Loading...
Bekleyin...


Erdoğan müjdeyi verdi: 388 lira taksitle konut!


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İstanbul Kasımpaşa'da TOKİ Sosyal Konutları tanıtım töreninde 50 bin sosyal konutun müjdesini verdi.

Erdoğan müjdeyi verdi: 388 lira taksitle konut!
Bu içerik 386 kez okundu.
Loading...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Vatandaşların kira öder gibi ev sahibi olacakları konutlar için taleplerin Ziraat Bankası ve Halk Bankası aracılığıyla yarından itibaren toplanmaya başlanacağını ve taksitlerin 388 TL'den başlayıp vadenin ise 20 yıl olacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmalarından satır başları;

 

1994'te İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını sizlerin desteğiyle aldık. Haliç bataklığı demek, Cumhuriyet Halk Partisi bataklığı demektir. İzmir Körfezi şu anda bataklıktan geçilmiyor. Haliç'in eski hali neyse bugün İzmir Körfesi'nin hali odur. 

GAZETELER MASKE DAĞITIYORDU

İstanbul'da hava kirliliğinin öldürücü boyutta olduğu bir tabloyla karşı karşıya değil miydik?İstanbul'da insanların susuzluğa mahkum edildiği, hava kirliliğinin öldürücü boyutta olduğu bir dönem vardı. Gazeteler maske dağıtıyordu. Hava kirliliğinin reçetesi doğal gazdı biz de bunu başardık. İstanbul'un su sorunu için boru hatları ile Melen'den İstanbul'a su getirdik. İstanbul'u CHP Belediyesinden 2,5 milyar lira borçla devraldım. Borçları ödemekle kalmadım Melen'den su getirdim.

BİRİLERİ ELLERİNİ OVUŞTURMAYA BAŞLADI

İstanbul'da çöp dağlarını biz kaldırdık. Şu anda İstanbul'da 6,5 milyon eve doğal gaz ulaştırdık. İstanbul'u bölgesinin ve dünyanın en iddialı şehirlerinden biri haline getirdik.

Türkiye 31 Mart'ta hem Belediye Başkanlarını seçecek hem de geleceğine ilişkin karar verecek. 

Birileri hemen ellerini ovuşturmaya başladı. Türkiye'yi seçimleri üzerinden istikrarsızlaştırmak için oyunlarını sahneye koymaya başladı, sanıyorlar ki İstanbul buna müsaade edecek.

HEPİMİZİN İFTİHAR EDECEĞİ PROJE

Eminönü ve Kabataş arasında metro hattını hizmete aldık. Atatürk Kültür Merkezi'nin temelini attık. Yıllardır yapılamayan Taksim Cami'ni de yapıyoruz. Artık Taksim Meydanı'nda araç görmeyeceksiniz. Taksim artık bir meydan olacak. Tersane İstanbul'u yapıyoruz. Orası var ya orası İstanbul'a bir başka hava getirecek. Hepimizin iftihar edeceği bir proje. Hepsinden öte Haliç Tersanemiz de bir bilim sanat merkezi olacak. Beyoğlu değişiyor, Kasımpaşa değişiyor. Bir çekim merkezi haline geliyor. Haliç sahiline özel temalı konsept hazırladık. Şimdi Kabataş'a muhteşem bir liman yapıyoruz. Deniz taşımacılığında yeni bir dönemi başlatıyoruz.

50 BİN KONUT MÜJDESİ

TOKİ'nin 50 bin sosyal konut projesinin müjdesini veriyoruz. Yarın Ziraat Bankası ve Halk Bankası aracılığı ile talep toplamaya başlıyoruz. Bu konutların diğer özelliği de yatay mimari ile inşa edilecek olmasıdır.

KİRA ÖDER GİBİ EV SAHİBİ OLUNACAK

Vatandaşlarımız kira öder gibi ev sahibi olacaklar. Bu proje ile kentsel dönüşüm çalışmalarını birleştiriyoruz. Hak sahiplerini mağdur etmeyeceğiz ama kamu menfaatlerini de gözeteceğiz. Düşük ve orta gelir sahibi vatandaşlarımız için yapacağımız bu konutların hayırlı olmasını diliyorum.

388 TL TAKSİT, 20 YIL VADE

Dar gelirlere yönelik grupta taksitler 388 liradan başlayacak ödeme süresi 20 yıl olacak. Kira bile ödemiyorsun. Orta gelirde taksitler 759 liradan başlayacak ve vade 15 yıl olacak.

Türkiye Emlak Katılım Bankası tekrar canlanıyor, prosedürler tamamlandı. Bugün burada bankamızın da resmi açılışını yapıyoruz. Emlak Bankası'nın hikayesi bir anlamda Türkiye'nin hikayesidir.

Bu Habere Tepki Ver

Etiketler:  #Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan # İstanbul # Kasımpaşa # TOKİ Sosyal Konutları #TOKİ

Loading...
Sende Yorumla...

loading...

POPULER ETiKETLER

On numara
Super Loto
Hava Durumu
iste Benim Stilim All Star
Secim sonuclari
O Ses Turkiye
cilek Kokusu dizisi
Paramparca dizisi
Kiralik Ask dizisi
Dirilis Ertugrul
O Hayat Benim dizisi
Acil Ask Araniyor dizisi
Gullerin Savasi dizisi
Kurtlar Vadisi dizisi
Poyraz Karayel dizisi
iliski Durumu Karisik dizisi
Gunesin Kizlari dizisi
Eskiya Dunyaya Hukumdar Olmaz
TuMu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Ünlü fast food zincirine ait skandal hamburger ve patates görüntüsü! Herkesi şoke etti
Ünlü fast food zincirine ait skandal hamburger ve patates görüntüsü! Herkesi şoke etti
BDDK'dan son dakika taksit kararı
BDDK'dan son dakika taksit kararı
Korkutan Açıklama: Yüzde 98 Doğu Marmara Hattı Kırılacak!
Korkutan Açıklama: Yüzde 98 Doğu Marmara Hattı Kırılacak!