Loading...
Bekleyin...
Loading...


Başkan Erdoğan Bekir Bozdağ'a sahip çıktı


Devlet Bahçeli tarafın tehdit edilen Bekir Bozdağ'a sahip çıkan Başkan Erdoğan, "Kimse için yol arkadaşımı feda edemem" dedi.

Başkan Erdoğan Bekir Bozdağ'a sahip çıktı


loading...


Loading...

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Danıştay'ın 'Öğrenci Andı'nın kaldırılmasına dair kararı iptal etmesiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

BEKİR BOZDAĞ: DANIŞTAY ANAYASAYI ÇİGNEDİ

Daha önce eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Danıştay kendisini yürtümenin yerine koyarak anayasayı çiğnemiştir" ifadelerine yer vermişti.

DEVLET BAHÇELİ: BEKİR BOZDAĞ'I UYARIYORUM

Devlet Bahçeli, Bekir Bozdağ'ın bu açıklaması sonrası şunları söylemişti: "Sayın Bekir Bozdağ Danıştay kararına çok bozulmuş, anayasa ve yasanın alenen çiğnendiğini söylemiş. İşine geldi mi yargıya saygıyı bekleyen, işine gelmedi mi yasa çiğnendi diyen Sayın Bozdağ ve onun gibi düşünenlerin hala çözülme süreci üslubuna müracaatları talihsizliktir.
Sayın Bozdağ Kürdüm, özgürüm diyebilir. Dilini tutan yoktur. Sus otur yerine diyen de yoktur. Buyursun, mizaç ve meşrebine müzahir değerlendirmesini yapsın. Türk milleti kendisini en güzel ve yüksek mevkilere taşımıştır. Ama kendisi Türk milletini düşürmeyi aklından geçirmesin.

Andımızı fıtrat ve köküne uygun okumak isteyen varsa kendi bilir. Ancak Türk milletinin Andına kimse karışmasın, hiç kimse ortalığı karıştırmasın.

PKK’lıyım, bölücüyüm, Kürdistan için çalışırım diyen varsa cezası bellidir, sonuçlarına katlanacaktır. Uyarıyorum, Sayın Bozdağ buna çok dikkat etsin. 81 ilde basın açıklaması yapan malum bir sendikanın başkanı da durum muhasebesi ve özeleştiriyi yapacak milliliği göstersin."

"KİMSE İÇİN YOL ARKADAŞIMI FEDA EDEMEM"

Grup toplantısında Bahçeli'nin bu sözlerine yanıt veren Başkan Erdoğan ise tepkisini dile getirdi. Erdoğan, "Kimse için yol arkadaşımı feda edemem" dedi:

"Ben ayrımcı değilim diyeceksin, yıllarca bakanlık yapmış arkadaşımıza bir taraftan hakaret bir taraftan tehdit savuracaksın. Benim bakanımın arkasında bizler varız. Doğrusu bakanımıza yönelik bu tehdidi ve hakareti gerçekten bir genel başkana yakıştıramadım. Bu çok üzücüydü. Buna yol arkadaşımı feda edemem. Benim arkadaşımın yakından uzaktan ırkçılıkla alakası yok. Kökeni Kürt olabilir, bu millete hizmet etme aşkını yaşamış bir arkadaşımızdır. Neden hedef saptırıyorsunuz. Bu bakanımızın şehrine ve ülkesine büyük hizmetler yaptığına şahidiz. Hiçbir arkadaşımızın tehdit edilmesine göz yumamayız. Bizim Türklükle bir sıkıntımız yok."

Bu Habere Tepki Ver


Etiketler:  #MHP # Genel Başkan # Devlet Bahçeli # Türkiye # Erken Seçim # Bahçeli # Baraj # Seçim # CHP # Genel Başkan # Kemal Kılıçdaroğlu #İYİ Parti # Genel # Başkan #Meral Akşener #Abdullah Gül #İttifak #Bekir Bozdağ

Loading...
Okuyucu Yorumları
Diğer Yorumları Gör

  Diğer Haberler
loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Adobe Flash Artık Kullanılmayacak Yerine Ne Geldi
Adobe Flash Artık Kullanılmayacak Yerine Ne Geldi
DeepNude Uygulamasını Merak Edenleri Bekleyen Büyük Tehlike!
DeepNude Uygulamasını Merak Edenleri Bekleyen Büyük Tehlike!
Ahmet Nur Çebi Koronavirüsü Yendi...
Ahmet Nur Çebi Koronavirüsü Yendi...
Sistem : TurkaSoft.Com News v7.0