Loading...
Bekleyin...


e-Ticaret Devi eBay’in CEO’su İstifa Etti


eBay, bu sabah yaptığı açıklama ile Devin Wenig’in CEO’luk görevinden istifa ettiğini açıkladı. Devin Wenig’in boşalttığı CEO’luk görevine vekaleten şirketin Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Mali İşler Direktörü Scott Schenkel atandı.

e-Ticaret Devi eBay’in CEO’su İstifa Etti
Bu içerik 1948 kez okundu.
Loading...

Ebay, bu sabah yaptığı açıklama ile Devin Wenig’in CEO’luk görevinden çekildiğini açıkladı. Devin Wenig, 8 yıl önce eBay’in pazarlama bölüm başkanı olarak şirkete katılmıştı. Wenig, PayPal’in şirket içinde payının artmasının ardından şirketin CEO’luk görevine getirilmişti. 

Devin Wenig’in CEO görevinden istifa etmesi ile ilgili olarak şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Thomas Tierney, “Devin, PayPal’ın ardından iş dünyasında ilerlemenin sürekliliğini savunuyor. Gerçekten de eBay bugün dört yıl önceki halinden çok daha güçlü. Bu ilerlemeden bağımsız olarak, birkaç önemli husus göz önüne alındığında, hem Devin hem de yönetim kurulu yeni bir CEO’nun şirket için en iyisi olduğuna inanıyor” dedi.

İstifa eden Devin Wenig’in yerine şirketin Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Mali İşler Direktörü Scott Schenkel yönetim kurulu tarafından CEO’luk görevine vekalet etmesi için atandı. eBay, CEO pozisyonu için “iç ve dış adayları göz önünde bulunduracağını” açıkladı. 

devin wenig ebay

Devin Wenig’in istifası, şirketin yaşadığı kargaşadan kaynaklanıyor. Yatırımcılar, bu yılın başında bir mektup kaleme alarak, eBay’in verimsiz organizasyon yapısından, boşa harcamalardan ve kaynakların yanlış tahsis edilmesinden muzdarip olduklarını yazdılar. Mektubun yayınlanmasının ardından eBay, bazı işten çıkarmalarla beraber yeni bir yapılanmaya gitti. 

eBay’in CEO’sunun istifa etmesinin ardından şirketteki kargaşa dinecek gibi görünmüyor. Şirketin var olan bu durumdan nasıl çıkacağı ise merakla bekleniyor.

Bu Habere Tepki Ver

Etiketler:  #eBay #Devin Wenig #CEO #Scott Schenkel

Loading...
Sende Yorumla...

loading...

POPULER ETiKETLER

On numara
Super Loto
Hava Durumu
iste Benim Stilim All Star
Secim sonuclari
O Ses Turkiye
cilek Kokusu dizisi
Paramparca dizisi
Kiralik Ask dizisi
Dirilis Ertugrul
O Hayat Benim dizisi
Acil Ask Araniyor dizisi
Gullerin Savasi dizisi
Kurtlar Vadisi dizisi
Poyraz Karayel dizisi
iliski Durumu Karisik dizisi
Gunesin Kizlari dizisi
Eskiya Dunyaya Hukumdar Olmaz
TuMu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Dünya Corona Virüsle Boğuşurken Yeni Salgın Patladı! 254 Ölü 39 Bin Üzeri Vaka!
Dünya Corona Virüsle Boğuşurken Yeni Salgın Patladı! 254 Ölü 39 Bin Üzeri Vaka!
Türkiye'de Korona Virüs Salgınının Biteceği Tarih Matematiksel Olarak Hesaplandı
Türkiye'de Korona Virüs Salgınının Biteceği Tarih Matematiksel Olarak Hesaplandı
Koronavirüs Kovid-19 Salgını (Corona Virüsü Corona-19)
Koronavirüs Kovid-19 Salgını (Corona Virüsü Corona-19)