork üretebilen çift elektrikli motor, elektrikli bataryasının azalması durumunda bile tam kapasite gibi performans sağlayabiliyor.

 

BATARYA 1 SAATTE DOLUYOR

Elektrikli otomobil sektörüne iddialı bir giriş yapan İngiliz efsanesi AstonAston Martin’in RapideRapide E modeli Galler’deki StSt AthanAthan fabrikasında üretilecek. Bu fabrika, AstonAston Martin’in dünya çapındaki en büyük ikinci tesisi olma özelliği taşıyor. RapideRapide E, 400V’luk ve 50 kW’lıkkW’lık bir şarj ile 1 saat içerisinde bataryalarını tamamen doldurabiliyor. Eğer şarj işlemi 800V ve 100 kW-saat’liksaat’lik bir istasyon ile yapılırsa da araç 500 km’lik menzil değerine 1 saat içerisinde kavuşuyor. Merakla beklenen RapideRapide E’nin 2019 sonlarına doğru satışa çıkması planlanıyor.

AERODİNAMİK JANT VE LASTİKLER

RapideRapide E’de motor ve aktarma organlarında yapılan üst düzey revizenin dışında gövde kısmında da bir takım değişiklikler yapıldı. AeoredinamikAeoredinamik jant ve lastikler sürüş dinamizmini arttırırken, otomobilde kullanılan hafif alaşımlar ve karbon kompozitkompozit malzemeler güvenli ve konforlu bir sürüş imkanı tanıyor. AstonAston Martin mühendislik ekibinin son projesi olan RapideRapide E’de bulunan gövde kanatlarının genişliği, motorun ve fren disklerinin en etkili şekilde soğutulmasını sağlıyor.

MÜHENDİSLİK DEVİ İLE ORTAKLIK

AstonAston Martin CEO'su Andy PalmerPalmer RapideRapide E ile ilgili yaptığı açıklamada “Çevresel sorumluluk ve sürdürülebilirlik, hepimizin karşı karşıya kaldığı küresel bir sorun. Bir otomotiv mühendisi olarak, otomobil endüstrisinin uzun vadeli çözümler bulmaya ve zararlı emisyonları azaltmaya öncülük etmesinden gurur duyuyorum. AstonAston Martin’in CEO'su olarak, RapideRapide E’yi gerçeğe dönüştürmek için Williams Advanced Engineering’leEngineering’le ve diğer ilgili teknoloji ortaklarımızla çalışmaktan memnuniyet duyuyorum. İlk tamamen elektrikli üretim modelimiz olan RapideRapide E, bilgi birikimimizi hızlı bir şekilde takip edecek ve gelecekteki EV modellerinin karakter ve yüksek performanslı yeteneklerini sağlamamıza yardımcı olacak. RapideRapide E, aynı zamanda, Lagonda'yıLagonda'yı dünyanın ilk sıfır emisyonlu lüks marquemarque olarak yeniden piyasaya sürme yolunda kritik bir adım olarak hizmet edecektir” dedi.

Bu Habere Tepki Ver

Etiketler:  #AstonAston Martin # CEO # Andy Palmer #Palmer RapideRapide E #Williams Advanced Engineering #Aston Martin

Loading...
Sende Yorumla...

loading...

POPULER ETiKETLER

On numara
Super Loto
Hava Durumu
iste Benim Stilim All Star
Secim sonuclari
O Ses Turkiye
cilek Kokusu dizisi
Paramparca dizisi
Kiralik Ask dizisi
Dirilis Ertugrul
O Hayat Benim dizisi
Acil Ask Araniyor dizisi
Gullerin Savasi dizisi
Kurtlar Vadisi dizisi
Poyraz Karayel dizisi
iliski Durumu Karisik dizisi
Gunesin Kizlari dizisi
Eskiya Dunyaya Hukumdar Olmaz
TuMu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Son zamanların en gözde şarkıcılarından Mero kimdir? Ayrıntılı hayatı!
Son zamanların en gözde şarkıcılarından Mero kimdir? Ayrıntılı hayatı!
Muhammed Mursi Kimdir?
Muhammed Mursi Kimdir?
Bursa'da 9 yaşındaki Baran'ın saçları gündem oldu
Bursa'da 9 yaşındaki Baran'ın saçları gündem oldu