Sponsor
724HaberAl.Com - Haberimiz Var, Haberiniz Olsun! Reklamları
Bekleyin...
Loading...


DeepNude Uygulamasını Merak Edenleri Bekleyen Büyük Tehlike!


Geçtiğimiz hafta internet, DeepNude adı verilen bir uygulamayla çalkalandı. Uygulama, özellikle kadın fotoğraflarını çıplak hale getirmesiyle büyük gündem oldu. Ancak geçmişten hatırlayacağınız bir tehlike, siz fark etmeden DeepNude ile kapınızı çalabilir.

DeepNude Uygulamasını Merak Edenleri Bekleyen Büyük Tehlike!


loading...


Loading...

Muhtemelen Amerikan tarzı sıradan bir komedi filmi izlediyseniz, o klişe esprileri fark etmişsinizdir. İnsanları çıplak olarak gösteren gözlüklerle şakalar falan yapılırdı. Bu teknolojinin hayali çoğu insan için eğlenceli ve komik durumlara neden olurdu. Ancak bir şeyler gerçeğe dönüştüğünde, olayın o kadar da eğlenceli olmadığı anlaşıldı. 

DeepNude (çıplak gösteren uygulama) adı verilen uygulama, güneş gözlüğünde olmasa da daha yaygın bir cihazda kendine yer buldu. Akıllı telefonlarımız, görsel işleme üzerine eğitilmiş bir yapay zekaya sahip bu uygulamayla, insanları saniyeler içerisinde çıplak hale getirebilir oldular. Fakat bu kez filmde değiliz. APK ve IOS ile İndirilen (Download) edilen uygulama.

DeepNude

Asıl sorun, kadınların uygunsuz bir biçimde, özgür iradeleri dışında oluşturulan çıplak fotoğraflarının internete sızma ihtimali değil. Bu ihtimal işin sosyal yönden etik problemini oluşturuyor. Daha büyük ve çoğu insan tarafından görülemeyen bir başka sorun var…

Gerçek Google Play Uygulama Linki Bu Olmasına Rahmen; http://play.google.com/store/apps/details?id=com.deepnude.professional.td&hl=en

Sahte DeepNude uygulamalarına dikkat! (Gerçekten dikkat)

DeepNude

Zaten amacı bu yönde olan insanlar, internette uygunsuz içeriklere rahatlıkla ulaşabiliyorlar. Asıl sorun DeepNude uygulamasının klonları… Yani aynı ya da benzer isimle, son kullanıcıyı kandırmayı hedefleyen sahte DeepNude uygulamaları…

Sahte bir uygulamayı ilk gördüğünüzde, onu orijinalinden ayırt edebilecek kadar bilgili ve deneyimli olabilirsiniz. Nitekim internet kullanıcılarının büyük bir kısmı, böyle bir ayırt etme deneyimine sahip değil. Hatta son derece iyi tasarlanmış kolan bir uygulamayı ayırt etmek, deneyimli kullanıcılar için bile oldukça zor. İnternette DeepNude aradığınız anda, karşınıza çıkan seçeneklerin büyük kısmı sahte uygulama oluyor. 

  • Sahte DeepNude uygulamaları için YouTube videoları altında, Telegram'da ve Github'da güvensiz bağlantılar dolaşıyor. 

DeepNudeDeepNude’un kendisi de güvenli değil:

Genel olarak Play Store ya da App Store dışında bulunan uygulamaları yüklemek, zaten güvenlik açısından büyük bir sakınca oluşturuyor. Geçmişte buna benzer çok sayıda örnek görmüştük. Telefon numaranızı girdiğinizde, diğer insanların sizi rehberine hangi isimle kaydettiğini gösteren uygulamaları hatırlayın. Amacı doğrudan veri toplamaktı. 

DeepNude da benzer bir ilgiye hitap eden, içgüdüsel meraklara seslenmeye çalışan bir uygulama. Bu da kolayca adını duyurmasını sağlayan bir detay. Orijinal uygulamayı kullanan kişiler bile güvende değiller, çünkü uygulamanın aldığı ilk izin galerinizdeki fotoğraflara ulaşma izni. Bu fotoğrafların kime gittiği ise büyük bir tartışma konusu.

Sahte uygulamalar, fotoğraflarınız dışında banka uygulamalarındaki bilgileriniz, e-postalarınız, sosyal medya profilleriniz ve sizde ekli olan profili açık tüm insanların bilgilerine ulaşılabilir. DeepNude, tek bir kişinin telefonundan binlerce insanın verisine ulaşabilir, zincirmele bir etkiyle bu veri akışı milyonlarca kişiyi etkileyebilir. Klon uygulamalarda ise doğrudan bu amaç güdüldüğünden, daha büyük risklerle karşı karşıya kalabilirsiniz.

DeepNude ve kopyaları, veri çağında siz ve çevrenizdekiler için son derece tehlikeli bir uygulamadır. Bu durumu bir hırsızı kendi evinize davet etmek, hatta ona pencereden merdiven uzatmak gibi de düşünebilirsiniz. Hırsız içeriye girdiğinde ise müdahele etme şansınız pek kalmaz.

İndir, DeepNude İndir, Google Play DeepNude İndir, APK DeepNude İndir, IOS DeepNude İndir ,DeepNude Download, fotoğraf, çıplak gösteren uygulama DeepNude İndir

 

Bu Habere Tepki Ver


Etiketler:  #DeepNude #İndir #Google #Play #APK #IOS #Download #fotoğraf #çıplak gösteren uygulama

Loading...
Okuyucu Yorumları
Diğer Yorumları Gör

  Diğer Haberler
loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
İçişleri Bakanlığı'ndan Son Dakika Korana Virüs Genelgesi: Aşı Olmayanlara İlk Kısıtlama ve Sokağa Çıkma Yasağı Geldi!
İçişleri Bakanlığı'ndan Son Dakika Korana Virüs Genelgesi: Aşı Olmayanlara İlk Kısıtlama ve Sokağa Çıkma Yasağı Geldi!
Şok Eden Gelişme! Kısıtlama Kararı 1 Temmuz’a Kadar Uzatılıyor!
Şok Eden Gelişme! Kısıtlama Kararı 1 Temmuz’a Kadar Uzatılıyor!
Türkiye’ye Bir Şok Daha! Felaket Kapıya Dayandı Artık Kaçınılmaz Son Geliyor!
Türkiye’ye Bir Şok Daha! Felaket Kapıya Dayandı Artık Kaçınılmaz Son Geliyor!
Sistem : TurkaSoft.Com News v7.0