Loading...
Bekleyin...


Konkordato Komiseri Aylık Geliri En Az 10 bin TL


İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nden uzaktan eğitim ile Konkordato Komiserliği Eğitimi

Konkordato Komiseri Aylık Geliri En Az 10 bin TL
Bu içerik 929 kez okundu.
Loading...

Konkordato, herhangi bir sebepten dolayı işleri bozulmuş, ödeme gücünü belli ölçüde kaybedip mali durumu bozulmuş iyi niyetli ve dürüst borçluları korumak amacını taşıyan kuruma denilmekte. Konkordato, son dönemde ülkemize yapılan ekonomik saldırılar nedeniyle yeniden ülkemizin gündemine geldi.

02 Haziran 2018 tarihinde Resmi Gazetede, Adalet Bakanlığı tarafından “Konkordato Komiserinin Niteliklerine ve Alacaklılar Kurulunun Zorunlu Olarak Oluşturulmasına Dair Yönetmelik” yayımlandı. Yönetmeliğe göre dört yıllık lisans mezunu, bu işten anlayan herkes konkordato komiseri olarak atanabiliyor. Konkordato komiserleri mahkemeler tarafından atanıyor. Şirketin büyüklüğüne bağlı olarak aynı şirkete 3 komiserde atanabiliyor. Bir kişi aynı anda en fazla 5 şirkette komiserlik yapabiliyor.

 

Konkordato komiserlerinin maaşları mahkeme tarafıdan belirleniyor. Aldıkları maaşlar ilgili şirketlerin büyüklüğüne bağlı olarak değişmekle birlikte en az 10 bin TL.

Makro Market’in konkordato davasında mahkeme tarafından atanan komiserlere aylık 50’er bin TL maaş verilmesi medya da gündeme gelince, konkordato komiserliğine olan ilgi bir anda arttı.

Devlet üniversitesinden uzaktan eğitim ile konkordato komiserliği eğitimi

Konkorato komiserliği eğitimlerini veren İstanbul Medeniyet Üniversitesi gelen yoğun talep üzerine uzaktan eğitim programı açmak zorunda kaldı.

Bu konuda eğitim koordinatörü Doç.Dr. İbrahim Hakan Karataş şu açıklamayı yaptı:“Yeni nesil devlet üniversitesi anlayışı ile ülkemizin ihtiyaç duyduğu hemen her alanda eğitim programları açıyoruz. Konkordato komiserliği eğitimlerini de bu çerçevede yürütmekteyiz. Son dönemde, özellikle de Uzlaştırmacıların, YMM, MM, SMMM ve ya bu alanda kariyer yapmayı düşünen meslek mensuplarının yoğun talepleri nedeniyle uzaktan eğitim programını da açtık. Artık konkordato komiseri olmak isteyen herkes, internet üzerinden, yer ve zaman farkı gözetmeksizin eğitim programına katılabilecek. Programı, kaliteden ödün vermeden alanında en yetkin öğretim elemanlarımız ile hazırladık. Program ile ilgili olarak daha detaylı bilgiyi, Sürekli Eğitim Merkezimizin web sayfasından, veya buradan öğrenebilirler.”

Bu Habere Tepki Ver

Etiketler:  #İstanbul Medeniyet Üniversitesi #Konkordato Komiserliği Eğitimi #Konkordato

Loading...
Sende Yorumla...

loading...

POPULER ETiKETLER

On numara
Super Loto
Hava Durumu
iste Benim Stilim All Star
Secim sonuclari
O Ses Turkiye
cilek Kokusu dizisi
Paramparca dizisi
Kiralik Ask dizisi
Dirilis Ertugrul
O Hayat Benim dizisi
Acil Ask Araniyor dizisi
Gullerin Savasi dizisi
Kurtlar Vadisi dizisi
Poyraz Karayel dizisi
iliski Durumu Karisik dizisi
Gunesin Kizlari dizisi
Eskiya Dunyaya Hukumdar Olmaz
TuMu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Ünlü Şarkıcı Sahnede Hayatını Kaybetti!
Ünlü Şarkıcı Sahnede Hayatını Kaybetti!
Şarkıcı Devran Çağlar toprağa verildi
Şarkıcı Devran Çağlar toprağa verildi
İran'da Karar Açıklandı! Yasak Devam Edecek...
İran'da Karar Açıklandı! Yasak Devam Edecek...