Loading...
Loading...



2020 Yılına Kadar İş Fikirlerinizi Etkileyecek 3 Teknoloji

Danışmanlık firması KPMG, önümüzdeki üç yıl içinde işletme dönüşümünü yönlendiren en iyi teknolojileri içeren bir rapor yayınladı. İlk üçte bulunan teknolojiler Nesnelerin İnterneti (IoT), Robot Teknolojileri ve Yapay Zeka.
Bu haber 2017-11-27 12:31:54 eklenmiş ve 668257 kez görüntülenmiştir.
Loading...

1. NESNELERİN İNTERNETİ (IoT)

 
Firmanın yaptığı ankete katılanların yüzde 20’si Nesnelerin İnterneti (IoT) konusunu iş dönüşümlerinde bir numara olarak nitelendirdi. Nesnelerin internetinin anlamı akıl edebileceğiniz her türlü nesnenin internet bağlantısı ile diğer cihazlara erişmesi olayına deniliyor. Örneğin BigBelly isimli çöp konteynırı güneş panelleri ile çalışıyor ve çöp dolduğu zaman temizlik görevlileri ile haberleşebiliyor.
 
 
Bir başka örnek ise Vitality GlowCap akıllı kapak ve şişeden oluşan bir ürün. Ürün hastaları ilaç alma vakitlerinde mesaj, telefon çağrısı, sesli hatırlatma ve ikaz ışığı gibi yöntemler ile uyarıyor. Pazar araştırması şirketi IDC ise  IoT’e yapılan harcamanın 2017 yılında önceki yıla göre yüzde 17 artacağına inanıyor. Ticari dönüşümde IoT kullanımının en büyük itici gücü, iş verimliliği ve üretkenliğin iyileştirilmesi ve daha sonra hızlı yenilik döngüleri olması bekleniyor.
 
Nesnelerin İnternetini benimsemenin bir sonucu da teknoloji endüstrisinin çok para kazanma potansiyeline sahip olmasından ileri geliyor. 2020 yılına kadar 20,4 milyar bağlantılı cihazlar olacağına inanan IDC şirketi, 2021 yılına kadar 1.4 trilyon dolarlık IoT teknolojisi üzerinde harcama yapılacağına inanıyor.
 
 
2. ROBOT TEKNOLOJİLERİ 
 
Araştırmalara göre Robot teknolojileri ikinci en etkili teknoloji trendi olacak. Robotlar daha fazla donanım ve yeteneklerle geliştiriliyor. Birçok durumda, insanların yapamayacakları (veya yapmayacakları) şeyleri yapmak için tasarlanan robotlar şimdilik tehlikeli görevler için kullanılıyor. Araştırmalara göre robot teknolojisi için 2020’ye kadar 226 milyar dolarlık harcama yapılması bekleniyor.
 
Robot teknolojilerinin üretimde, askeriyede ve tarım gibi farklı alanlarda kullanımın yaygınlaşması ise gelecek teknolojilerin sürekli yenileceği anlamına da geliyor. Bu yüzden özellikle yeni iş fikirleri düşünenlerin bu teknolojileri yakından takip etmesi gerekiyor.
 
 
3. YAPAR ZEKA TEKNOLOJİLERİ
 
Trendlerde üç numara olarak belirtilen yapay zekanın gelişmesi Elon Musk gibi ünlü girişimcilere göre korkutucu olsa da bir çok şirket bu alan üzerinde çalışmaya devam ediyor. Artan işlemci gücü ile yapay zeka insanların nasıl öğrendiğini, akıl yürüttüğünü, anlamasını ve karar verme yöntemlerini daha yakından taklit etmeye başlıyor.
 
IDC, 2021 yılına gelindiğinde, bilişsel ve yapay istihbarat sistemleri için 46 milyar dolara harcanacağına inanıyor. Son zamanlarda yapay zeka üzerine girişim fikri olanlar ise diğer iş fikirlerine oranla daha çok yatırım almayı başarıyor.
 
Nesnelerin interneti, yeni robot teknolojileri ve yapay zekanın benimsenmesi şüphesiz yeni pazar değerleri oluşturuyor. Bu teknolojiler yakın zamanda endüstrileri, iş modellerini, yaşamı, toplumu ve çevreyi etkileyen derin değişiklikler getirecek. İşte bu yüzden yeni iş fikirleri geliştirmekte bu teknolojilerden faydalanmanız gerekir. Yenilikleri araştırmaya ve takip etmeye devam ederseniz şirketiniz gelecekte daha iyi konumlara gelebilir.


Loading...
ETİKETLER : KPMG İş Fikirleri Nesnelerin İnterneti IoT Robot Teknolojileri Yapay Zeka Teknoloji
Facebook Yorumları
Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın...
Facebook Harici Toplam Yorum Sayısı: 0
Facebook Harici Yorum Yazmak İçin Tıklayınız & Tüm Yorumları Okumak İçin Tıklayın.

Yazılan yorumlar hiçbir şekilde 724haberal.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Diğer TEKNOLOJİ Haberleri
loading...
Köşe Yazarları
 ‹ 
 › 
Döviz Kurları
Loading...
Arşiv Arama
- -




724HaberAl.Com Haber - Haberler - Sondakika Haberleri - Yerel ve Spor ve Derin Haberler
               
Yerel Haber




























GÜNDEM
Meral Akşener
Anayasa Haberleri
15 Temmuz Darbe
2019 Genel Seçim
SPOR
Beşiktaş
Fenerbahçe
Basketbol Haberleri
Şampiyonlar Ligi
SİYASET
Recep T. Erdoğan
Devlet Bahçeli
Kemal Kılıçdaroğlu
Ak Parti Haberleri
EĞİTİM
Günlük Burç
Eğitim Portalı
Eğitim Haberleri
Eğitim Bakanlığı
DÜNYA
Avrupa Haberleri
Amerika Gündemi
Suriye İç Savaş
Başkanlık Sistemi

 

HAT-ADS Reklam

 



Online
© Copyright 2017 724HaberAl.Com. Tüm hakları saklıdır. Bu site HaberAl.Tv Oracle yazılımı alt yapısı ile yapılmıştır. İzinsiz Dağıtılamaz Kopyalanamaz.