Loading...
Bekleyin...


Bakan çok sinirlendi: Eğer gelirse imzalama!


Trabzon'un Tonya İlçesi'nde yöre halkının çimento fabrikasının yapımına karşı çıkması Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ı kızdırdı.

Bakan çok sinirlendi: Eğer gelirse imzalama!
Bu içerik 269 kez okundu.
Loading...
Haberin Videosu İçin Tıklayın! Haberin Galerisi İçin Tıklayın!

Bayraktar, "Tonya'ya bir yatırım getirmek istedik, karşı çıktılar. Benim önüme bundan sonra Tonya ile ilgili bir evrak gelirse imzalamayacağım" dedi.

 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Trabzon İl Koordinasyon Kurulu'nun Nisan ayıtoplantısına katıldı. Toplantıda konuşan Bayraktar, "Dünya öyle bir konuma geldi ki, artıkşehirlerin yarışı devletler kadar önem arz etmeye başladı. Dünyadaki şehir nüfusu giderek artıyor. 7 milyarı aşan dünya nüfusunun yüzde 55'i şehirlerde yaşıyor. Ülkemizde bu oran yüzde80'e yaklaştı" diye konuştu.

 

DİLİ SÜRÇTÜ, 'AYASOFYA CAMİSİ' DEDİ

 

Trabzon'un marka şehir özelliği kazanması için 'fotoğrafının güzelleşmesi' gerektiğini söyleyen Bayraktar'ın konuşmasının bir bölümünde dili sürçtü. Trabzon'da camiye dönüştürülmesi tartışmaları devam eden Ayasofya Müzesi'ne 'Ayasofya Camisi' diyen Bayraktar daha sonra hatasını düzeltti. Bayraktar şunları söyledi:

 

" Kentsel dönüşüm için Trabzon'a 400 milyon lira harcandı. Tabakhane'nin, Çömlekçi'nin bitirilmesi, Mehmet Akif Ersoy Camisi'nin etrafının açılması, Ayasofya Camisi'nin etrafının, Ayasofya Müzesi'nin etrafındaki parkın yapılması, Ortahisar'dakilerin yapılması hem zaman alacak, hem de ciddi paralara ihtiyaç var. Ama bunlar olduğunda vereceği fotoğraf bakımından, turist çekmesi bakımından Trabzon çok iyi bir noktaya gelecek."

 

'TONYA İLE İLGİLİ EVRAK GELİRSE İMZALAMAM'

 

Bakan Bayraktar konuşmasının bir bölümünde de, vatandaşların Tonya'nın Livalobo mezrasında yapılması planlanan çimento fabrikasına karşı çıkmasını eleştirdi.

 

Bayraktar şöyle konuştu, "Tonya'da hayal kırıklığına uğradık. İçinizde Tonyalı arkadaşlarımız var mı bilmiyorum? Tonya'ya bir yatırım getirmek istedik, karşı çıktılar. Benim önüme bundan sonra Tonya ile ilgili bir evrak gelirse imzalamayacağım. Ona buna yalvarıyoruz, 'Aman gel, Trabzon'a yatırım yap' diyoruz, birileri karşı çıkıyor. Trabzon'un insanı, Tonyalı kardeşlerimiz karşı çıkanları absorbe etmeliydi, elimine etmeliydi. Vali Bey'e söyledim, 'eğer gelirse ben senden rica ediyorum, imzalama kalsın o iş.'"

 

Vali Recep Kızılcık ile belediye başkanları ve daire müdürlerinin katıldığı toplantıda daha sonra bürokratlar konularıyla ilgili sunum yaptı.

Bu Habere Tepki Ver

Etiketler:  #bakan # siyaset # Erdoğan Bayraktar

Loading...
Sende Yorumla...

loading...

POPULER ETiKETLER

On numara
Super Loto
Hava Durumu
iste Benim Stilim All Star
Secim sonuclari
O Ses Turkiye
cilek Kokusu dizisi
Paramparca dizisi
Kiralik Ask dizisi
Dirilis Ertugrul
O Hayat Benim dizisi
Acil Ask Araniyor dizisi
Gullerin Savasi dizisi
Kurtlar Vadisi dizisi
Poyraz Karayel dizisi
iliski Durumu Karisik dizisi
Gunesin Kizlari dizisi
Eskiya Dunyaya Hukumdar Olmaz
TuMu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Ünlü Şarkıcı Sahnede Hayatını Kaybetti!
Ünlü Şarkıcı Sahnede Hayatını Kaybetti!
Şarkıcı Devran Çağlar toprağa verildi
Şarkıcı Devran Çağlar toprağa verildi
İran'da Karar Açıklandı! Yasak Devam Edecek...
İran'da Karar Açıklandı! Yasak Devam Edecek...