Loading...
Bekleyin...


Erdoğan'dan net mesaj: Taviz vermeyeceğiz


27. Dönem 2. Yasama Yılı açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ekonomik gelişmelere ilişkin olarak, "Serbest piyasa ekonomisinin kurallarından taviz vermeden her türlü tedbiri uygulayacağız" dedi. Erdoğan, kurdaki belirsizliğin yavaş yavaş ortadan kalktığını sözlerine ekledi.

Erdoğan'dan net mesaj: Taviz vermeyeceğiz
Bu içerik 255 kez okundu.
Loading...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 27. Dönem 2. Yasama Yılı açılışında konuştu. Konuşmasında ekonomik gelişmelere dikkat çeken Erdoğan, "Türkiye'yi yeniden yükselişe geçirmeye kararlıyız. Milletimizden biraz daha sabırlı olmasını, ülkesine ve yönetimine güvenmesini istiyorum. En zorunu geride bıraktık. Bu günleri de geride bırakacağız" dedi.

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları: 

 

TAVİZ VERMEYECEĞİZ

Faizlerden, enflasyondan bunalan, işini çevirmekte zorlanan herkesin yaşadıklarını yakından takip ediyoruz. Finans sıkışıklığının yol açtığı zincirleme sıkıntıların öneminin ve aciliyetinin farkındayız. Hiçbir sanayicimizi, tüccarımızı, çalışanımızı, vatandaşımızı, vicdan ve ahlak yoksunu tefecilerin, fırsatçıların insafına terk etmeyeceğiz. Serbest piyasa ekonomisinin kurallarından taviz vermeden her türlü tedbiri uygulayacağız.  

MİLLETİMİZ BİRAZ SABIRLI OLSUN

“Dengeleme, disiplin ve değişim üzerine kurulu yeni bir ekonomik program hazırladık. Kredi imkanlarını genişletip kolaylaştıracak, yatırımları teşvik edecek, üretime, istihdama ve ihracata öncelik verecek bir ekonomi anlayışıyla Türkiye’yi yeniden yükselişe geçirmekte kararlıyız. Milletimizden biraz daha sabırlı olmasını, ülkesine ve yönetimine güvenmesini istiyorum. En zorunu geride bıraktık, inşallah bundan sonra her şey daha kolay olacak. Bugüne kadar nasıl her sıkıntıyı milletimizle kol kola, omuz omuza vererek aştıysak, bugünleri de inşallah aynı şekilde geride bırakacağız” dedi.

DOLAR AÇIKLAMASI

Kurdaki yükselişin yol açtığı belirsizlik yavaş yavaş ortadan kalkıyor. Bütçe disiplininde asla taviz vermiyoruz. Adımları birer birer atıyoruz. Türkiye kimseden para talep etmiyor. Bizim tüm çabamız uluslararası sermayenin ülkemizde yatırım yapmasını sağlamak. Bunun için gereken her türlü güvenceyi veriyoruz.

Bu Habere Tepki Ver

Etiketler:  #Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan #Meclis Grup Başkanlığı #27. Dönem 2. Yasama Yılı #Faiz #enflasyon #Finans #Serbest piyasa ekonomisi #DOLAR

Loading...
Sende Yorumla...

loading...

POPULER ETiKETLER

On numara
Super Loto
Hava Durumu
iste Benim Stilim All Star
Secim sonuclari
O Ses Turkiye
cilek Kokusu dizisi
Paramparca dizisi
Kiralik Ask dizisi
Dirilis Ertugrul
O Hayat Benim dizisi
Acil Ask Araniyor dizisi
Gullerin Savasi dizisi
Kurtlar Vadisi dizisi
Poyraz Karayel dizisi
iliski Durumu Karisik dizisi
Gunesin Kizlari dizisi
Eskiya Dunyaya Hukumdar Olmaz
TuMu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
2019 LGS tercih robotu aktif: MEB LGS tercih işlemi nasıl yapılır?
2019 LGS tercih robotu aktif: MEB LGS tercih işlemi nasıl yapılır?
Bahçeli'den erken seçim açıklaması
Bahçeli'den erken seçim açıklaması
Manisa'da feci kaza: Otomobil kağıt gibi ezildi!
Manisa'da feci kaza: Otomobil kağıt gibi ezildi!