Loading...
Bekleyin...


Erdoğan'dan net mesaj: Taviz vermeyeceğiz


27. Dönem 2. Yasama Yılı açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ekonomik gelişmelere ilişkin olarak, "Serbest piyasa ekonomisinin kurallarından taviz vermeden her türlü tedbiri uygulayacağız" dedi. Erdoğan, kurdaki belirsizliğin yavaş yavaş ortadan kalktığını sözlerine ekledi.

Erdoğan'dan net mesaj: Taviz vermeyeceğiz
Bu içerik 228 kez okundu.
Loading...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 27. Dönem 2. Yasama Yılı açılışında konuştu. Konuşmasında ekonomik gelişmelere dikkat çeken Erdoğan, "Türkiye'yi yeniden yükselişe geçirmeye kararlıyız. Milletimizden biraz daha sabırlı olmasını, ülkesine ve yönetimine güvenmesini istiyorum. En zorunu geride bıraktık. Bu günleri de geride bırakacağız" dedi.

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları: 

 

TAVİZ VERMEYECEĞİZ

Faizlerden, enflasyondan bunalan, işini çevirmekte zorlanan herkesin yaşadıklarını yakından takip ediyoruz. Finans sıkışıklığının yol açtığı zincirleme sıkıntıların öneminin ve aciliyetinin farkındayız. Hiçbir sanayicimizi, tüccarımızı, çalışanımızı, vatandaşımızı, vicdan ve ahlak yoksunu tefecilerin, fırsatçıların insafına terk etmeyeceğiz. Serbest piyasa ekonomisinin kurallarından taviz vermeden her türlü tedbiri uygulayacağız.  

MİLLETİMİZ BİRAZ SABIRLI OLSUN

“Dengeleme, disiplin ve değişim üzerine kurulu yeni bir ekonomik program hazırladık. Kredi imkanlarını genişletip kolaylaştıracak, yatırımları teşvik edecek, üretime, istihdama ve ihracata öncelik verecek bir ekonomi anlayışıyla Türkiye’yi yeniden yükselişe geçirmekte kararlıyız. Milletimizden biraz daha sabırlı olmasını, ülkesine ve yönetimine güvenmesini istiyorum. En zorunu geride bıraktık, inşallah bundan sonra her şey daha kolay olacak. Bugüne kadar nasıl her sıkıntıyı milletimizle kol kola, omuz omuza vererek aştıysak, bugünleri de inşallah aynı şekilde geride bırakacağız” dedi.

DOLAR AÇIKLAMASI

Kurdaki yükselişin yol açtığı belirsizlik yavaş yavaş ortadan kalkıyor. Bütçe disiplininde asla taviz vermiyoruz. Adımları birer birer atıyoruz. Türkiye kimseden para talep etmiyor. Bizim tüm çabamız uluslararası sermayenin ülkemizde yatırım yapmasını sağlamak. Bunun için gereken her türlü güvenceyi veriyoruz.

Bu Habere Tepki VerParti Zamanı...

Etiketler:  ,Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ,Meclis Grup Başkanlığı ,27. Dönem 2. Yasama Yılı ,Faiz ,enflasyon ,Finans ,Serbest piyasa ekonomisi ,DOLAR

Loading...
Sende Yorumla...
loading...

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
19 Mayıs 1919’un 100. yılına özel logo hazırlandı
19 Mayıs 1919’un 100. yılına özel logo hazırlandı
Şehitlerimizin intikamı alındı! En az 20 terörist etkisiz...
Şehitlerimizin intikamı alındı! En az 20 terörist etkisiz...
TOKİ Projelerine Rekor Başvuru! TOKİ Kuraları Ne Zaman Çekilecek?
TOKİ Projelerine Rekor Başvuru! TOKİ Kuraları Ne Zaman Çekilecek?