Loading...
Bekleyin...


Çavuşoğlu: Artık uluslararası soruşturma şart!


Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kaşıkçı cinayetiyle ilgili yaptığı açıklamada, 'Artık uluslararası soruşturmanın şart olduğunu görüyoruz' ifadelerini kullandı.

Çavuşoğlu: Artık uluslararası soruşturma şart!
Bu içerik 111 kez okundu.
Loading...

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Dışişleri Bakanlığının 2019 yılı bütçesi hakkındaki görüşmelerde soruları yanıtlayan Çavuşoğlu, Suudi Arabistanlı gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesi konusunda Türkiye'nin şeffaf bir süreç yürüttüğünü ve bütün dünyanın bunu kabul ettiğini söyledi.

 

"ARTIK ULUSLARARASI BİR SORUŞTURMA ŞART OLDU"

"Uluslararası toplumla şeffaf bir şekilde bu süreci götürüyoruz." diyen Çavuşoğlu, şöyle devam etti:

 

"İlk başlarda 'şimdilik biz Suudi Arabistan ile bir çalışma grubu kurduk, şu anda uluslararası mahkemeye götürmeyi düşünmüyoruz' dedik ama şu bulunduğumuz aşamada da artık uluslararası bir soruşturmanın şart olduğunu görüyoruz. Ne olursa olsun biz bu cinayetin tüm yönleriyle açıklığa kavuşması için ne gerekiyorsa yapacağız. Kapatmaya çalışmak, anlaşmaya çalışmak olmaz."

"DELİLLERİ GÖRMEK İSTEYENLERE GÖSTERİYORUZ"

Kaşıkçı'nın vahşi bir cinayete kurban gittiğini belirten Çavuşoğlu, istihbarat ve emniyet birimlerinin toplanan delilleri görmek isteyenlere gösterdiğini ifade etti. 

Çavuşoğlu, "Türkiye herhangi bir blöf yapmıyor. Türkiye'nin elinde ne varsa uluslararası toplumla paylaşmamız lazım." diye konuştu.

KAYNAK: AA

Bu Habere Tepki VerEtiketler:  Suudi Arabistan Merkez Bankası Suudi Arabistan ABD Ripple ekonomi dünya Cemal Kaşıkçı gazeteci Washington Post Orta Doğu Reuters Belgrad Ormanı Yalova Fox News ABD Adil el-Cubeyr Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı CIA ABD Gina Haspel Trump Hakan Fidan Mevlüt Çavuşoğlu

Loading...
Sende Yorumla...
loading...

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Erdoğan, Müslüman ümmetin en cesur lideridir
Erdoğan, Müslüman ümmetin en cesur lideridir
Fenerbahçe Avrupa'ya veda etti!
Fenerbahçe Avrupa'ya veda etti!