Loading...
Bekleyin...
Loading...


Türkiye bu aileyi konuşmuştu: Gerçek ortaya çıktı


2 bin 500 rakımlı Hoşan Dağı'nın eteklerinde 7 kişilik ailenin elektriksiz ve susuz yaşadığı, ailenin çocuklarının okula gitmediği öne sürülmüştü. Erzincan Valiliği bu iddialara açıklık getirdi. Dağda ilkel şartlarda yaşayan aileye ayda 2 bin 806 TL yardım yapıldığı ortaya çıktı.

Türkiye bu aileyi konuşmuştu: Gerçek ortaya çıktı


loading...


Loading...

Türkiye'nin konuştuğu 2 bin 500 rakımda teknolojiden ve paradan uzak bir hayat yaşadıklarını iddia eden 7 kişilik aileye yardım yapıldığı ve her ay devlet yetkilileri tarafından ziyaret edildiği ortaya çıktı.

VALİLİK'TEN AÇIKLAMA GELDİ

Erzincan’ın Tercan ilçesinde 7 kişilik bir ailenin, elektriksiz ve susuz ilkel bir yaşam sürdüğüne dair çıkan haberlere yönelik Erzincan Valiliği'nden açıklama yapıldı.

Açıklamada, "H.T. adlı vatandaşımız ilçemiz Konarlı köyü nüfusuna kayıtlı eşi ve 5 çocuğu ile aynı hanede, Konarlı köyü Girnevik mezrası Yukarıkom mevkinde tek katlı evde ikamet etmektedir. Şahsın nüfus kayıt örneği incelenmiş ve 10 çocuk babası olduğu anlaşılmıştır.

ÇOCUKLARIN İKİSİ MUHASEBE MEZUNU

H.T. adlı vatandaşımızın büyük oğlu D.T. 2 kız kardeşi ile İstanbul iline taşındığı ve daha sonra 2008 yılında diğer kız kardeşini yanına aldığı tespit edilmiştir. Diğer erkek çocuk olan S.'nin ise yine aynı köyde yaşayan bir vatandaşımızın hayvanlarına bakarak geçimini temin ettiği görülmüştür. Ailenin çocuklarının ikisinin 2005 yılında Tercan YİBO’dan mezun oldukları, diğer birinin ise Tercan MYO Bilgisayarlı Muhasebe bölümünden mezun oldukları tespit edilmiştir.

AİLE SIK SIK ZİYARET EDİLİYOR

Tercan SYDV tarafından ilk defa gelir testi için 14/05/2012 tarihinde dosya oluşturulmuş, en son 06/03/2018 tarihinde hane ziyareti yapılmıştır. 2018 yılı içerisinde iki kez hane ziyareti yapılmış olup, ailenin yaşadığı yerin elverişli olmaması sebebiyle ilçe merkezinde veya köyde ulaşımın ve diğer ihtiyaçlarını daha iyi karşılayabileceği bir konut bulunması ve vakıf imkanları dahilinde aileye kira yardımı yapılabileceği tavsiye ve teklif edilmiş ancak aile reisi H.T. '150 küçükbaş hayvanına ancak Yukarıkom mevkiinde bakabileceğini ve yaşadığı bölgede kendilerince ziyaret olarak bilinen Koşan Baba türbesini yalnız bırakamayacağını' söyleyerek teklifi reddedilmiştir.

ÇOCUKLAR AİLE YARDIMI ALIYOR

H.T. adlı vatandaşımızın 2 engelli çocuğuna 30/12/2009 tarihinde 2022 sayılı kanun kapsamında engelli aylığı bağlanmış ve düzenli olarak ödemeleri halen devam etmektedir. Ayrıca eşi E.T. 24/08/2017 tarihinden itibaren yine aynı kanun kapsamında yaşlı ve muhtaç aylığı almaktadır. Yine E.T.'nin engelli olan oğlu M.T’ye baktığı için 06/07/2010-19/01/2017 tarihleri arasında evde bakım aylığı (6 yılda toplam 77 bin 758,00 lira) ödenmiş olup daha sonra rapor yetersizliğinden bu ödeme iptal edilmiştir. Diğer engelli çocuk H.T. için halen evde bakım ücreti ödenmektedir. Aileye halen aylık olarak toplam 2 bin 806,47 TL nakit yardım yapılmaktadır" denildi.

KAYNAK: İHA
Bu Habere Tepki Ver


Etiketler:  #Hoşan Dağı #Erzincan #Erzincan Valiliği #Tercan

Loading...
Okuyucu Yorumları
Diğer Yorumları Gör

  Diğer Haberler
loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Ahmet Nur Çebi Koronavirüsü Yendi...
Ahmet Nur Çebi Koronavirüsü Yendi...
Valör ne demek? 100 gram altın alımı valör süresi nedir? BDDK açıkladı!
Valör ne demek? 100 gram altın alımı valör süresi nedir? BDDK açıkladı!
Avrupa Konseyi'nden skandal 'Türkiye' açıklaması!
Avrupa Konseyi'nden skandal 'Türkiye' açıklaması!
Sistem : TurkaSoft.Com News v7.0