Loading...
Bekleyin...


NASA Uyardı! Kara Delikler Çarpışacak...


Kara delik gündemimizden bir türlü düşmüyor. Şimdi de bu doyumsuz kara delikler hakkında NASA tarafından önemli bir uyarı geldi. Üç kara deliğin çarpışacak olması hakkında açıklama yapan NASA, ütopik boyutlardaki kara deliklerin çarpışmayla birlikte zorunlu olarak parçalanacaklarının altını çiziyor.

NASA Uyardı! Kara Delikler Çarpışacak...
Bu içerik 1882 kez okundu.
Loading...

NASA kara delik araştırmalarını derinleştirmeye başlamışken yeni bir şey keşfetti. Gökbilimciler birbirleriyle çarpışacak üç süper kara delik hakkında fikirlerini açıkladı. Bu bulduğunu emen ve boşluğa gönderen delikler, enerji patlamasına neden olacak.

NASA KARA DELİK HAKKINDA UYARDI

Gökbilimciler hala kara delik hakkında sınırlı bilgiye sahip olduğu için bu çarpışma hakkında kesin yorumlar yapılamıyor. Süper kütleli kara deliklerin ise galaksinin merkezinde yer aldığını ve enerjisini artırmak için boşluktaki her şeyi emdiğini fakat bunlara nelerin neden olduğunu tam olarak bilemiyoruz.

Üç kara deliğin birleşmesi hakkında yapılan yorumların birçoğu yalnızca tahmin olarak kalıyor olsa da bu tahminler oldukça karamsar. Büyük sorun olarak adlandırılan süper kütleli kara deliklerin birbirine nasıl yakınlaşacağı bilinmiyor. Ancak, üçüncü kara deliğin varlığının diğer ikisinin birbirine yakınlaşmasına neden olacağı ve çarpışmanın bu şekilde gerçekleşeceği tahmin ediliyor.

Bilim insanları normalde kara deliği bulmak için araştırma yaparken, şaşırtıcı bir sistem ile karşılaştıkları için heyecanlandıklarını aktarıyor. Bulunan kanıtlara göre, süper kütleli kara delikleri besleyen bu üçlü sistem şimdiye kadarki en büyük kanıt olarak gösteriliyor.

Söz konusu sistem, SDSS J084905.51 + 111447.2 olarak biliniyor. Araştırma makalesinin yazarları arasında yer alan George Mason ve Shobita Satyapal:" İkili veya üçlü kara delikler son derece nadir bulunuyor." diyerek bu olayın öneminin altını çiziyor.

Ancak yine de bu olayın doğal olmadığını düşünmeyin. Bu sistemler galaksinin birleşmesinden ve nasıl büyüdüğüne kadarki birçok soruyu da cevaplandırıyor. (Shiftdelete)

Bu Habere Tepki Ver

Etiketler:  #NASA #Kara Delik #Uzay

Loading...
Sende Yorumla...

loading...

POPULER ETiKETLER

On numara
Super Loto
Hava Durumu
iste Benim Stilim All Star
Secim sonuclari
O Ses Turkiye
cilek Kokusu dizisi
Paramparca dizisi
Kiralik Ask dizisi
Dirilis Ertugrul
O Hayat Benim dizisi
Acil Ask Araniyor dizisi
Gullerin Savasi dizisi
Kurtlar Vadisi dizisi
Poyraz Karayel dizisi
iliski Durumu Karisik dizisi
Gunesin Kizlari dizisi
Eskiya Dunyaya Hukumdar Olmaz
TuMu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Dünya Corona Virüsle Boğuşurken Yeni Salgın Patladı! 254 Ölü 39 Bin Üzeri Vaka!
Dünya Corona Virüsle Boğuşurken Yeni Salgın Patladı! 254 Ölü 39 Bin Üzeri Vaka!
Türkiye'de Korona Virüs Salgınının Biteceği Tarih Matematiksel Olarak Hesaplandı
Türkiye'de Korona Virüs Salgınının Biteceği Tarih Matematiksel Olarak Hesaplandı
Koronavirüs Kovid-19 Salgını (Corona Virüsü Corona-19)
Koronavirüs Kovid-19 Salgını (Corona Virüsü Corona-19)