Loading...
Bekleyin...
Loading...


Kovid-19'un Otomotiv Sektöründeki Etkisi


2020 tüm dünyada otomotiv sektörü için iyi bir yıl değildir. Farklı seviyelerde eski haline dönme sürecinin zorluğuyla, Kovid-19’un oluşumu ve tüm gezegende yayılması bu durumu daha da zorlaştırdı.

Kovid-19'un Otomotiv Sektöründeki Etkisi


loading...


Loading...

Koronavirüs krizinin özellikle otomotiv sektöründe çarpıcı bir etkisi olsa da hala iyimser düşünebileceğimiz bazı sebeplerimiz var. Sadece zamanımızın bir meselesi. Beklemek zorundayız.

Zor bir zaman

Hammaddelerin gönderilmesindeki problemler bir yana sadece üreticileri değil montaj fabrikalarını ve tedarik şirketlerini de etkileyen sonuçlarıyla fabrikaların kapanması, çalışanların geçici olarak işten çıkarılmaları, araba satışlarında düşüş. Asya markaları ve BMW, Daimler, Volkswagen ve özellikle General Motors gibi diğer şirketler Çin’deki bu durum sebebiyle karmaşık bir durumla karşı karşıya gelecekler. Ve dolayısıyla, tabii ki diğerleri.

Mini, Rolls Royce, Mercedes-Benz ve Fiat Chrysler Avrupa’da toplamda 31 üretim merkezini kapatmıştır. Ford, PSA ve Renault Avrupa ve Morocco arasında 30 merkezini kapatmıştır. Ve bu sadece buzdağının görünen kısmıdır. Devrilmeye başlayan bir dayanıksız iş.

Mevcut durum iyi gözükmüyor. Bildiğimiz kadarıyla durumun iyiye gitmesi biraz zaman alacak. Fakat umudumuzu kaybetmememiz için bazı sebepler var.

Tünelin sonundaki ışık

Her şeyin başladığı ülke Çin uygun hijyen ve güvenlik koşullarının sağlandığı küçük üretim merkezleriyle gitgide durumunu iyileştiriyor.

Rusya, Afrika ve Güney Amerika’da insanlar işlerini bir derece sürdürmeye devam ediyorlar. Koronavirüs salgınıyla zarar gören ilk ülkeler Japonya ve Kore bile şartlara uygun olarak gerekli düzenlemeleri yaparak üretimlerini sürdürmeyi başardılar.

Hayat kurtarmak için anlaşma

Ancak bunların hiçbiri iyi haber değil. Hesaplanması hala mümkün olmayan gelecek ekonomik durumlara rağmen şu ana odaklanmanız zamanıdır. Bölgemizde yardım etmek için neler yapabileceğimize. En mümkün yolla bu durumun olabildiğince hızlı bir şekilde nasıl bitirilebileceğine.

Şu anda sadece iki seçenek vardır: birbirimizle bireysel olarak rekabet etmek veya güçlerimizi birleştirmek. Otomotiv sektörü ikinci yolda ilerlemeye karar vermiştir.

Her yerde büyük ve küçük olmak üzere girişimler yapılmaktadır. Ulaşım filolarını ihtiyacı olan tüm sağlık çalışanlarına sunan şirketler. Diğer şirketler kendilerini hazırlıyorlar ve çoğu zaman yapacak hiçbir şeyimiz olmadığı evimize kapandığımız zaman boyunca eğlence sunuyorlar. Koruyucu ekipman bağışları. Vantilatör üretimi için parça üreten sektör çalışanları.

Hiçbir şey sonsuza dek sürmez, bu durum da bitecek. O zamana kadar işleri kolaylaştıralım.

Sizi yolda görmek üzere. Çok yakında.

Bu Habere Tepki Ver


Etiketler:  #Corona virüsü #Korona #Kolonya #EvdeKalTürkiye #Covid-19 #Kovid-19 #Otomobil #Otomotiv #Ekonomi

Loading...
Okuyucu Yorumları
Diğer Yorumları Gör

  Diğer Haberler
loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İçişleri Bakanlığı'ndan Son Dakika Korana Virüs Genelgesi: Aşı Olmayanlara İlk Kısıtlama ve Sokağa Çıkma Yasağı Geldi!
İçişleri Bakanlığı'ndan Son Dakika Korana Virüs Genelgesi: Aşı Olmayanlara İlk Kısıtlama ve Sokağa Çıkma Yasağı Geldi!
Şok Eden Gelişme! Kısıtlama Kararı 1 Temmuz’a Kadar Uzatılıyor!
Şok Eden Gelişme! Kısıtlama Kararı 1 Temmuz’a Kadar Uzatılıyor!
Türkiye’ye Bir Şok Daha! Felaket Kapıya Dayandı Artık Kaçınılmaz Son Geliyor!
Türkiye’ye Bir Şok Daha! Felaket Kapıya Dayandı Artık Kaçınılmaz Son Geliyor!
Sistem : TurkaSoft.Com News v7.0