Loading...
Bekleyin...


Bir an önce çözülmesi gereken korkutucu WhatsApp sorunu


WhatsApp Hindistan’daki linç olaylarının ardından yine çok ciddi bir problemle karşı karşıya. Platformun bu sorunu en kısa sürede çözmesi gerekiyor.

Bir an önce çözülmesi gereken korkutucu WhatsApp sorunu
Bu içerik 316 kez okundu.
Loading...

Global olarak en çok tercih edilen mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, çok ciddi bir problemle karşı karşıya. Financial Times‘da yayınlanan rapora göre, popüler mesajlaşma uygulamasında, çocuk istismarı içeren içeriklerin gruplar aracılığıyla paylaşıldığı keşfedildi. Uygulamada yer alan gruplarda bu içeriklerin gayet ulaşılabilir ve rahat bir şekilde paylaşımının gerçekleşmesi, şirketin acilen duruma müdahale etmesi gerektiğini gösteriyor. Raporda bu grupların “fazlasıyla aktif” şekilde paylaşım yaptığı kaydedilirken, bu korkunç durumun önlenebilmesi için nasıl adımlar atılacağı merak ediliyor. 

WhatsApp, illegal içerikleri tarayan bir algoritmaya sahip Firmanın yaptığı açıklamaya göre, uygulamanın gruplarda ve bireysel konuşmalarda paylaşılan illegal içerikleri tarayan özel bir “tekniği” bulunuyor. Aynı zamanda şirket her gün bu sebepten dolayı binlerce hesabın sistemden banlandığını da kaydediyor. Hazırlanan raporda ise araştırmacılar bazı grupların isimlerinde ve grup fotoğraflarında dahi niyetlerini gizlemediğine ve buna rağmen grupların aktif bir şekilde kullanıldığına dikkat çekiyor. Firmanın kapsamını ve detaylarını açıklamadığı bu “illegal içerikleri tespit eden tekniğinin” bu tarz grupların daha hızlı tespit edilebilmesi için belli ki geliştirilmesi gerekiyor. Önümüzdeki günlerde platformun daha keskin adımlar atması bekleniyor. 

Bu Habere Tepki VerEtiketler:  WhatsApp WhatsApp Grubu

Loading...
Sende Yorumla...
Merve     2 ay önce WhatsApp bu sorunu nasıl çözebilirki aldı başını gidiyor... İnsanları tespit edip onları yok edecek sistem gerekli.
loading...

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Mitingde hareketli dakikalar! Telefon geldi, Erdoğan sahneden indi
Mitingde hareketli dakikalar! Telefon geldi, Erdoğan sahneden indi
Dikkat! Meteoroloji saat verip uyardı
Dikkat! Meteoroloji saat verip uyardı