Loading...
Bekleyin...


Saldırı sonrası İran'dan zehir zemberek açıklama!


İran'ın Ahvaz kentine düzenlenen ve şu ana kadar en az 11 kişinin öldüğü, 30 kişinin de yaralandığı saldırı sonrası Dışişleri Bakanı Cevad Zarif'ten bir açıklama geldi. İran ordusundan yapılan açıklamada ise, oklar ABD, İsrail ve Suudi Arabistan'a çevrildi.

Saldırı sonrası İran'dan zehir zemberek açıklama!
Bu içerik 200 kez okundu.
Loading...

İran'ın Ahvaz kentine düzenlenen terör saldırısının ardından ilk resmi açıklama Dışişleri Bakanı Cevad Zarif'ten geldi.

Sosyal medya hesabı Twitter'dan açıklama yapan Zarif, "Yabancı bir ülke tarafından eğitilen, silahlandırılan ve desteklenen teröristler Ahvaz'a saldırdı. Kayıplar arasında çocuklar ve gazeteciler var. İran bölgesel terör destekçileri ve ustaları ABD'yi bu tür saldırılardan sorumlu tutuyor. İran, İranlıların yaşamlarını savunmak için hızlı ve kesin bir şekilde yanıt verecek" ifadelerini kullandı.

İRAN ORDUSUNDAN 3 ÜLKEYE TEHDİT

İran Genelkurmay Başkanlığı Sözcüsü Tuğgeneral Ebulfazl Şikarçi, ABD, İsrail ve Suudi Arabistan'ı Ahvaz'daki silahlı saldırıdan sorumlu tutarak, "Bu eylemler cevapsız kalmayacak" dedi.

Saldırıyı gerçekleştiren grubun ABD ve İsrail ile bağlantılı olduğunu savunan Şikarçi, "Grup, Körfez'deki devletlerin de askeri ve maddi desteği ve korumasıyla saldırıyı gerçekleştirdi" ifadelerini kullandı.

"Bu grupların ve ülkelerin bu eylemleri cevapsız kalmayacak" diyen Şikarçi, "ABD, İsrail ve Suudi Arabistan sürekli bize karşı meydanda. O yüzden bu tür olaylar çok normaldir" değerlendirmesinde bulundu.

 
 
 
 
 
 

Bu Habere Tepki VerEtiketler:  İran Ahvaz terör saldırısı İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif

Loading...
Sende Yorumla...
loading...

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Erdoğan, Müslüman ümmetin en cesur lideridir
Erdoğan, Müslüman ümmetin en cesur lideridir
Fenerbahçe Avrupa'ya veda etti!
Fenerbahçe Avrupa'ya veda etti!