Loading...
Bekleyin...


Çukur yapımına izleyiciden büyük tepki geldi! RTÜK'ten hangi cezayı aldı?


Show TV ekranlarında yüksek reyting oranlarıyla zirveye yerleşen Çukur projesine, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) tarafından bir kez daha idari para cezası uygulandı. Üç sezondur yayın hayatını sürdüren Çukur dizisi için son 3 (üç) içerisinde RTÜK'ün çağrı hattına binlerce şikayet bildirimi gelirken, daha önce de çatışma, işkence, şiddet ve korku sahneleri yüzünden ceza almıştı.

Çukur yapımına izleyiciden büyük tepki geldi! RTÜK'ten hangi cezayı aldı?
Bu içerik 1418 kez okundu.
Loading...

Son dönemlerde izleyiciler tarafından en fazla şikayet toplayan dizi projeleri içerisinde bulunan Çukur, yeniden Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK)'nun idari para cezasına çarptırıldı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun da ''Lanet bir dizi'' şeklinde ağır eleştirilerde bulunduğu Çukur yapımında yer alan şiddet, korku, çatışma ve işkence sahnelerinin yer alması nedeniyle RTÜK Çağrı Merkezi seyirciden gelen şikayet bildirimleriyle dolup taşmıştı. 

Daha önce de özellikle çocuk ve gençlerin olumsuz yönde etkileyecek sahneleri bulunması yüzünden RTÜK tarafından ceza alan Çukur dizisi, bu sefer de aynı hataya düşerek yasayı ihlal ettiği için %2 oranında para cezası alması kararlaştırıldı. 

ÇUKUR DİZİSİNE SEYİRCİDEN GELEN 3382 ADET ŞİKAYET BİLDİRİMİ

Show TV ekranlarında yayınlandığı ilk günden beri büyük rağbet görmeye devam eden Çukur dizisi, (ALO 178 RTÜK İletişim Hattı, CİMER, internet ve sosyal mecralar) aracılığıyla seyirciler tarafından çocuk ve gençler üzerindeki olumsuz etkileri sebebiyle yoğun biçimde şikayet ediliyor. Her Pazartesi akşamı yayınlanan Çukur dizisine son üç ay içerisinde RTÜK Çağrı Merkezi aracılığıyla 3382 adet şikayet bildirimi gerçekleştirildi.

ÇUKUR’A, RTÜK’TEN YENİ BİR CEZA DAHA GELDİ

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), diziyi yayınlayan kanala 6112 sayılı yasa’nın 8. maddesindeki “Yayın hizmetleri, şiddeti özendirici ve kanıksatıcı olamaz” ve “Çocuk ve gençlerin fiziksel, zihinsel veya ahlaki gelişimine zarar verebilecek türde içerik taşıyan programlar, bunların izleyebileceği zaman dilimlerinde ve koruyucu sembol kullanılsa dahi yayınlanamaz” hükümlerini ihlalden %2 oranında idari para cezası müeyyidesi uyguladı.

Bu Habere Tepki Ver

Etiketler:  #Çukur #RTÜK #Show TV

Loading...
Sende Yorumla...
Zeynep     3 ay önce En güzel kanal aile dizisi olarak çocuklar için de bizim içinde ... Açık saçıklık yada öpme sahneleri olmadan, kanal değiştirmeden TRT de kalabilirsiniz. Manevi değerlerimizi aile bağlarını ve değerlerini ön planda tutulan, hatırlatan TRT nin dizilerinden şaşmayın!
Aslı     3 ay önce Çukur izlemiyoruz! Biz o gün Vuslat izleriz, çok güzel tam bir aile dizisi herkese tavsiye ederim. ailesini düşünen değer veren herkes çukur gibi dizilerden uzak durun!
Yağmur     3 ay önce Oyuncuları iyi olsa da ister istemez şiddet içermesi olumsuz etkiler! Devletin televizyonuda çok güzel diziler yapıyor, onlar daha güzel.
Hasan     3 ay önce Ya bu insanlar izlemediği diziyi nasıl şikayet ediyor begenmiyorsan izleme izliyorsan şikayet etme sanki zorla izletiyorlar beyin göçü yaşanıyor bunulkede
Melih     3 ay önce Bence en anlamlı diziler kuruluş osman ve benim adım melek dizisi tarihi mesajlar veren aile dizileridir birde eşkiya dünyaya hükümdar olmaz dizisi eşkiyada adam öldürmeler olsada hangi dizide yokki güzel mesajlar veren oyunculuk buram buram kokan dizi

loading...

POPULER ETiKETLER

On numara
Super Loto
Hava Durumu
iste Benim Stilim All Star
Secim sonuclari
O Ses Turkiye
cilek Kokusu dizisi
Paramparca dizisi
Kiralik Ask dizisi
Dirilis Ertugrul
O Hayat Benim dizisi
Acil Ask Araniyor dizisi
Gullerin Savasi dizisi
Kurtlar Vadisi dizisi
Poyraz Karayel dizisi
iliski Durumu Karisik dizisi
Gunesin Kizlari dizisi
Eskiya Dunyaya Hukumdar Olmaz
TuMu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Koronavirüs Kovid-19 Salgını (Corona Virüsü Corona-19)
Koronavirüs Kovid-19 Salgını (Corona Virüsü Corona-19)
Bursa'da Yerli Otomobil Sevinci!
Bursa'da Yerli Otomobil Sevinci!
Çin Kur'an-ı Kerim ve İncil'i Değiştiriyor!
Çin Kur'an-ı Kerim ve İncil'i Değiştiriyor!