Loading...
Bekleyin...


Türkiye'yi 1 milyar dolar zarara soktular! Daha öncede yapmışlardı


Başkan Erdoğan'ın İhalesi yapılmış İzmir Limanı, Danıştay’da iki yıl bekledi. Alan kişi sonunda vazgeçti ve 1 milyar dolar kaybettik. 1 milyar doların bedelini bu millete ödetmeye kimsenin hakkı yok' şeklinde yaptığı açıklama daha önce yaşanan benzer olayları akla getirdi.

Türkiye'yi 1 milyar dolar zarara soktular! Daha öncede yapmışlardı
Bu içerik 265 kez okundu.
Loading...

Başkan Recep Tayyip Erdoğan dün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen "150. Yılında Şura-yı Devlet'ten Danıştay'a" başlıklı uluslararası sempozyuma katıldı.

Erdoğan burada yaptığı açıklamada "Ben damdan düştüm de onun için konuşuyorum. İzmir Limanı'nın biz ihalesini yapıyoruz ve Danıştay'da İzmir Limanı'nın ihalesi 2 yıl bekliyor. Sonunda burayı alacak olan kişi vazgeçiyor ve biz 1 milyar dolar kaybediyoruz. Şimdi bunu bana, Allah aşkına, Danıştay neyle izah edecek? 1 milyar doların hesabını kim verecek? Kalkarsın seri olarak ne düşünüyorsan bize bildirirsin, ondan sonra biz de kararımızı veririz. Ama 1 milyar doların bedelini bu millete ödetmeye kimsenin hakkı yok. İdarede böyle bir şey olduğu zaman bütün yargı organları idarenin üzerine çullanıyor ama Danıştay böyle bir kararı geciktirmede maalesef ağırdan aldığı zaman kim bunun hesabını soracak? Bu hesabı soracak olan merci yok." dedi.

 

DAHA ÖNCEDE YAŞANMIŞTI

1993 yılında Türk Telekom'un satışında da benzer bir durum yaşanmış ve Türkiye büyük maddi kayıplar yaşanmıştı. O dönem yaşanan olayı Bunu Tansu Çiller şu sözlerle açıklamıştı: “Telekom’un özelleştirilmesini öngören yasayı biz 1993’te Meclis’e sunduk. O zaman İngiltere dışında kimse özelleştirme yapmamıştı. Morgan Stanley, Telekom’a 40 milyar dolar değer biçti. Yasa Meclis’ten geçti. Fakat Sayın Ecevit, Yılmaz ve Özkan, yasayı Anayasa Mahkemesi’ne götürdüler ve iptal ettirdiler. Bizim zamanımızda Telekom’un yarısı özelleştirilseydi, 20 milyar dolar elde edecektik. O tarihteki borcumuz 17 milyar dolardı." 

11 Kasım 2005’te yüzde Türk Telekom'un yüzde 55 hissesi 6 milyar 550 milyon dolara özelleştirildi.

Bu Habere Tepki Ver

Etiketler:  #Başkan Recep Tayyip Erdoğan #Cumhurbaşkanlığı Külliyesi #Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi #150. Yılında Şura-yı Devlet #Danıştay #İzmir Limanı

Loading...
Sende Yorumla...

loading...

POPULER ETiKETLER

On numara
Super Loto
Hava Durumu
iste Benim Stilim All Star
Secim sonuclari
O Ses Turkiye
cilek Kokusu dizisi
Paramparca dizisi
Kiralik Ask dizisi
Dirilis Ertugrul
O Hayat Benim dizisi
Acil Ask Araniyor dizisi
Gullerin Savasi dizisi
Kurtlar Vadisi dizisi
Poyraz Karayel dizisi
iliski Durumu Karisik dizisi
Gunesin Kizlari dizisi
Eskiya Dunyaya Hukumdar Olmaz
TuMu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Şarkıcı Devran Çağlar toprağa verildi
Şarkıcı Devran Çağlar toprağa verildi
İran'da Karar Açıklandı! Yasak Devam Edecek...
İran'da Karar Açıklandı! Yasak Devam Edecek...
Lübnanlı Aktristen Irkçı Paylaşım! Filistinli Müslümanlara Hitler Gibi Yapalım
Lübnanlı Aktristen Irkçı Paylaşım! Filistinli Müslümanlara Hitler Gibi Yapalım