Sponsor
724HaberAl.Com - Haberimiz Var, Haberiniz Olsun! Reklamları
Bekleyin...
Loading...


Kuzey Kore'dan Venezuela hamlesi! Yollar kesildi, barikatlar kuruldu


Venezuela ordusu, ABD ve müttefikleri tarafından hazırlanan silahların ülkeye girmesini önlemek için Kolombiya ile arasındaki sınır köprüsünü petrol tankerleriyle kapattı. Bugün Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov ise, Venezuela'nın içişlerine askeri müdahalenin "en kötü senaryo" olduğunu ve böyle bir hamlenin çok yıkıcı sonuçları olacağını ifade etti. Kuzey Kore ise, Maduro'ya desteğini açıkladı.

Kuzey Kore'dan Venezuela hamlesi! Yollar kesildi, barikatlar kuruldu


loading...


Loading...

Venezuela ordusu, Kolombiya'nın Cucuta ile Venezuela'nın Urena şehirlerini birbirine bağlayan Tienditas Köprüsü'ne petrol tankeri yerleştirdi.

Venezuela sınırında korkutan gelişme! Uçaktaki forsa dikkat

Venezuela Dışişleri Bakanı Jorge Arreaza yaptığı açıklamada, ABD Başkanı Donald Trump'ın Kongre'de yaptığı konuşmada darbe istediğini açık açık söylediğini ifade ederek, "Bay Trump, Venezuela'daki darbe girişiminin başında olduğunu kabul ediyor. Uluslararası siyaseti Soğuk Savaş'ın karanlık günlerine getirmeyi, kendisine ideoloji haline getiriyor" dedi. Ayrıca, AB'nin önlemlerinin kendilerini hiç şaşırtmadığını, birkaç yıldan beri AB'nin dış politikasını Trump'ın dış politikasına tabii olduğunu söyledi.

RUSYA'DAN MADURO'YA BİR DESTEK DAHA! ABD'YE İSE UYARI

Rus ordusunda görevli Federal Teknik-Askeri İşbirliği Servisi direktörü General Dmitri Şugayev, ülkesinin Venezuela ile askeri işbirliğini sürdürmek istediğini söyledi. Şugayev, Maduro yönetimindeki Venezuela'nın ABD güdümündeki Peru ve Brezilya'da büyük endişeye neden olduğunu iddia etti.

Bomba görüntüler geldi! Venezuela'da ABD silahları ele geçirildi

Bugün Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov ise, Venezuela'nın içişlerine askeri müdahalenin "en kötü senaryo" olduğunu ve böyle bir hamlenin çok yıkıcı sonuçları olacağını ifade etti.

KUZEY KORE'DEN MADURO'YA DESTEK GELDİ

Kuzey Kore Dışişleri Bakanlığından da Venezuela'ya ve Maduro'ya, "Dış güçlerin, meşru olarak seçilmiş bir Devlet Başkanına, egemen bir devletin anayasasına uygun olmayan şekilde müdahale etmesini, içişlerine müdahale olarak göreceğiz" açıklamasıyla destek verdi.

BOLTON, VENEZUELA ORDUSUNU TEHDİT ETTİ

Öte yandan Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, Venezuela ordusuna, kendini geçici devlet başkanı ilan eden Juan Guaido'yı tanımaları durumunda yaptırımlardan muaf olabilecekleri teklifinde bulundu. Bolton, Twitter hesabından, ''ABD, demokrasiyi savunan ve Devlet Başkanı Juan Guaido'yu ve onun anayasal hükümetini tanıyan üst düzey askeri yetkililere yaptırımları kaldırmayı düşünüyor yoksa uluslararası finans çemberi tamamen kapatılacak. Doğru seçimi yapın!" ifadesini kullandı.

GUAİDO: PARAYI, MADURO’YU DEVİRMEK İÇİN KULLANACAĞIM

ABD, Venezuela devlet petrol şirketi PDVSA'ya yaptırım kararı almış ve bu ülkenin ABD'deki finansal varlıklarının Guaido'ya devredildiğini açıklamıştı. Venezuela’nın yurt dışındaki en büyük varlığı olan ABD’nin en büyük yedinci petrol üreticisi olan Citgo’nun gelirlerine de ABD tarafından el konulmuştu. Guaido, Citgo’ya yeni bir yönetim kurulu atayacağını açıklarken, petrol devi şirketin paralarını ABD merkezli bir fon ile alacağını duyurdu. Guaido, Citgo’dan gelecek milyonlarca dolarla Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro'yu yerinden etme çabalarını finanse edeceğini de açıkladı. Guaido daha önce yaptığı açıklamalarda Venezuela’daki devlete ait petrol şirketlerini özelleştireceğini ve petrol yataklarını yabancı enerji devlerine açacağını, IMF’den büyük miktarda krediler alacağını söylemişti.

KAYNAK: İHA
Bu Habere Tepki Ver


Etiketler:  #Venezuela #Kolombiya #Cucuta #Urena #Tienditas Köprüsü #ABD #Jorge Arreaza #Donald Trump #Kuzey Kore #Maduro #Sergey Ryabkov #Rusya

Loading...
Okuyucu Yorumları
Diğer Yorumları Gör

  Diğer Haberler
loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Türkiye genelinde peş peşe elektrik kesintileri! Bakanlık sebebini açıkladı
Türkiye genelinde peş peşe elektrik kesintileri! Bakanlık sebebini açıkladı
Son dakika: ABD'de 8.2 büyüklüğünde deprem! ABD'de korkutan deprem! ABD'de tsunami uyarısı!.
Son dakika: ABD'de 8.2 büyüklüğünde deprem! ABD'de korkutan deprem! ABD'de tsunami uyarısı!.
İçişleri Bakanlığı'ndan Son Dakika Korana Virüs Genelgesi: Aşı Olmayanlara İlk Kısıtlama ve Sokağa Çıkma Yasağı Geldi!
İçişleri Bakanlığı'ndan Son Dakika Korana Virüs Genelgesi: Aşı Olmayanlara İlk Kısıtlama ve Sokağa Çıkma Yasağı Geldi!
Sistem : TurkaSoft.Com News v7.0