Loading...
Bekleyin...


Fetö'ye ABD'de Ağır Tokat! Ölülerden İmza Topladığı Ortaya Çıktı!


FETÖ'nün, ABD'de Sahte Evrakla Açmak İstediği Okula İzin Verilmedi ABD'de FETÖ'nün "evrakta sahtecilik yaparak" açmak istediği charter okuluna onay verilmedi. FETÖ'nün, "okulun açılmasını isteyen vatandaşlar" diye verdiği listede ölülerin bile ismini kul

Fetö'ye ABD'de Ağır Tokat! Ölülerden İmza Topladığı Ortaya Çıktı!
Bu içerik 280 kez okundu.
Loading...

 "NorthJersey.com"da yer alan habere göre, Linden İmar Planlama Kurulu, FETÖ'nün açmak istediği "Union Arts and Science Charter School"un işletilmesi için gerekli onayın verilmesini reddetti.

İşletme onayı alamayan "Union Arts and Science Charter School" Yönetim Kurulu ise geçen yıl onaylanan başvurusunu geri çekmek zorunda kaldı.

BAŞVURU SAHTE BELGELERLE YAPILMIŞ

FETÖ'nün sahte belgelerle yaptığı başvurunun New Jersey Eyaleti Charter Okulları Direktörü Harold Lee tarafından onaylandığı ve Lee'nin geçen temmuz ayında görevinden ayrıldığı, şimdi ise FETÖ'nün okul zinciri iLearn'de strateji şefi olarak çalıştığı belirtilmişti.

EFRAKTA SAHTECİLİK YAPTIĞI ORTAYA ÇIKMIŞTI

New Jersey eyaletinin Linden kentinde charter okulu açmak isteyen FETÖ'nün evrakta sahtecilik yaptığı ortaya çıkmıştı.

FETÖ'nün eyaletin eğitim dairesine sunduğu dilekçelerde kent sınırları içinde bulunmayan sokak adreslerinin yer aldığını belirten yetkililer, dilekçelerden birinde bahsi geçen adresin boş bir arazi olduğunu, başka bir belgede ise söz konusu dilekçeyi daha önce hiç görmediğini söyleyen bir kadının adı ve imzasının yer aldığını ifade etmişti.İMZALAR BİLE SAHTEYMİŞ

"Union Arts and Science Charter School"un açılmasını destekleyen çok sayıda dilekçedeki imzaların da sahte olduğu ortaya çıkmıştı.

"O İSİMDE KİMSE BURADA YAŞAMIYOR"

Linden polis teşkilatında otuz yıl görev yapmış bölge yetkilisi John Horre, dilekçelerde yer alan adreslerde yaşayan kent sakinlerin kapılarını çalıp, dilekçeleri imzalayan kişilerin söz konusu adreslerde yaşayıp yaşamadığını sorduklarında, "Bu benim adresim, yıllardır burada yaşıyorum ve o isimde kimse burada yaşamıyor" cevabını aldıklarını söylemişti.

ÖLÜLERİN BİLE İMZALARI VAR

Horre, ilk olarak ziyaret ettikleri 24 adresin 19'unda dilekçelerde adı geçen kişilerin yaşamadığını gördüklerini anlatmıştı. FETÖ'nün okul açmak için 2015 yılının ekim ayında yaptığı başvuru dilekçesinde 2007 yılında ölmüş bir kadının imzasının olduğu da belirtilmişti.

"BU AÇIKÇA DOLANDIRICILIK"

Linden okulları müfettişi Danny Robertozzi ise bunun açıkça dolandırıcılık olduğunu, sahte belgelerle yapılan bir başvurunun iptal edilmesi gerektiği değerlendirmesinde bulunmuştu.

Linden kentindeki eğitim yetkilileri, bunun üzerine New Jersey Eğitim Dairesine gönderdiği dilekçede, bu okulun açılması için yapılan başvuruda "sahte imzalar ve evraklar" kullanıldığını bildirmiş, bu nedenle söz konusu okula verilen onayın hükümsüz sayılmasını, açılışının durdurulmasını ve savunma alınmasını talep etmişti.

ONAY DOLANDIRICILIKLA ALINMIŞ

Yetkililer, 65 sayfalık dilekçede, vergi mükelleflerin ödediği paralarla finanse edilecek "Union Arts and Science Charter School"un onayının dolandırıcılıkla alındığını ve sahte belgeler sunulmasına göz yumulmaması gerektiğini vurgulamıştı.

FETÖ'nün New Jersey'de yönettiği 7 okulun geçen yıl 60 milyon dolardan fazla finansal destek aldığı, bu eğitim kurumlarından bazılarının kurucularının ise yüz binlerce dolar siyasi bağışta bulunduğu da kaydedilmişti.

haberler.com

Bu Habere Tepki Ver

Etiketler:  #New Jersey # Politika # Dünya # Güncel

Loading...
Sende Yorumla...

loading...

POPULER ETiKETLER

On numara
Super Loto
Hava Durumu
iste Benim Stilim All Star
Secim sonuclari
O Ses Turkiye
cilek Kokusu dizisi
Paramparca dizisi
Kiralik Ask dizisi
Dirilis Ertugrul
O Hayat Benim dizisi
Acil Ask Araniyor dizisi
Gullerin Savasi dizisi
Kurtlar Vadisi dizisi
Poyraz Karayel dizisi
iliski Durumu Karisik dizisi
Gunesin Kizlari dizisi
Eskiya Dunyaya Hukumdar Olmaz
TuMu
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Ünlü fast food zincirine ait skandal hamburger ve patates görüntüsü! Herkesi şoke etti
Ünlü fast food zincirine ait skandal hamburger ve patates görüntüsü! Herkesi şoke etti
BDDK'dan son dakika taksit kararı
BDDK'dan son dakika taksit kararı
Korkutan Açıklama: Yüzde 98 Doğu Marmara Hattı Kırılacak!
Korkutan Açıklama: Yüzde 98 Doğu Marmara Hattı Kırılacak!