Loading...
Bekleyin...
Advert


Avrupa'dan Trump'ın Türkiye teklifine ret: Sen yoksan bizde yokuz


Trump'ın geçtiğimiz aylarda gündeme getirdiği Suriye'den çekilme planında net bir gelişme yok. Suriye'den çekilmek istediğini her fırsatta dile getiren Trump, Avrupalı müttefiklerin kendilerinden sonra bölgede kalmasını istemiş, hatta sınırımızda kurulacak güvenli bölgeye güç göndermelerini talep etmişti. Washington Post'a konuşan üst düzey yetkililer, "Trump'a onlardan sonra bölgede kalmayacağımızı söyledik" dedi.

Avrupa'dan Trump'ın Türkiye teklifine ret: Sen yoksan bizde yokuz
Bu içerik 131 kez okundu.
Loading...

ABD Başkanı Donald Trump'ın geçtiğimiz aylarda yaptığı, "Suriye'den çekiliyoruz" açıklaması sonrasında bölgede belirsizlik hakim.

 

ABD'nin aylardır çekilme sürecinin devam ettiğine dair açıklamalarına rağmen, Trump'ın bu hafta müttefiklerinden hiç beklemediği bir yanıt aldığı ortaya çıktı. Trump'ın çekilme sonrasında Avrupa'daki müttefiklere, "Yerimizi siz doldurun, bölgede varlığınızı sürdürün" dediğini yazan Washington Post buna rağmen Avrupa'dan hiç beklemediği bir olumsuz geri dönüşle karşı karşıya kaldı.

İsmini açıklamayan üst düzey bir yetkili, ağız birliği yaparak oy birliğiyle ABD'ye, "Eğer sen çekilirsen biz de kalmayız" dediğini açıkladı.

 

"TRUMP BAZI ASKERLERİ BIRAKABİLİR"

Washington Post'a konuşan yetkililer, bu yanıtların ardından Trump'ın bölgede bazı ABD askerlerini bırakılabileceğini iddia etti.

Türkiye ile ilgili teklifi sızdı! 13 bin km öteden onları getirtiyor

ABD GÜVENLİK GÜCÜ OLUŞTURALIM DEMİŞTİ

Trump'ın Avustralya, Fransa ve İngiltere'yle birlikte Almanya'ya da çağrıda bulunarak, bölgede bir gözlem gücü bırakmasını ve Türkiye sınırında güvenli bir bölge oluşturulmasını istemiş ve bunun sebebi olarak da ABD'nin desteklediği terör örgütünü korumak gösterilmişti.

FRANSA VE İNGİLTERE DAHA ÖNCE ABD'NİN BU FİKRİNE SICAK BAKMADIKLARINI AÇIKLAMIŞTI

Şu an bölgede ABD haricinde Fransa ve İngiltere'nin askeri varlığı bulunurken bu iki ülke de terör örgütü PKK'nın uzantısı YPG/PYD'nin omurgasını oluşturduğu Suriye Demokratik Güçleri'ne lojistik ve askeri destek veriyordu. Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian, Trump'ın fikrine sıcak bakmadıklarını geçen hafta açıklamış ve İngiltere Dışişleri Bakanı Jeremy Hunt da, "İngiliz ordusunun Amerikalıların yerine geçme gibi bir planı yok"demişti

Bu Habere Tepki VerParti Zamanı...

Etiketler:  ,Donald Trump ,Trump ,ABD ,Güvenlik Gücü ,Suriye

Loading...
Sende Yorumla...
loading...

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İstanbul'da korkutan yangın
İstanbul'da korkutan yangın
Yeni Zelanda'da camiye saldıran katil Erdoğan ve Türkleri de tehdit etmiş
Yeni Zelanda'da camiye saldıran katil Erdoğan ve Türkleri de tehdit etmiş
Kadroya Geçen Taşeronlara Terfi Müjdesi!
Kadroya Geçen Taşeronlara Terfi Müjdesi!