Loading...
Bekleyin...
Loading...


Her yere afiş astılar! Kim bulursa 10 bin lira


Aydın'ın Didim ilçesinde bir inşaat şirketi, belediyeye açtığı tazminat davası kapsamında haciz konulan ancak henüz bulunamayan CHP'li Didim Belediye Başkanlığına ait makam otomobilini gören ya da bulanlara 10 bin lira ödül verecek.

Her yere afiş astılar! Kim bulursa 10 bin lira


loading...


Loading...

İnşaat şirketinin sahibi Ahmet Orak, gazetecilere yaptığı açıklamada,  alacaklarına karşılık belediyeye açtıkları tazminat davasını kazandıklarını, bu  kapsamda belediyedeki 108 araca mahkeme kararıyla haciz konulduğunu anımsattı.

Belediye Başkanı Deniz Atabay'ın hukuka karşı hareket ettiğini ileri  süren Orak, "İcra kararı olmasına rağmen makam aracını kaçırıyor. 108 belediye  aracına haciz konulmuş durumda. Belediyeye ait garaja gittiğimizde hiçbir arabayı bulamıyoruz. Sürekli 'görevde' deniyor. Böyle bir şey olabilir mi?" dedi.

 

Makam aracını hiçbir yerde bulamadıklarını iddia eden Orak, "Biz de  farklı bir yol denedik. Halkı bilinçlendirmek için broşür bastık. Bu aracı bulan  ya da ihbarda bulunan kişilere 10 bin lira para vereceğimizi belirten afişler  astırdık. Bu aracı bulan ya da ihbarda bulunan kişilere 10 bin lira vereceğiz."  diye konuştu.

Şirketin avukatı Murat Sultansu da, belediye başkanı ve  yardımcılarının "09 D 0001" plakalı makam aracını icra işlemlerinden kaçırdığı  iddiasıyla Didim Cumhuriyet Başsavcılığına şikayet dilekçesi verdiklerini ifade  etti.

İnşaat şirketi, 30 Mart 2014'teki yerel seçimden önce aldığı inşaat  ruhsatının yeni seçilen belediye yönetimi tarafından iptal edilmesinin ardından  belediye aleyhine açtığı dava açmıştı.

Dava sonucu belediyeden 1 milyon 468 bin 326 lira tazminat alma hakkı  kazanan inşaat firmasının avukatı, makam otomobillerinin de bulunduğu 108 araç,  49 banka hesabı ile 3. kişilerden alacaklarla ilgili haciz işlemi başlatmıştı.

Firma yetkilileri geçen hafta, Söke Sanayi Sitesi'ndeki tamir  atölyesine polis ekipleriyle giderek, belediyeye ait 09 D 5200 resmi plakalı lüks  otomobili, tamir edildiği yerden alarak bir otoparka çektirmişti.

Bu Habere Tepki Ver


Etiketler:  #Aydın # Didim #CHP #Didim Belediye Başkanlığı

Loading...
Okuyucu Yorumları
Diğer Yorumları Gör

  Diğer Haberler
loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Ahmet Nur Çebi Koronavirüsü Yendi...
Ahmet Nur Çebi Koronavirüsü Yendi...
Valör ne demek? 100 gram altın alımı valör süresi nedir? BDDK açıkladı!
Valör ne demek? 100 gram altın alımı valör süresi nedir? BDDK açıkladı!
Avrupa Konseyi'nden skandal 'Türkiye' açıklaması!
Avrupa Konseyi'nden skandal 'Türkiye' açıklaması!
Sistem : TurkaSoft.Com News v7.0