Loading...
Bekleyin...
Loading...


Mehmet Ali Erbil’in kız kardeşi Yeşim Erbil’den açıklama!


Ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil’in kız kardeşi Yeşim Erbil, abisinin durumu ile ilgili yeni bir açıklama yaptı. İşte Yeşim Erbil'den Mehmet Ali Erbil'in sağlık durumu ile ilgili açıklama...

Mehmet Ali Erbil’in kız kardeşi Yeşim Erbil’den açıklama!


loading...


Loading...

Evinin merdivenlerinden düşerek kaburga kemiklerini kıran ve sonrasında eski hastalığı olan Kaçış sendromunun nüksetmesiyle durumu ağırlaşarak yoğun bakıma alınan Mehmet Ali Erbil'in doktor kız kardeşi Yeşim Erbil'den yeni açıklama geldi.

Mehmet Ali Erbil'in sağlık durumu hakkında çıkan haberlerden rahatsız olan Yeşim Erbil " Hatalı bilgiler olmaması için buradan açıklamalar yapıyorum" diyerek sözlerine şu şekilde devam etti;

"Hepinize selam ve sevgiler. Bu paylaşımları abimin durumunu merak eden ve her gün soranlar için yapıyoruz. 
Ben bu hastalık sürecine kadar ortada olmayan bir kardeştim. Malinin kardeşi olduğumu bile bazılarınız yeni öğrendi. Şimdi bana ihtiyaç var ve ben elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Hatalı bilgiler olmaması için buradan açıklamalar yapıyorum. Dünden beri çeşitli açıklamalar yapılıyor. "Gırtlağı delindi" "40 kg verdi" "organları çöktü" gibi... Hastanede hastamızı beklerken ziyarete gelen dostları ile bazı şeyler paylaşılıyor, bunlar bazen çok detay bilgiler olabiliyor.Bu bilgilerin başkaları ile paylaşılması bana göre hiç doğru değil. "Gırtlağı delindi" olarak iletilen şey "trakeostomi" dir. Uzun süre yoğun bakımda kalan hastalara daha iyi solunum desteği yapılması için uygulanır. Belli bir süre sonra normal hale döner.Ben bile bu işlemin yapılacağını bildiğim halde abime uygulanacak olması ile etkilendim. Çünkü abim bir "sanatçı", çok özel bir ses ve yeteneğe sahip. Trakeastomi işleminden psikolojik olarak rahatsız oldum. Abim farkına vardığında mutlaka o da çok üzülecek. Belki bu durum hemen ortadan kalkabilir diye de sizlerle paylaşmadık. Ayrıca bu işlem tedavinin bir parçası. Kaç damarına kaç kez kateter takıldı, çıkarıldı vs gibi ayrıntıları yazmadığımız gibi bunu da paylaşmadık. Çünkü gerekli bir bilgilendirme değildi. Sezinin dostça anlattığı detaylar çığ gibi haber oldu. Kim tartmış da 40 kg kayıp olduğunu söylüyor. Tabi ki zayıfladı bu çok doğal. Organ nakli gibi bir durumda bu hastalıkta söz konusu değil. Beklemek zor ve yorucu en büyük zorluk da abime tabi.

ÖZETLE: Solunum cihazından henüz ayrılamadı, infeksiyon kontrol altında, böbrek fonksiyonları kontrol altında. Solunum cihazından ne zaman ayrılabileceği tamamen vücudunun direncine bağlı. Tüm tedaviler milimetrik ayarlarla yapılıyor, tüm doktorlarına teşekkür ederiz. Tüm hastalara Allah şifa versin. Dualarım abim ve tüm hastalar için.

Hepinize teşekkür ederim sağolun varolun..."

Bu Habere Tepki Ver


Etiketler:  #Mehmet Ali Erbil #Yeşim Erbil #sağlık durumu

Loading...
Okuyucu Yorumları
Diğer Yorumları Gör

  Diğer Haberler
loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Şok Eden Gelişme! Kısıtlama Kararı 1 Temmuz’a Kadar Uzatılıyor!
Şok Eden Gelişme! Kısıtlama Kararı 1 Temmuz’a Kadar Uzatılıyor!
Türkiye’ye Bir Şok Daha! Felaket Kapıya Dayandı Artık Kaçınılmaz Son Geliyor!
Türkiye’ye Bir Şok Daha! Felaket Kapıya Dayandı Artık Kaçınılmaz Son Geliyor!
Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan son dakika: Şubat sonunda başlayacak
Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan son dakika: Şubat sonunda başlayacak
Sistem : TurkaSoft.Com News v7.0