Loading...
Bekleyin...


Türk yetkililerden bomba iddia! Cesedin yarısı...


Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın konsolosluk binasında öldürülmesiyle ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı. Middle East Eye'a konuşan Türk yetkililer, Prens Selman'ın yardımcılarından olan Maher Abdulaziz Mutreb'in, Kaşıkçı'nın parçalanmış cesedinin büyük bir bölümünü Arabistan'a kaçırdığına inandıklarını söyledi.

Türk yetkililerden bomba iddia! Cesedin yarısı...
Bu içerik 435 kez okundu.
Loading...

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın, İstanbul'daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'nda öldürülmesinin itiraf edilmesinin ardından, cesedin nerede olduğu olduğu soruları gündemi karıştırmış durumda.

Her gün yeni bir söylentinin ortaya atıldığı korkunç cinayette çarpıcı bir iddia da İngiliz destekli Middle East Eye'dan (MEE) geldi.

CESEDİN BÜYÜK BİR BÖLÜMÜ SUUDİ ARABİSTAN'A KAÇIRILDI

MEE'ye konuşan Türk yetkililer, Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın yardımcılarından olan Maher Abdulaziz Mutreb'in, parçalanan cesedin büyük bir bölümünü, 2 Ekim tarihinde Atatürk Havalimanı'ndan havalanan HZ-SK1 kuyruk numaralı özel jetle Riyad'a kaçırdığını söyledi.

The New York Times, Maher Abdulaziz Mutreb'in konsolosluğa giriş-çıkışı, otelden valiziyle ayrılışı ve Atatürk havalimanındaki görüntülerini yayınlamıştı.The New York Times, Maher Abdulaziz Mutreb'in konsolosluğa giriş-çıkışı, otelden valiziyle ayrılışı ve Atatürk havalimanındaki görüntülerini yayınlamıştı.

MUTREB HAVALİMANINDA ARANMADI

MEE'ye konuşan yetkililer Mutreb'in Türkiye'den kaçışını şu şekilde özetledi;

Suudi tahtının varisi ile sık sık seyahat eden Mutreb, Kaşıkçı'nın ölümünün ardından aynı gün yani 2 Ekim'de yerel saat itibariyle 18:20'de İstanbul'dan kalkan özel jetle ülkeyi terk etti. Çantaları havaalanında VIP salondan geçerken aranmadı ve Mutreb HZ-SK1 kuyruk numaralı özel uçakla Riyad'a uçtu.

Türk yetkililer aranmama sebebinin, uçağın kalktığı saatlerde bir alarm durumu olmadığı için herhangi bir arama yapılmadığını belirtti. (Not: Mutreb'in diplomatik pasaportu olduğu için bagaj kontrolüne ve aramaya girmiyor.)

Türkiye'ye gelen ve HZ-SK1'den sonra kalkış yapan diğer jet HZ-SK2 aranmış ancak bir şey bulunamamış.

KAYNAK: HABER7 DIŞ HABERLER

Bu Habere Tepki Ver

Etiketler:  #Suudi Arabistan Merkez Bankası # Suudi Arabistan # ABD # Ripple # ekonomi # dünya #Cemal Kaşıkçı #gazeteci #Washington Post #Orta Doğu #Reuters #Belgrad Ormanı #Yalova #Middle East Eye

Loading...
Sende Yorumla...

loading...

POPULER ETiKETLER

On numara
Super Loto
Hava Durumu
iste Benim Stilim All Star
Secim sonuclari
O Ses Turkiye
cilek Kokusu dizisi
Paramparca dizisi
Kiralik Ask dizisi
Dirilis Ertugrul
O Hayat Benim dizisi
Acil Ask Araniyor dizisi
Gullerin Savasi dizisi
Kurtlar Vadisi dizisi
Poyraz Karayel dizisi
iliski Durumu Karisik dizisi
Gunesin Kizlari dizisi
Eskiya Dunyaya Hukumdar Olmaz
TuMu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Şarkıcı Devran Çağlar toprağa verildi
Şarkıcı Devran Çağlar toprağa verildi
İran'da Karar Açıklandı! Yasak Devam Edecek...
İran'da Karar Açıklandı! Yasak Devam Edecek...
Lübnanlı Aktristen Irkçı Paylaşım! Filistinli Müslümanlara Hitler Gibi Yapalım
Lübnanlı Aktristen Irkçı Paylaşım! Filistinli Müslümanlara Hitler Gibi Yapalım