Loading...
Bekleyin...


Erdoğan açıkladı! Almanlar takibe alınacak


Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Almanya ziyaretinde yeni yatırımların masaya yatırıldığı görüşmelerde teşvikler de gündeme geldi. Türkiye'de yatırım yapan başta Siemens, Bosch, BMW, Mercedes ve MAN gibi Alman şirketler yatırım ofisiyle hem teşvik edilecek hem de yakın takipte tutulacak.

Erdoğan açıkladı! Almanlar takibe alınacak
Bu içerik 358 kez okundu.
Loading...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yurt dışı ziyaretleri kapsamında Almaya'da temaslarda bulundu. Almanya ziyaretinde pek çok firma ile görüşmeler düzenlenirken yeni yatırımların da masaya yatırıldığı belirtildi.

YATIRIM OFİSİ TAKİP EDECEK

 

Almanya Türkiye'de 6 bin Alman sermayeli firma ile yabancı yatırımlarda ilk sırada yer alırken, bu yatırımlarla 60 binin üzerinde istihdam sağlıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’de yatırımı bulunan Alman firmaları ile çok verimli bir toplantı gerçekleştirdiklerini açıklayarak, "Bu şirketlerin Türkiye’ye olan ilgisi memnuniyet vericiydi. Bunların yeni yatırımlara girmesini teşvik edelim istiyoruz" açıklamasında bulundu.

Erdoğan, "Siemens, Bosch, bunlar Türkiye’de 150 yıllık, 130 yıllık şirketler. Tüm bu şirketlerle görüşmeleri yapıp, bunları yatırım ofisimiz vasıtasıyla yakın takibe alacağız" dedi.

OTOMOTİV ŞİRKETLERİ DE TAKİPTE

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya ziyaretinde Türkiye'de yatırım yapan başta BMW, Mercedes, MAN gibi otomotiv şirketlerinin de yakın takipte olduğunu vurguladı. Yatırım ofisi aracılığı ile hem teşvik edilecek hem de yakın takipte tutulacak.

Alman otomotiv sektörü açısından Türkiye hem önemli bir pazar hem de üretim merkezi oluşturuyor. Türkiye'de yatırımı bulunan Alman şirketleri Türkiye'nin ihracatında da önemli rol oynuyor.

Bu Habere Tepki VerEtiketler:  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Almanya Siemens Bosch BMW Mercedes MAN

Loading...
Sende Yorumla...
loading...

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
En yüksek radyasyon seviyesine sahip akıllı telefonlar açıklandı
En yüksek radyasyon seviyesine sahip akıllı telefonlar açıklandı
İngilizler yazdı: İstanbul'da gizli deprem! Ruhumuz bile duymamış
İngilizler yazdı: İstanbul'da gizli deprem! Ruhumuz bile duymamış