Loading...
Bekleyin...


Mülteci Kampında Tecavüz Skandalı


Fransa'daki Calais mülteci kampına ilişkin iddialara göre, son 6 ay içinde yaşları 14 ila 16 arasında değişen 7 erkek çocuğa tecavüze uğradı.

Mülteci Kampında Tecavüz Skandalı
Bu içerik 231 kez okundu.
Loading...

 

Fransa'daki Calais mülteci kampına ilişkin son iddialar kan dondurucu. Zira yardım görevlileri son 6 ay içinde yaşları 14 ila 16 arasında değişen 7 erkek çocuğun tecavüze uğradığını öne sürüyor.

DOKTORLAR İDDİALARI DOĞRULADI

Sağlık görevlileri tecavüze uğradığını söyleyen 7 çocuktan dördü ameliyata alındı, biri ise hala tedavi altında. Geriye kalan iki çocuksa yaşadıklarının utancıyla muayene dahi edilmeyi kabul etmiyor.

Independent'da yer alan habere göre Boston Üniveristesi'nin GMS'te görev yapan doktorlar iddiayı doğruladı. Avrupa Polis Ofisi Europol de sığınmacı çocukların cinsel istismar riskinin yükseldiğini açıkladı ve endişelerini dile getirdi.

 

10 BİN SIĞINMACI ÇOCUK KAYBOLDU

Ocak ayında Europol Sözcüsü bugüne dek 10 bin sığınmacı çocuğun Avrupa'da kaybolduğunu açıkladı.

Calais Mülteci kampında çalışan gönüllüler şimdiye kadar bildirilen çocuğa yönelik cinsel istismar vakalarına karşı bir prosedür oluşturulması çağrısı yaptı. Ancak Fransız Hükümeti, çocuğa yönelik cinsel istismarı insani bir kriz olarak ele almayarak gerekli düzenlemeyi yapmayı reddediyor.

"BENİM DE OĞULLARIM VAR"

Gönüllülerin açıklamaları ise üzücü;

'Eğer bu çocuklardan birini polise götürüp cinsel istismara maruz kaldığını söylesem size garanti ederim ki omzunu silkip yaşadıklarını anlatmayı reddeder. Benim 3 oğlum var ve yaşananlar dehşet verici. Bu çocuklar ailelerini, evllerini bırakarak güvenli olacaklarını düşündükleri için, şiddetten kaçmak için daha iyi bir hayat için buraya geliyorlar ama mülteci kampında tecavüze uğruyorlar. Bu Avrupa için kabul edilemez bir durum.'

29 ŞUBAT'TA KAMPIN GÜNEY YAKASI KALDIRILDI

Uluslararası yardım organizasyonlarının çoğu Calais kampından ayrılmış durumda, onların yerine kampta görevliler çalışıyor. Zira Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği, ancak Fransız hükümetinin kampta bir insani kriz yaşandığını rapor etmesi ya da davet etmesi durumunda kampa geleceklerini belirtiyor.

Öte yandan 29 Şubat'ta Fransız Polisi kampın güney kanadında çadırları sökerek kapattı. Bu durum nedeniyle çok sayoda kadın ve çocuk çaresiz kalmış durumda. Gönüllüler de cinsel istismar vakalarının son günlerde daha da arttığını söylüyor.

Bu Habere Tepki Ver

Etiketler:  #Birleşmiş Milletler # Tecavüz # Hükümet # Mülteci # Fransa # Avrupa # Sağlık # Boston # Kadın # Polis

Loading...
Sende Yorumla...

loading...

POPULER ETiKETLER

On numara
Super Loto
Hava Durumu
iste Benim Stilim All Star
Secim sonuclari
O Ses Turkiye
cilek Kokusu dizisi
Paramparca dizisi
Kiralik Ask dizisi
Dirilis Ertugrul
O Hayat Benim dizisi
Acil Ask Araniyor dizisi
Gullerin Savasi dizisi
Kurtlar Vadisi dizisi
Poyraz Karayel dizisi
iliski Durumu Karisik dizisi
Gunesin Kizlari dizisi
Eskiya Dunyaya Hukumdar Olmaz
TuMu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Ünlü Şarkıcı Sahnede Hayatını Kaybetti!
Ünlü Şarkıcı Sahnede Hayatını Kaybetti!
Şarkıcı Devran Çağlar toprağa verildi
Şarkıcı Devran Çağlar toprağa verildi
İran'da Karar Açıklandı! Yasak Devam Edecek...
İran'da Karar Açıklandı! Yasak Devam Edecek...