Loading...
Bekleyin...


İşçilerin Gözü Bu Haberde, Listede Taşeronlar da Var


Maaş konusunda mağdur olduklarını iddia ederek bir süredir gündemde yer alan İşçiler TİS zammı için seçime odaklanmış durumda. Taşeronlar da listede oldukları için bütün taşeronlar da bu seçimi dikkatle takip edecek.

İşçilerin Gözü Bu Haberde, Listede Taşeronlar da Var
Bu içerik 341 kez okundu.
Loading...

Türk-İş Sendikası kamuda çalışan yaklaşık 200 bin işçiye verilecek olan zam oranını yükseltebilmek amacıyla pazarlık masasına seçimlerden önce oturmayı amaçlıyor. Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu'nun (Türk-İş) alacağı zam oranı ise önümüzdeki ağustosta memur ve memur emeklilerine yapılacak zammın ne kadar olacağının belirlenmesinde kritik önem arz ediyor.

Buna göre; 200 bin işçi enflasyon oranında ücret artışı talep edecek. Türk-İş, 31 Mart tarihinden önce masaya oturmaya çalışacak ve açtığı seçim paketleri ile her kesime müjdeler dağıtan iktidarı yüksek zam için ikna etmeye çaba sarf edecek.

Perşembe günü yapılacak olan toplantıda yetkili sendikalar toplu sözleşme masasından beklenti ve taleplerini hazırlayıp kurula sunmuş olacaklar. Kurul ise buradaki tüm talepleri değerlendirip zam oranlarıyla ekonomik ve sosyal içerikli taleplerinin listesini netleştirmiş olacak ve takip eden süreçte bu listeye göre hareket edecek. 

Türk-İş'in ise zam oranı konusunda gerçekleşen enflasyon ile refah payı ve uğranılan maddi kayıpları kriter olarak aldığı ifade ediliyor. Bilgi veren sendika yetkililerinin yaptığı açıklamalara göre, perşembe günkü toplantının zam oranı ile diğer taleplerin büyük ölçüde şekillenmesi açısından kritik önem taşıdığının altı çiziliyor.

Yaklaşık 160 bini Türk-İş üyesi olmak üzere kamuda çalışan 200 bine yakın işçiye yapılması öngörülen zammın belirleneceği görüşmelerde masada pazarlık edilecek en önemli gündem başlıklarından birini de kadroya alınan taşeron işçiler oluşturmaktadır. Türk-İş, masada oluşacak zam oranı ve sosyal hakların taşerondan geçen işçilere de aynen uygulanmasını talep edeceğini bildirdi.

Bu Habere Tepki Ver

Etiketler:  #Türk İş Sendikası #Taşeron işçiler #zam

Loading...
Sende Yorumla...

loading...

POPULER ETiKETLER

On numara
Super Loto
Hava Durumu
iste Benim Stilim All Star
Secim sonuclari
O Ses Turkiye
cilek Kokusu dizisi
Paramparca dizisi
Kiralik Ask dizisi
Dirilis Ertugrul
O Hayat Benim dizisi
Acil Ask Araniyor dizisi
Gullerin Savasi dizisi
Kurtlar Vadisi dizisi
Poyraz Karayel dizisi
iliski Durumu Karisik dizisi
Gunesin Kizlari dizisi
Eskiya Dunyaya Hukumdar Olmaz
TuMu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
ABD'den Türkiye'ye Tüm Akıllı Telefonların Fiyatını Düşürecek S-400 Teklifi
ABD'den Türkiye'ye Tüm Akıllı Telefonların Fiyatını Düşürecek S-400 Teklifi
Ünlü Şarkıcı Sahnede Hayatını Kaybetti!
Ünlü Şarkıcı Sahnede Hayatını Kaybetti!
Şarkıcı Devran Çağlar toprağa verildi
Şarkıcı Devran Çağlar toprağa verildi