Loading...
Bekleyin...
Loading...


Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden son dakika kar yağışı ve hava durumu haberi geldi! İstanbul kar ne zaman yağacak?


Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden son dakika kar yağışı ve hava durumu ile ilgili uyarılar art arda geliyor. Ocak ayına gelmemize sayılı günler kala birçok birey hava durumu ile ilgili araştırmalar yapıyorlar. Öyle ki sıcaklıklar oldukça sert bir şekilde düşmüş durumda. Yeni yılda kar yağışı olup olmayacağı ise merak edilen konular arasında ilk sıralarda geliyor. Haftanın ilk günü olan 24 Aralık Pazartesi bugün hava nasıl olacak? Bu hafta kar yağacak mı? gibi sorular oldukça sık aratılıyor. Biz 724HaberAl.Com ekibi olarak Meteoroloji’ den gelen bilgiler doğrultusunda hava durumu ve kar yağışı ile ilgili son gelişmeleri ve detayları sizlere aktarıyoruz. İstanbul’a kar ne zaman yağacak? İşte merakla araştırılan o sorunun yanıtı...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden son dakika kar yağışı ve hava durumu haberi geldi! İstanbul kar ne zaman yağacak?


loading...


Loading...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden son dakika kar yağışı ve hava durumu uyarıları gelmeye devam ediyor. Aralık ayının sonlarına geldiğimiz bu günlerde hava sıcaklıkları normal düzeyde seyrederken, diğer taraftan özellikle İstanbul'a henüz düzgün bir kar yağışı yaşanmaması bireyleri meraka sürüklüyor. Bu konuyla ilgili araştırmalar da bu sebepten dolayı oldukça fazla önem kazanıyor. Özellikle bu haftaki hava durumu tahminleri ve yeni yıla karla girilip girilmeyeceği konuları oldukça fazla merak konusu oluyor. İşte Meteoroloji'den gelen bilgiler doğrultusunda bu hafta kar yağışı olup olmayacağı ve İstanbul hava durumu ile ilgili tüm detaylar...

İSTANBUL'A KAR NE ZAMAN YAĞACAK?

İstanbul'a kar ne zaman yağacak? sorusu en çok merak edilen konular arasında yer alırken, konuyla ilgili net bilgi Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden gelmiş bulunmakta. Bu yazımızda sizlere bu sorunun cevabını hazırladık...

BUGÜN HAVA NASIL OLACAK?

Bugün hava nasıl olacak? sorusunun cevabını da yine bu başlık altından takip edebilirsiniz...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara, Kıyı Ege, Batı ve Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Manisa, Antalya, Hatay, Ordu, Tokat ve Sivas çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyı kesimler ile Güneydoğu Anadolu'da yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. İç ve doğu kesimlerde sis ve pus hadisesi ile birlikte Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ve Doğu Anadolu'da buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren Trakya ve İstanbul çevreleri zamanla bölge genelinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden sonra Kıyı Ege ve Manisa çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. İç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

İSTANBUL'A KAR NE ZAMAN YAĞACAK? İSTANBUL HAVA DURUMU

İstanbul'da 24 Aralık Pazartesi günü akşam saatlerinden sonra başlaması beklenilen yağışın zaman zaman kuvvetlenerek yağmur şeklinde olması, hava sıcaklığının azalmasıyla önce kentin yüksek kesimlerinde, zamanla il genelinde karla karışık yağmur, çarşamba günü ise aralıklarla hafif kar yağışının görülmesi bekleniyor.

ANKARA'YA KAR NE ZAMAN YAĞACAK? ANKARA HAVA DURUMU

Ankara'da salı günü sabah saatlerinde yağmur şeklinde başlaması beklenilen yağışın zamanla karla karışık yağmura döneceği ve akşam saatlerinden itibaren çarşamba günü sabah saatlerine kadar kar yağışı şeklinde devam edeceği öngörülüyor.

Hava sıcaklıklarının hissedilir derecede azalmasıyla gecenin en düşük sıcaklıklarının çarşamba sabahı sıfırın altında 3, perşembe sabahı ise sıfırın altında 9 dereceye kadar düşeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Hatay, gece saatlerinden sonra Antalya çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. İç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, Sivas çevrelerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

MARMARA İÇİN METEOROLOJİK UYARI

25.12.2018 Salı günü Marmara’nın doğusunda yağmur şeklinde başlayacak yağışın, sabah saatlerinden itibaren yükseklerinden başlayarak kar yağışına dönüşeceği, Bilecik, Balıkesir’in doğusu, Sakarya'nın güneyi ile Kocaeli ve Bursa illerinin yüksek kesimlerinde yer yer kuvvetli (10- 20 cm) olması beklendiğinden ulaşımda aksamalar, kuvvetli buzlanma ve don gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması hususu; Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Bu Habere Tepki Ver


Etiketler:  #Meteoroloji #Hava Durumu #İstanbul #Ankara #Bursa

Loading...
Okuyucu Yorumları
Diğer Yorumları Gör

  Diğer Haberler
loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Türkiye genelinde peş peşe elektrik kesintileri! Bakanlık sebebini açıkladı
Türkiye genelinde peş peşe elektrik kesintileri! Bakanlık sebebini açıkladı
Son dakika: ABD'de 8.2 büyüklüğünde deprem! ABD'de korkutan deprem! ABD'de tsunami uyarısı!.
Son dakika: ABD'de 8.2 büyüklüğünde deprem! ABD'de korkutan deprem! ABD'de tsunami uyarısı!.
İçişleri Bakanlığı'ndan Son Dakika Korana Virüs Genelgesi: Aşı Olmayanlara İlk Kısıtlama ve Sokağa Çıkma Yasağı Geldi!
İçişleri Bakanlığı'ndan Son Dakika Korana Virüs Genelgesi: Aşı Olmayanlara İlk Kısıtlama ve Sokağa Çıkma Yasağı Geldi!
Sistem : TurkaSoft.Com News v7.0