Loading...
Bekleyin...


Bir an önce çözülmesi gereken korkutucu WhatsApp sorunu


WhatsApp Hindistan’daki linç olaylarının ardından yine çok ciddi bir problemle karşı karşıya. Platformun bu sorunu en kısa sürede çözmesi gerekiyor.

Bir an önce çözülmesi gereken korkutucu WhatsApp sorunu
Bu içerik 426 kez okundu.
Loading...

Global olarak en çok tercih edilen mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, çok ciddi bir problemle karşı karşıya. Financial Times‘da yayınlanan rapora göre, popüler mesajlaşma uygulamasında, çocuk istismarı içeren içeriklerin gruplar aracılığıyla paylaşıldığı keşfedildi. Uygulamada yer alan gruplarda bu içeriklerin gayet ulaşılabilir ve rahat bir şekilde paylaşımının gerçekleşmesi, şirketin acilen duruma müdahale etmesi gerektiğini gösteriyor. Raporda bu grupların “fazlasıyla aktif” şekilde paylaşım yaptığı kaydedilirken, bu korkunç durumun önlenebilmesi için nasıl adımlar atılacağı merak ediliyor. 

WhatsApp, illegal içerikleri tarayan bir algoritmaya sahip Firmanın yaptığı açıklamaya göre, uygulamanın gruplarda ve bireysel konuşmalarda paylaşılan illegal içerikleri tarayan özel bir “tekniği” bulunuyor. Aynı zamanda şirket her gün bu sebepten dolayı binlerce hesabın sistemden banlandığını da kaydediyor. Hazırlanan raporda ise araştırmacılar bazı grupların isimlerinde ve grup fotoğraflarında dahi niyetlerini gizlemediğine ve buna rağmen grupların aktif bir şekilde kullanıldığına dikkat çekiyor. Firmanın kapsamını ve detaylarını açıklamadığı bu “illegal içerikleri tespit eden tekniğinin” bu tarz grupların daha hızlı tespit edilebilmesi için belli ki geliştirilmesi gerekiyor. Önümüzdeki günlerde platformun daha keskin adımlar atması bekleniyor. 

Bu Habere Tepki Ver

Etiketler:  #WhatsApp #WhatsApp Grubu

Loading...
Sende Yorumla...
Merve     8 ay önce WhatsApp bu sorunu nasıl çözebilirki aldı başını gidiyor... İnsanları tespit edip onları yok edecek sistem gerekli.

loading...

POPULER ETiKETLER

On numara
Super Loto
Hava Durumu
iste Benim Stilim All Star
Secim sonuclari
O Ses Turkiye
cilek Kokusu dizisi
Paramparca dizisi
Kiralik Ask dizisi
Dirilis Ertugrul
O Hayat Benim dizisi
Acil Ask Araniyor dizisi
Gullerin Savasi dizisi
Kurtlar Vadisi dizisi
Poyraz Karayel dizisi
iliski Durumu Karisik dizisi
Gunesin Kizlari dizisi
Eskiya Dunyaya Hukumdar Olmaz
TuMu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Şarkıcı Devran Çağlar toprağa verildi
Şarkıcı Devran Çağlar toprağa verildi
İran'da Karar Açıklandı! Yasak Devam Edecek...
İran'da Karar Açıklandı! Yasak Devam Edecek...
Lübnanlı Aktristen Irkçı Paylaşım! Filistinli Müslümanlara Hitler Gibi Yapalım
Lübnanlı Aktristen Irkçı Paylaşım! Filistinli Müslümanlara Hitler Gibi Yapalım