Bekleyin...


Tüm gözler ondaydı! Putin'den ilk açıklama


Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Akdeniz'de düşürülen Rus uçağı ile ilgili açıklama yaptı. Putin, "Bu bir trajedidir.Rus uçağını İsrail vurmadı, ne olduğunu hala inceliyoruz " dedi.

Tüm gözler ondaydı! Putin'den ilk açıklama
Bu içerik 100 kez okundu.
Loading...

Rusya Savunma Bakanlığı, İl-20 model 15 kişilik askeri mürettebat taşıyan uçağı Suriye'nin düşürdüğünü açıkladı. Rusya İsrail Büyükelçisi'ni Dışişleri Bakanlığı'na çağırdı. İsrail ordusu ise Rusya'nın iddialarını yalanladı.

HALA NE OLDUĞUNU ANLAMAYA ÇALIŞIYORUZ

 

Açıklamalar peş peşe gelirken tüm gözlerin çevrildiği Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ilk kez konuştu. Putin, "Rus uçağını İsrail vurmadı. Trajik ve bir şansızlık zinciri gibi görünüyor. Hala ne olduğunu anlamaya çalışıyoruz. Alınacak önlemler herkesi ilgilendiriyor. Önlemler Suriye'deki askeri personelin güvenliğine yönelik olacak" ifadelerini kullandı.

ÖLENLERİN AİLELERİNE BAŞSAĞLIĞI DİLEDİ

Rus lider, "İnsanların ölümü, özellikle de böyle trajik koşullarda ölümü, her zaman bir felakettir. Hem bizim için, hem ülkemiz için, hem de ölen arkadaşlarımızın yakınları için böyledir. Bu bağlamda ölen askerlerin yakınlarına başsağlığı diliyorum" ifadelerini kullandı.

Bu Habere Tepki VerEtiketler:  Rus Rusya asker Türkiye Afrin Zeytin Dalı Harekatı başkent Moskova RİA Novosti Suriye Ulusal Diyalog Kongresi Kürt Ulusal Konseyi Kürt Dünya

Loading...
Sende Yorumla...
loading...

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Loris Karius, Ece Sükan uğruna tenisçi oldu!
Loris Karius, Ece Sükan uğruna tenisçi oldu!
Ersun Yanal'ın Tarihi Sınavı!
Ersun Yanal'ın Tarihi Sınavı!