Loading...
Bekleyin...


Masa devrildi! Rusya ikna olmadı, geri gönderdi


Suriye'de uçağı düşürülen ve 15 askerinin öldüğü olay sonrası Rusya, İsrail'i suçlamıştı. İsrailli bir heyet, olayda suçlarının olmadığına dair bazı bilgileri Rusya'ya sunmak için dün Moskova'ya gitmişti. Ancak İsrail medyasını Moskova yönetiminin bulguları kabul etmediğini ve İsrailli heyetin geri döndüğünü duyurdu.

Masa devrildi! Rusya ikna olmadı, geri gönderdi
Bu içerik 149 kez okundu.
Loading...

İsrail Hava Kuvvetleri Komutanı Amikam Norkin başkanlığındaki bir heyetin, Rus savaş uçağı Il-20’nin Suriye’de düşürülmesiyle ilgili ellerindeki bilgileri Rus yönetimine teslim etmek için dün Moskova’ya gideceği duyurulmuştu. İki ülkenin heyetlerinin görüşmesinden bir sonuç alınamadığı belirtildi.

İsrail'de yayın yapan Haaretz gazetesinin Hizbullah'a yakınlığıyla bilinen Al Mayadeen televizyonuna dayandırdığı haberine göre, İsrail'in sunduğu bilgiler Rus heyetine inandırıcı gelmedi.

 

Esed rejiminin ve Rusya'nın suçlu olduğunun aktarıldığı belgeler sonrası Rusya'nın yeni bir soruşturma talep ettiği iddia edildi.

Rus ve İsrailli heyet görüşme öncesi bu görüntüyü verdiRus ve İsrailli heyet görüşme öncesi bu görüntüyü verdi

PUTİN İSRAİLLİ HEYETİ KAPIDAN GÖNDERDİ

İsrailli heyet Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile de görüşmek istedi. İddiaya göre Putin, İsrail'den gelen heyet ile görüşmek istemedi ve geri gönderdi.

UÇAĞIN DÜŞÜRÜLMESİ TANSİYONU ARTTIRMIŞTI

Esed rejimine bağlı S-200 hava savunma sistemi, İsrail uçaklarının saldırısı sırasında, 15 askerin bulunduğu Rus uçağını düşürdü. Rusya olay ile ilgili olarak İsrail'i suçlu göstermiş ve sorumsuz davranmakla suçlamıştı. Rusya ayrıca, İsrail’e cevap verme hakkının saklı tutulduğunu belirtmişti.

KAYNAK: HABER7

Bu Habere Tepki VerEtiketler:  Amikam Norkin İsrail Haaretz Hizbullah Al Mayadeen Moskova Rusya

Loading...
Sende Yorumla...
loading...

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Erdoğan, Müslüman ümmetin en cesur lideridir
Erdoğan, Müslüman ümmetin en cesur lideridir
Fenerbahçe Avrupa'ya veda etti!
Fenerbahçe Avrupa'ya veda etti!