Loading...
Bekleyin...


İdlibli şairden Başkan Erdoğan'a şiir


İdlibli bir Arap, Suriye halkına yaptığı yardımlar yaptığı için Başkan Erdoğan'a övgü dolu bir şiir yazdı. Erdoğan, şiirde 'kahraman' olarak nitelendirildi.

İdlibli şairden Başkan Erdoğan'a şiir
Bu içerik 230 kez okundu.
Advert

Suriye halkına Türkiye'den yapılan yardımlar karşılıksız kalmadı. İdlibli bir şair Başkan Recep Tayyip Erdoğan'a olan hislerini dizelere döktü. Şair, Suriye halkına yaptığı yardımlar için Erdoğan'a övgü dolu bir şiir yazdı. Başkan Erdoğani şiirde 'kahraman' olarak tanımlanırken, 15 Temmuz darbe girişiminden de bahsedildi.

ERDOĞAN'IN BÖLGEYİ SİLAHSIZLANDIRMA ÇABASINDAN ETKİLENDİ

Suriye rejim güçlerinin İdlib'in etrafını kuşatarak şehri ateş çemberine almasından sonra Başkan Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Soçi'de görüştü. Görüşmede şehirdeki muhalif güçlerin silahsızlandırılmasının sağlanmasıyla yaşayan 3 buçuk milyon insanın hayatının kurtarılmasından etkilenen İdlibli şair bu girişimlerinden etkilenip Erdoğan'a övgü dolu bir şiir yazdı.

ERDOĞAN'DAN 'KAHRAMAN' DİYEREK BAHSETTİ

Soçi'den çıkan kararın Başkan Erdoğan sayesinde olduğunu söyleyen şair, "Astana'da Soçi'deki görüşmelerde bizim yanımızda duran kahraman, komando Erdoğan'dan bahsediyorum. Biz, kadın, erkek, genç, ihtiyar Soçi konferansında bizim yanımızda duran cesur Erdoğan'ı selamlıyoruz. Sen bizi darboğazdan kurtaransın. Hama'nın kuzeyinden Türkiye sınırına kadar Suriyelilerin hayatını kurtaran sensin. Sana minnettarız." dedi.

15 TEMMUZ GİRİŞİMİNE DE DEĞİNDE

15 Temmuz'da hain darbe girişimine de değinen İdlibli şair, "Çok derin karanlık bir gecede. Düşmanların, kafirler senin gibi kahraman lideri devirmek istedi. Fakat Allah seni kurtardı. Halk seninleydi. Sen ümmeti destekledin, sen Kur'an'ı korudun. Allah seninle, Allah seni yalnız bırakmaz. Bizim kalplerimiz ve dualarımız seninle emrindeyiz ey kahraman Tayyip Erdoğan" ifadelerini kullandı.

Bu Habere Tepki Ver

Etiketler:  ,İdlib ,Çin ,Al-Watan ,Suriye ,Qi Qianjin ,Pekin ,Şam Büyükelçisi ,Esed rejimi ,Wong Roy Chang ,Rusya ,Reuters ,Başkan Erdoğan ,şair

Reklam
Sende Yorumla...

loading...

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Bakan Kurum açıkladı: Faiz lobisine karşı kuruldu!
Bakan Kurum açıkladı: Faiz lobisine karşı kuruldu!
UEFA'dan F.Bahçe ve G.Saray kararı
UEFA'dan F.Bahçe ve G.Saray kararı
Melih Gökçek'ten hodri meydan: 'Var mı cesaretin?'
Melih Gökçek'ten hodri meydan: 'Var mı cesaretin?'