Loading...
Bekleyin...


Kazadaki sır perdesi aralanıyor! Kritik gelişme


Muhsin Yazıcıoğlu'nun helikopter kazasında ölümüne ilişkin davada delilleri yok eden FETÖ’cü askerler nitelikli hırsızlıktan değil artık cinayetten yargılanacak. İki yıllık mücadelenin ardından kazadaki sır perdesinin aralanması bekleniyor.

Kazadaki sır perdesi aralanıyor! Kritik gelişme
Bu içerik 219 kez okundu.
Loading...

BBP lideri Merhum Muhsin Yazıcoğlu’nun şüpheli helikopter kazasında ölümüne ilişkin FETÖ’cü askerlerin GPS davasına Yazıcıoğlu ailesi de iki yıllık mücadelenin sonunda müdahil olarak katıldı. Ailenin avukatı Selami Ekici “Kaza, cinayet ve FETÖ soruşturmaları puzzle parçaları gibi birleşerek cinayet aydınlanmaya başladı” dedi. 

 

FETÖ HER TAŞIN ALTINDA 

Türkiye’de milliyetçi ve muhafazakâr gençlerin gönlünde taht kuran siyasi lider Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcoğlu, 25 Mart 2009’da Kahramanmaraş’a seçim çalışmaları için giderken kullandığı helikopterin düşmesi sonucu, yanındaki beş kişiyle birlikte hayatını kaybetti. Ortaya çıkan bilgi ve belgeler, 15 Temmuz darbesi sonrasında kazayı soruşturanların FETÖ’den tutuklanması, helikopterin düşmesinin kaza değil bir suikast olduğunu ortaya koydu. 

 

Ancak 15 Temmuz darbe girişiminin hemen sonrasında 20.06.2016’da olayın ‘cinayet’ olduğuna dair soruşturma da takipsizlik kararı verildi ve olay ‘basit bir kaza’ olarak kapatılmak istendi. Hukuk mücadelesiyle, söz konusu dosya hakkındaki takipsizlik kararı kaldırılarak soruşturma açıldı. Olayda hayatını kaybeden altı ismin yakınları ve avukatları tarafından yapılan suç duyurusu üzerine açılan soruşturmada baş şüpheli FETÖ elebaşı Fetullah Gülen oldu. 

FETÖ’DEN TUTUKLULAR 

Kazadan sonra olay yerine giderek helikopterin düşmesine neden olan aletleri sökerek delil kararttıkları, canlı kurtulan isimleri infaz ettikleri iddia edilen FETÖ’cü sanıklarının durumuna dikkat çeken avukat Selami Ekici, şunları söyledi:  Biz en başından beri bu olayın bir kaza değil suikast olduğunu anlatmaya çalıştık. 

DAVALAR BİRLEŞEBİLİR

Daha önce hakkında takipsizlik kararı verilen 132 şüphelinin onlarcası 15 Temmuz’dan sonra FETÖ’den tutuklandı. Arama ekibinde ve soruşturmada yer alan asker, polis, savcı, hakim ve adli tıpçılar FETÖ’den tutuklu. İki yıldır tüm başvurularımıza rağmen, olay cinayet değil kaza ve sanıklarında katil değil nitelikli hırsızlıktan yargılandıkları gerekçesiyle Yazıcıoğlu ailesi davaya müdahil edilmiyordu. Mahkemenin aldığı bu kararla, bir anlamda artık cinayetten yargılanıyorlar ve ileride ana cinayet davasıyla bu yan davaların birleşmesini bekliyoruz” 

SANIK BİLE İSYAN ETTİ

Avukat Ekici, son duruşmada, Yazıcıoğlu’nun ölümüne neden olan helikapter kazasında GPS cihazlarını söken ve 15 Temmuz’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’a suikast girişiminde bulunan FETÖ timinde de yer alan eski Yarbay Davut Uçum’un bile son duruşmada “Yazıcıoğlu’nun ölümünün kaza süsü verilmiş bir suikastla gerçekleştiğini” söylemesine dikkat çekti. Avukat Ekici, “Duruşmada, GPS cihazını söktüğü gerekçesiyle nitelikli hırsızlıktan yargılanan FETÖ sanığı bile ‘Bu kaza değil, suikast’ diyor ama hala nitelikli hırsızlıktan yargılanıyorlar” diye konuştu. 

KAYNAK: STAR

Bu Habere Tepki Ver

Etiketler:  #BBP # lider # Muhsin Yazıcoğlu #helikopter kazası #FETÖ #Kaza # cinayet #25 Mart 2009 #Kahramanmaraş #15 Temmuz #darbe

Loading...
Sende Yorumla...

loading...

POPULER ETiKETLER

On numara
Super Loto
Hava Durumu
iste Benim Stilim All Star
Secim sonuclari
O Ses Turkiye
cilek Kokusu dizisi
Paramparca dizisi
Kiralik Ask dizisi
Dirilis Ertugrul
O Hayat Benim dizisi
Acil Ask Araniyor dizisi
Gullerin Savasi dizisi
Kurtlar Vadisi dizisi
Poyraz Karayel dizisi
iliski Durumu Karisik dizisi
Gunesin Kizlari dizisi
Eskiya Dunyaya Hukumdar Olmaz
TuMu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Şarkıcı Devran Çağlar toprağa verildi
Şarkıcı Devran Çağlar toprağa verildi
İran'da Karar Açıklandı! Yasak Devam Edecek...
İran'da Karar Açıklandı! Yasak Devam Edecek...
Lübnanlı Aktristen Irkçı Paylaşım! Filistinli Müslümanlara Hitler Gibi Yapalım
Lübnanlı Aktristen Irkçı Paylaşım! Filistinli Müslümanlara Hitler Gibi Yapalım