Loading...
Bekleyin...
Loading...


Yeşilçam oyuncusu Ayşen Gruda son yolculuğuna uğurlandı


74 yaşındaki Yeşilçam oyuncusu Ayşen Gruda'nın cenazesi Zincirlikuyu Camii'ne getirildi. Sevenleri ve sanat camiasından birçok ünlü isim katılmasının yanı sıra TBMM Başkanı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binalı Yıldırım'da cenaze törenine katılım gösterdi.

Yeşilçam oyuncusu Ayşen Gruda son yolculuğuna uğurlandı


loading...


Loading...

Yeşilçam'ın usta oyuncularından olan Ayşen Gruda, iki gün öncesinde 'Pankreas kanseri' nedeniyle hayatını kaybetmişti. Torunu Emre Gruda, büyük bir üzüntü içerisinde anneannesi Ayşen Gruda'nın cuma günü toprağa verileceğini açıklamıştı.

ÜNLÜ OYUNCU SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI!

Yeşilcam oyuncusu Ayşen Gruda'nın cenazesi bugün öğle namazına müteakiben Zincirlikuyu Camii’nde gerçekleşti. Torunu Emre Gruda ise tabut başında anneannesi için dua etti. Sevilen oyuncunun cenaze törenine ünlüler camiasından pek çok isim akın etti.

TBMM Başkanı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binalı Yıldırım:

''Sanat  camiamıza başsağlığı diliyorum. Böyle insanlar kolay yetişmiyor, dolayısıyla  ülkemiz ve sanat camiamız için büyük bir kayıptır. Allah rahmet eylesin, mekanı  cennet olsun. '' açıklamasında bulundu.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy:

''Maalesef çok eski  değerlerimizi, sinemayı bize sevdiren en büyük değerlerimizi yavaş yavaş  kaybediyoruz. Sanat camiası için toplum için o zamanın gençleri için yani bizler  için çok büyük kayıp.'' ifadesinde bulundu.

''BANA BIRAKTIĞI EN BÜYÜK MİRAS...''

Ayşen Gruda'nn torunu Emre Gruda, anneannesi hakkında şöyle konuştu: ''Deli kadın'' filminde anneannemle birlikte sahne aldığımız oldu. Onun dışında oynadığı filmlerde fikir olarak beraber konuşurduk, bana da danışırdı. Anneannem işine çok aşık bir insandı. Bana bu hayatta bıraktığı en büyük miras ise 'vicdan' oldu.'

 

ESKİ EŞİ YILMAZ GRUDA'DAN DUYGUSAL AÇIKLAMALAR...

Ayşen Gruda'nın eski eşi olan Yılmaz Gruda, cenazeye gelmeyen ünlülere sitem ederek onlar adına utandığını söyledi. Oyuncu Yılmaz Gruda,

"Büyük bir değeri kaybettik. Büyük oyuncularla oynadı, o büyük oyuncuların hiçbiri burada yok. Burada olmaları lazımdı, gerekliydi ama yoklar. Ben kendi adıma ve onlar adına doğrusu utanıyorum. Kalkıp gelmeliydiniz, onu gazetelerde uğurlamak yerine; onun tabutun başına gelip, “Güle güle kızım, güle güle Ayşen” demelilerdi. Ben onlara çok çok kırgınım… Bunu bütün sanatçılar yapmalı. Sahnede oynayan birisi sanatçılar tarafından uğurlanmalı. Ayşen büyük bir yetenekti, o yetenekle zirveye çıktı. Onu halk uğurluyor, çünkü onların sanatçısıydı.''

"Gözümün önünde binlerce resim var. Büyük bir yetenekti. Türk halkı onu bağrına bastı ve zirveye oturttu. Şimdi o zirveden yolcu. toprağı bol olsun, ışık içinde yatsın. Yeneceğine inandık, zorlandı. Her şey bir yere kadardı.  En güzel şekilde yanına aldı. Soyadımı taşımasından memnundum. O adla yürüdü çünkü... Çok ilkler yaptık onunla. Kabul etmek lazım ki çok sevdiğim kızımın da annesi. Güzel Yiğit'in anneannesiydi. madem ki benim soyadımla ad yaptı. Onunla da yürüyebilir. Halk onu öyle uğurladı..."  ifadesinde bulundu.

 

Yeşilçam'ın efsane oyuncularından olan Ayşen Gruda, bugüne dek rol aldığı unutulmaz filmleriyle sevilen bir karakter olmuştu.

Sağlık sorunları nedeniyle bir süredir tedavi altında olan Ayşen Gruda, biraz önce Kağıthane Derindere hastanesinde Pankreas kanseri rahatsızlığından dolayı yaşamını kaybetti.,

Ayşen Gruda'nın hafızalardan silinmeyen rolleriyle yer aldığı filmler:

''Hababam Sınıfı'', "Bizim Aile", "Delisin", "Bitirimler Sınıfı", "Bir Araya Gelemeyiz" ve "Hanzo", 1976'da "Öyle Olsun", "Aile Şerefi", "Güngörmüşler", "Süt Kardeşler" ve "Tosun Paşa", 1977'de "Çöpçüler Kralı", "Gülen Gözler"

 

"Hababam Sınıfı Tatilde", "İbo İle Gülşah", "Şabanoğlu Şaban" ve "Sarmaşdolaş", 1978'de "Avanak Apti" ile "Neşeli Günler", 1979'da "Doktor", "Şark Bülbülü", 1980'de "Renkli Dünya, 1981'de Gırgıriyede Şenlik Var", "Davaro", "Gırgıriye" ve "Hababam Sınıfı Güle Güle" 

 

Bu Habere Tepki Ver


Etiketler:  #Ayşen Gruda #Yeşilçam

Loading...
Okuyucu Yorumları
Diğer Yorumları Gör

  Diğer Haberler
loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İçişleri Bakanlığı'ndan Son Dakika Korana Virüs Genelgesi: Aşı Olmayanlara İlk Kısıtlama ve Sokağa Çıkma Yasağı Geldi!
İçişleri Bakanlığı'ndan Son Dakika Korana Virüs Genelgesi: Aşı Olmayanlara İlk Kısıtlama ve Sokağa Çıkma Yasağı Geldi!
Şok Eden Gelişme! Kısıtlama Kararı 1 Temmuz’a Kadar Uzatılıyor!
Şok Eden Gelişme! Kısıtlama Kararı 1 Temmuz’a Kadar Uzatılıyor!
Türkiye’ye Bir Şok Daha! Felaket Kapıya Dayandı Artık Kaçınılmaz Son Geliyor!
Türkiye’ye Bir Şok Daha! Felaket Kapıya Dayandı Artık Kaçınılmaz Son Geliyor!
Sistem : TurkaSoft.Com News v7.0